Wydarzenia & Blog

W weganizmie chodzi o moc, nie o zwierzęta

Byłem konsumentem produktów zwierzęcych przez prawie 33 lata swojego życia i przestałem być tym konsumentem ok 2 miesiące temu. Wewnętrznie doświadczyłem obu ścieżek, aby poczuć różnicę. Myślę, że łatwiej jest dokonać wyboru, porównując eksperymentalnie każdą perspektywę. Weganizmu postanowiłem spróbować przez miesiąc, żeby zobaczyć, jak to jest.

Jak przełączyć wymiary?

Kiedy chcę dokonać znaczącej zmiany w moim życiu, często myślę o tym w kategoriach zmiany wymiarów. Moja uwaga skupiona jest teraz na mojej obecnej rzeczywistości i można powiedzieć, że moja pożądana sytuacja istnieje jako alternatywna rzeczywistość poza moim głównym celem. W tej innej rzeczywistości jest inna wersja mnie, która już tam jest, gdzie chcę być. Moim celem jest stać się tą drugą częścią samego siebie i przenieść się do tamtej rzeczywistości.

Świadomie postaw swoje cele przed sobą

Niektórzy odnoszący spore sukcesy ludzie zalecają pisanie i ponowne zapisywanie swoich celów każdego dnia. Inni twierdzą, że wystarczy je czytać raz dziennie. Podstawową ideą jest ciągłe odświeżanie celów w myślach, więc często o nich myślisz.

Moc Klarowności

H.L. Hunt, człowiek, który w latach 30. XX wieku zmienił się z producenta-bawełny-bankruta w multimiliardera, kiedy zmarł w 1974 r., Zapytano go podczas wywiadu telewizyjnego, jaką radę mógłby dać innym, którzy chcieli odnieść sukces finansowy. Powiedział, że wymagane są tylko dwie rzeczy. Najpierw musisz dokładnie zdecydować, co chcesz osiągnąć. Większość ludzi nigdy tego nie robi przez całe życie. Po drugie, musisz ustalić, jaką cenę musisz zapłacić, aby to osiągnąć, a następnie zdecydować się zapłacić tę cenę.

Soczyście Produktywna Motywacja i Samodyscyplina

Moja ulubiona definicja sukcesu pochodzi od Earl Nightingale: „Sukces to stopniowa realizacja godnego celu lub ideału”. Ponieważ nasze cele i wartości są wyjątkowe, nasze osobiste definicje sukcesu również będą wyjątkowe. Dlatego musimy traktować sukces jako względną definicję. Kluczową częścią tej definicji jest „stopniowa realizacja”. Sukces jest procesem, a nie efektem końcowym; to ścieżka, a nie cel. Jeśli dążysz do godnego celu lub ideału (godnego opartego na twoich wartościach, a nie moich lub kogoś innego), to nie ma znaczenia, jakie są Twoje zewnętrzne wyniki - odniesiesz sukces.

Twoja najlepsza praca

Czy masz pracę lub podążasz ścieżką kariery, która daje Tobie poczucie spełnienia?

Co robić, gdy obiektywna rzeczywistość cię demotywuje?

Czy kiedykolwiek czułeś, że obiektywny świat cię demotywuje? Czy kiedykolwiek czułeś się, jakbyś miał do czynienia z mnóstwem problemów i irytacji? Jeśli jest to wszechświat obiektywny, to niestety tego wszechświat tak naprawdę go nie obchodzi. Ale co, jeśli ten wszechświat nie jest obiektywny? Co jeśli faktycznie żyjesz w innej rzeczywistości, takiej jak symulacja?

Jak stwierdzić, czy masz zdrowy mózg

Nierównowaga neurologiczna może objawiać się jako problemy psychologiczne, behawioralne i motywacyjne. Jeśli jednak spróbujemy leczyć te problemy na poziomie psychologicznym lub behawioralnym, nie będziemy w stanie skutecznie ich wyleczyć, ponieważ problemy te mają przyczyny na poziomie fizycznym, takie jak nagromadzenie się substancji toksycznych w mózgu.

Polaryzacja motywacji, a odchudzanie

Jaką rolę odgrywa polaryzacja w intencjach prozdrowotnych, takich jak chęć odchudzania? Czy polaryzacja ma praktyczne zastosowanie w przypadku odchudzania i czy ma wpływ na motywację od odchudzania?

Polaryzacja Motywacji cz.1

Czy zdajesz już sobie sprawę, że składnik energetyczny każdej intencji ma polaryzację (biegunowość). Teraz zbadamy polaryzację, która jest kluczem do zrozumienia celowej energii.

