Kategorie
mózg i umysł

Wybitne Ćwiczenie Umysłu

Jak ważne jest dla Ciebie ćwiczenie umysłu? Czy Twoim celem jest znacząca poprawa sposobu myślenia, abyś mógł zmienić umysł w potężnego sojusznika na drodze swojego rozwoju?

Co to właściwie znaczy „ćwiczenie umysłu„? I dlaczego to ma znaczenie?

W tym artykule podzielę się praktycznymi korzyściami związanymi z doskonaleniem umiejętności zarządzania umysłem i kilkoma kluczowymi korzyściami, które możesz dzięki temu uzyskać. To nie jest artykuł instruktażowy. To przegląd niektórych ze wspaniałych możliwości ćwiczenia umysłu.

ćwiczenie umysłu

Ćwicz umysł, aby nim zarządzać

Wiele osób identyfikuje się ze swoim umysłem, traktując go jako synonim siebie. Jest to problematyczne, jeśli chodzi o rozwój osobisty, ponieważ zachęca nas do zawarcia naszego ego w naszym funkcjonowaniu umysłowym.

Kiedy nasze umysły zachowują się źle, będziemy skłonni bronić swoich błędów zamiast diagnozować i rozwiązywać problemy w naszym myśleniu.

Bardziej efektywne jest postrzeganie umysłu jako zasobu, który możemy wykorzystywać, szkolić i zarządzać. Pomyśl o swoim umyśle jako o posiadanej technologii – połączeniu sprzętu i oprogramowania. Ta technologia jest potężna, ale można ją również ulepszyć pod kątem jej bieżącego funkcjonowania.

Nasze mózgi są kształtowane przez doświadczenie, nawet gdy są jeszcze w łonie matki, więc nasze zdolności umysłowe poprawiają się w miarę zdobywania doświadczenia – przynajmniej do pewnego momentu.

Kiedy dojrzewamy i uczymy się świadomie myśleć, możemy sprawować większą kontrolę nad naszym treningiem mentalnym, a tym samym nad naszą sprawnością umysłową. Możemy rozpoznać i zdiagnozować problemy w naszym myśleniu. Możemy znaleźć lepsze i silniejsze wzorce mentalne i poprawiać te stare. Możemy skutecznie stać się mądrzejsi i zdolnijsi, wykorzystując naszą inteligencję do usprawnienia myślenia.

Jeśli kiedykolwiek świadomie przyswoiłeś sobie nową umiejętność, taką jak gra na instrumencie muzycznym, szybkie uczenia się, jak jeść w oparciu o inną dietę, już wtedy doświadczyłeś korzyści z mentalnego ćwiczenia.

Ale czy zastanawiałeś się, na ile innych sposobów możesz ćwiczyć umysł, aby zdobywać umiejętności i zwiększać wydajność? Czy poradziłeś sobie z niektórymi z najbardziej podstawowych ulepszeń, których możesz dodać ogromne bogactwo do twojego życia?

Rozważmy niektóre z tych ulepszeń na poziomie podstawowym …

Jeśli chciałbyś ułatwić proces przyswajania takiej wiedz? Aplikacja motywacyjna MotiFlow, sprawia, że przyswajanie tego typu treści staje się radością i zabawą. 

Mistrz snu

Jednym z najbardziej praktycznych korzyści z rozwoju umysłowego jest hackowanie snu i długoterminowe korzyści z tego płynące. Jeśli twoje nawyki związane ze snem są złe, może to obniżać wyniki prawie każdego dnia.

Kiedy miałem 20 lat, spałem do późna, często do popołudnia. Naprawdę trudno było mi się obudzić w dowolnym momencie. Każdego dnia miałem leniwy start. To obniżało moją samoocenę i nie czułem się zbyt ambitny. Jak mogłem myśleć dobrze o sobie, skoro miałem trudności z wstawaniem z łóżka?

Wprowadzałem stopniowe ulepszenia do mojego trzydziestego roku życia, kiedy w końcu podjąłem wysiłek, aby połączyć moje nawyki snu do mojej świadomej kontroli.

