Test motywacji na podstawie 4 filarów

Zakłada się, że medycyna w przyszłości będzie opierała się na podejściu supergeneralnym, a nie superspecjalistycznym. To twierdzenie bierze się stąd, że nauka nie może przekroczyć możliwości samoleczenia organizmu, nawet gdy ma do tego stworzone odpowiednie warunki.

Nasze ciało oraz wzajemnie wpływające na siebie systemy są zbyt integralne i niewyobrażalnie skomplikowane. Leczenie ich wszystkich jednocześnie poprzez odpowiedni styl życia jest skuteczniejsze, niż dbanie o jeden system kosztem drugiego.

W Twojej wątrobie zachodzi obecnie około pięciuset funkcji życiowych. Czy myślisz, że istnieje lekarz, który potrafi je zrozumieć? Ktoś kiedyś zażartował, że wolałby wylądować największym Boeingiem 747 na lotnisku podczas wietrznej pogody, niż przez pół minuty koordynować pracę wątroby.

System ekonomiczny jest zbudowany tak, że bardziej opłaca się leczyć objawy, niż przyczyny, bo na przykład zakup tabletek przeciwbólowych, które chwilowo uśmierzą ból, dają tylko iluzję działania.

Prowadzenie odpowiedniego trybu życia może wpłynąć na prawidłowy stan zdrowia.

Jaka jest prosta metodologia dbania o zdrowie, która wywodzi się z medycyny progresywnej? Prosty mechanizm oparty na czterech krokach rozwiązuje większość problemów:

Sport — wypoczęta i dobrze odżywiona osoba ma więcej energii i chce ćwiczyć, co wpływa na rozwój pewności siebie, poprawę zdolności kognitywnych i osiąganie sukcesów.

Relaks — odpowiednia ilość relaksu powoduje zachowanie balansu hormo- nalnego, a tym samym równowagi emocjonalnej

Jedzenie — zrelaksowany i wyspany człowiek lepiej kontroluje pragnienie i ma ochotę zdrowiej się odżywiać,

Sen — około ośmiu godzin odpoczynku dziennie zapewnia odpowiednią regene- rację komórkową i energię każdego dnia

Większość problemów ze zdrowiem wynika z braku zachowania równowagi pomiędzy wyżej wymienionymi czterema sferami.

Choroba pojawia się w momencie przekroczenia pewnego progu, który jest inny dla każdej osoby. Przyrównam to do żonglowania piłeczkami. Jedni potrafią to robić jedną, inni dwoma, jeszcze inni trzema lub czterema. pewnego progu, który jest inny dla każdej osoby.

Przyrównam to do żonglowania piłeczkami. Jedni potrafią to robić jedną, inni dwoma, jeszcze inni trzema lub czterema. Jeśli dodamy dodatkową piłeczkę, wszystkie pozostałe spadają na ziemię i wtedy właśnie pojawia się choroba.

Odpowiedni life style prowadzi do wspie- rania naturalnych mechanizmów leczenia organizmu, a co za tym idzie dłuższego, mądrzejszego i lepszego życia.

Dowiedz się, jak zdrowy jest obecnie Twój styl życia i jak efektywnie wykorzystujesz 4 filary: sport, relaks, jedzenie i sen 👇

Zrozum na jakim etapie jesteś teraz.