Staraj się zachować otwarty umysł podczas czytania tego artykułu. Pojęcia są tutaj ważne, więc staraj się nie pomieszać konkretnych słów, których używam do ich opisu.

30 dni motywacji do sukcesu

Potężnym narzędziem rozwoju osobistego jest 30-dniowa próbna. Jest to koncepcja budowaia samodyscypliny zapożyczona z branży oprogramowania, w której możesz pobrać wersję próbną oprogramowania i wypróbować ją bez ryzyka przez 30 dni, zanim będziesz musiał kupić pełną wersję. To także świetny sposób na rozwijanie nowych nawyków, a co najważniejsze, jest niesamowicie prosty.

Motywacja skoncentrowana na sercu

W 2011 roku miałem doświadczenie, które wywarło na mnie głęboki i trwały wpływ. Doszedłem do wniosku, że zamiast narzekać na system edukacji, założę własną szkołę (nazwałem ją Real School) i nauczę ludzi kluczowych umiejętności miękkich, dzięki którym będą mogli lepiej się czuć. Wystawiłem więc na portalu Gruper moje szkolenia i sprzedałem ponad 400 wejść…

Motywacja Poziom 10

Czy czujesz, że powinieneś być dalej w realizacji swoich celów i projektów, biorąc pod uwagę, ile czasu spędzasz w swoim miejscu pracy?

Motywacja dla inteligentnych ludzi (bez bicia się w klatkę piersiową)

Czy kiedykolwiek czujesz, że jest w tobie większa istota, która po prostu chce się uwolnić, by się wydostać? Czasem możesz poczuć jej obecność, prawda? To głos, który zachęca cię do zrobienia czegoś w swoim życiu. Kiedy postępujesz zgodnie z tym głosem, to jakbyś był zupełnie nową osobą. Czujesz się jak stwórca w ludzkim ciele. Jesteś odważny. Jesteś silny. Jesteś nie do powstrzymania.

Osiągnięcie maksymalnej motywacji

Kilka osób zapytało mnie o genezę koncepcji polaryzacji, którą zacząłem badać w zeszłym roku. Skąd się to wzięło? Jak to się ma do rozwoju osobistego?

Jaki jest twój próg motywacji?

Przez ostatnie półtora roku widziałem, jak ważną rolę odgrywa posiadanie celu w rozwoju osobistym. Wierzę, że rozwój jest do pewnego stopnia wrodzoną potrzebą ludzką, najwyraźniej podobnie robi Tony Robbins, który przedstawia rozwój na swojej liście sześciu ludzkich potrzeb. Odkryłem jednak, że jeśli twoje jedyne zainteresowanie rozwojem osobistym wynika z poziomu potrzeb biologicznych, będziesz bardzo ograniczony pod względem rozwoju, jaki możesz osiągnąć. W końcu sam rozwój osobisty jest z pewnością motywujący, ale w przypadku niektórych celów po prostu nie jest wystarczająco motywujący.

Dwie ścieżki do sukcesu dla małych firm

Na mojej drodze jako przedsiębiorcy zdałem sobie sprawę, że istnieją zasadniczo dwie ścieżki, które doprowadzą mnie do pewnego poziomu sukcesu w biznesie.

Głębia

Pamiętam lata temu, kiedy rosło zainteresowanie projektowaniem stylu życia (ang. life style design). Wiele osób unikało pracy od 9 do 17, zostając cyfrowymi nomadami, podróżując, odkrywając nowe relacje, biorąc udział w dzikich przygodach i przekraczając granice tego, co mogliby zrobić ze swoim stylem życia.

Przywództwo

Kiedy jesteś na ścieżce rozwoju osobistego, dojrzewasz i zmieniasz się, nieuchronnie napotkasz pewien opór społeczny.

Załóżmy na przykład, że robisz duży postęp w poprawie diety. Może jesteś wegetarianinem, weganinem lub jesz tylko surowe warzywa i owoce. A może znajdziesz inną ścieżkę, która generuje dla Ciebie pozytywne wyniki. I załóżmy, że większość twojej rodziny i przyjaciół nadal je coś zbliżonego do standardowej diety, z dużą ilością produktów pochodzenia zwierzęcego i przetworzonej żywności. Twój sposób odżywiania się nie jest spójny z ich i oni to zauważają. Teraz jesteś w mniejszości - już do nich nie pasujesz.