Nauczyłem się, jak stać się porannym ptaszkiem i jak wstawać od razu, gdy włączy się budzik. Zbudowałem umiejętność świadomego śnienia (pozostawanie świadomym w moich snach). Badałem sen wielofazowy i dwufazowy. Zdecydowałem się zasnąć w mniej niż 30 sekund, kiedy chcę spać. Mój sen stał się bardziej wydajny, spokojny i elastyczny. I opanowałem umiejętność robienia drzemek regenerujących w mniej niż 20 minut.

Słaba inteligencja emocjonalna często idzie w parze ze złymi nawykami snu. Jeśli zwiększysz poziom kontroli nad swoim umysłem, możesz pielęgnować nawyki snu, które działają dla ciebie, a nie przeciwko tobie. Ponieważ sen jest czymś, co robisz każdego dnia to przejęcie kontroli nad tym jednym obszarem może powodować ciągłe pozytywne “fale”, które trwają przez dziesięciolecia.

Czy chcesz zachować obecne nawyki snu przez resztę życia, czy wolisz je ulepszyć? Jeśli Twoja szczera odpowiedź brzmi, że chcesz uaktualnić, zapraszam do podjęcia wysiłku. Z pewnością docenisz długoterminowe korzyści.

Jeśli dokonałeś już tutaj kilku usprawnień, zastanów się, jakie korzyści uzyskałeś. Czy nie jest cudowne sprawować taką kontrolę nad czymś tak podstawowym i wszechobecnym? I czy to nie zachęca Cię do podjęcia kolejnej “aktualizacji” w innej części twojego życia, wiedząc, że istnieje realna korzyść?

Przyspieszone uczenie się

Żyjemy w epoce ciągłego uczenia się. Jeśli jeszcze sobie tego nie uświadomiłeś, to nie nadążasz.

Ważne jest dla nas nie tylko szybsze uczenie się, ale musimy też być bardziej wnikliwi, wybierając odpowiednie rodzaje informacji do nauki, tak, aby motywacja do nauki rosła i abyśmy mogli zmaksymalizować korzyści.

Cenię sobie mentalne hacki, które mogą pomóc mi szybciej się uczyć, zachować wiedzę i przekształcić pomysły w praktyczne działania. Media społecznościowe wykorzystuję w w celu skupienia podobnych do siebie ludzi, którzy pragną od życia tego co najlepsze, pragnę dzielić się zdobytą wiedzą.

Cenię sobie audiobooki i pochłaniam nowe książki. Szczególnie faworyzuję książki i artykuły polecane przez moich najbardziej inteligentnych przyjaciół, a teraz przyszedł czas na to bym podzielił się całą zdobytą dotychczas wiedzą z szerszym gronem.

Nasze biurokratyczne systemy edukacyjne są absurdalnie przestarzałe. Na szczęście nie musimy już osaczać się z tak archaicznymi podejściami do uczenia się.

Jeśli czujesz, że twój umysł jest czasem powolny i ospały, możesz go przyspieszyć. Twój umysł może codziennie bić z cudownego przepływu motywacji, pomysłów i energii.

Jeśli możesz zwiększyć swoją zdolność do pochłaniania wysokiej jakości danych wejściowych, twoje wewnętrzne przetwarzanie również przyspieszy, a to z kolei pomoże przyspieszyć twoją kreatywność. Im szybciej się uczysz, tym szybciej będziesz mógł tworzyć.

Dlaczego mam nieograniczone zasoby kreatywnych pomysłów? Częściowo dzieje się tak, ponieważ zużywam ogromną ilość wysokiej jakości danych wejściowych, więc mój umysł często odkrywa nowe powiązania między starymi i nowymi pomysłami. Zachowuję też zdolność do spokojnego i zrelaksowanego myślenia, kiedy chcę.

Jest tak wiele fascynującej wiedza do zdobycia, która poprawi i wzbogaci twoje życie. Ale musisz zwiększyć obroty tego silnika i zapewnić mu wysoką jakość paliwa.