Jak permanentnie zgnieść negatywne wzorce myśli

Załóżmy, że masz zły nawyk zbytniego rozmyślania o tych samych negatywnych myślach. Załóżmy, że nie ma fizycznej manifestacji tych myśli. To tylko negatywne myślenie, takie jak „jestem w depresji”, „nienawidzę swojej pracy”, „nie mogę tego zrobić” lub „nienawidzę bycia grubym”. Jak zerwać ze złym nawykiem, gdy jest to całkowicie w twojej głowie?

Jak zrobić wszystko źle

Chociaż zwykle piszę dla osób, które są zainteresowane poprawą swojego życia, zdaję sobie sprawę, że wielu podąża przeciwną ścieżkę. Osoby te celowo odrzucają kroki, które doprowadziłyby ich do wymiernych ulepszeń i rezultatów. Wolą, aby wszystko poszło źle - tak długo, jak to możliwe.

Jak zbudować silną samodyscyplinę

Nie ma tak męczącego znużenia, jakie powoduje brak pracy.
~ Charles Spurgeon

Jeśli ostatnio utknąłeś w lenistwie, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci produktywnie pracować.

Skuteczny Priming/Torowanie - Ulepsz Swój Mózg, aby Uzyskać Stały Wzrost Wydajności (i to w kilka minut)

Pojęcie torowania zwane też efektem poprzedzania oraz z ang. priming. W tym artykule używane naprzemiennie. Wewnątrz czaszki znajduje się ogromny superkomputer. Posiadasz go za darmo i na wyłączność. Dzięki 100 miliardom neuronów i typowemu neuronowi łączącemu się z 1000 do 10 000 innych neuronów, twój niezwykle “znetworkowany” mózg jest potężny i wybitnie zdolny.

Wybitne Udoskonalanie Umysłu

Czy Twoim celem jest znacząca poprawa sposobu zarządzania mózgiem, abyś mógł zmienić swój umysł w potężniejszego sojusznika na drodze swojego rozwoju?

8 Wybitnych Skrótów do Zdobycia Pragnień i Większej Motywacji

Wiele osób pyta mnie, jak zbudować lepszą spójność z pragnieniami i pasjami. Wiem, że wiele osób czuje się znudzona i ma niejasne cele, które chce realizować. Pozwól mi podzielić się z niektórymi z moich ulubionych koncepcji, aby pomóc Ci się dowiedzieć, co cię naprawdę napędza.

Dlaczego przeznaczenie ma znaczenie? cz. 2

Następnym kontekstem poza potrzebą jest przeznaczenie. Przeznaczenie nie koliduje z potrzebą. To tylko nowy kontekst do wyznaczania celów. Może nadal współistnieć z celami opartymi na potrzebach. Tak jak możesz mieć wiele projektów i wiele celów w swoim życiu, tak też możesz mieć wiele kontekstów celu.

Dlaczego przeznaczenie ma znaczenie? cz. 1

Czy twoje życie rzeczywiście ma przeznaczenie?

Cofnijmy się kilka kroków i spójrzmy na to pytanie….

Jeśli wykonasz zadanie i nie ma ogólnego ważnego kontekstu dla tego zadania, zadanie nie ma znaczenia. Np. Oglądasz program telewizyjny. Nie ma znaczenia - nie ma dla niego większego kontekstu. Ale jeśli wykonasz zadanie, które jest częścią większego projektu, teraz nagle ma to znaczenie, przynajmniej w kontekście projektu. Jeśli utworzysz wpis na stronie i jest ona częścią nowej strony internetowej, którą budujesz, to to zadanie ma znaczenie. To przybliża Cię do realizacji ukończonego projektu.

Cele końcowe a Cele pośrednie

Powszechnym błędem w ustalaniu celów (moim zdaniem) jest mylenie celów końcowych z celami pośrednimi. Cele końcowe definiują wyniki, w których nie chcesz iść na kompromis - opisują dokładnie to, co chcesz. Oznacza to cele pośrednie, z drugiej strony określ jedną z wielu ścieżek do osiągnięcia celów końcowych.

Medium a wiadomość

Ten artykuł ma na celu przekonanie Cię o swoim życiu z nowej perspektywy. Dla jasności skupimy się przede wszystkim na twojej karierze, ale zanim skończysz czytać, powinieneś być w stanie zastosować te pomysły również w innych obszarach swojego życia.

Witaj w MotiFlow

Witaj, oto przykładowa zajawka wpisu na naszym blogu MotiFlow