Zmieniaj strach w zaufanie

Większość naszych obaw jest irracjonalna. Doświadczamy stresu, wahania, niepokoju i nerwowości w związku z wydarzeniami, które w rzeczywistości nie są niebezpieczne. Te emocje mogą powodować, że powstrzymujemy się, gdy podejmowanie działań jest bardziej korzystne, dlatego ciągle tracimy okazje. W odległej przeszłości takie nawyki psychiczne mogły pomóc nam przetrwać w trudnych warunkach. Jednak we współczesnym świecie najczęściej przeszkadzają.

Co możesz zrobić, jeśli masz więcej odwagi? Możesz cieszyć się bogatszym życiem w związku. Możesz zarobić znacznie więcej pieniędzy w pracy, ponieważ prosisz o więcej podwyżek i promocji lub podejmujesz większe ryzyko jako przedsiębiorca. Z pewnością możesz cieszyć się bogatszym stylem życia.

Wiele lat temu zrozumiałem, że obawiałem się wystąpień publicznych. Dlaczego mój umysł powinien generować takie irracjonalne sygnały, kiedy znajduję się przed publicznością (lub gdy tylko wyobrażam sobie to doświadczenie)? To jest irracjonalne zachowanie we współczesnym świecie.

Postanowiłem zaktualizować moje programowanie mentalne, aby rozwiązać tę wadę. Znalezienie odpowiednich przeróbek zajęło mi trochę czasu, ale ostatecznie przekroczyłem swój pierwotny cel.

Kulminacją tego było przeprowadzenie szkoleń Maksymalna Pewność Siebie w 2011 r., Które obejmowały spontaniczne wypowiedzi bez żadnego planu, bez przygotowanej treści i bez notatek.

Świetnie się bawiłem, a uczestnicy pozytywnie ocenili szkolenie. Co więcej, nie doświadczyłem strachu ani nerwowości przed wydarzeniem lub w jego trakcie. Takie ćwiczenie umysłu w praktyce było strzałem w dziesiątkę.

Dzięki serii prostych przemian mentalnych przećwiczyłem swój umysł, aby przestał generować ten irracjonalny strach i zastąpił go szczęściem, pewnością siebie i podekscytowaniem. Ta jedna zmiana daje mi dostęp do życia bez lęku w wystąpieniach publicznych, niezależnie od tego, czy przygotowuję treści z wyprzedzeniem, czy nie.

Dodatkowe generowanie dochodów z tej nowej umiejętności przekonuje, że transformacja była warta zainwestowania czasu, ale dla mnie ważniejszym aspektem było osobiste zwycięstwo nad tym, co było “upierdliwą” przeszkodą podczas mojej młodości.

Ćwiczenie umysłu – jak powstrzymać irracjonalne lęki?

Co jeśli mógłbyś wyćwiczyć swój umysł, aby przestał wywoływać strach w takich sytuacjach i zamiast tego generować pozytywną motywację, szczęście i ekscytację? A może wolisz doświadczyć relaksu i wewnętrznego spokoju? Wyobraź sobie, jak by to wpłynęło na Twoje życie.

I zdaj sobie sprawę, że jest to możliwe. Wiele osób już to zrobiło. Jest to umiejętność, której można się nauczyć. Rzeczywiście możesz wytrenować swój umysł, aby przestał generować irracjonalny strach.

Ćwiczenie umysłu – zwiększanie produktywności

Czy potrafisz usiąść i wykonywać wysokiej jakości, skoncentrowaną pracę przez wiele godzin? Czy potrafisz to robić konsekwentnie? Czy łatwo motywujesz się do pracy? Czy potrafisz motywować współpracowników? Czy może cierpisz z powodu zwlekania, zwątpienia, perfekcjonizmu lub innych dolegliwości psychicznych?

Kiedy dobrze zarządzasz swoim umysłem, solidna produktywność i silna etyka pracy to ogromne korzyści. Korzyści te łączą się z innymi korzyściami, takimi jak zwiększona samodzielność, pewność siebie i poczucie własnej wartości.

Wiedza o etyce pracy umożliwiającej skuteczne radzenie sobie z uzasadnionymi wyzwaniami sprawia, że ​​jesteś bardziej tolerancyjny na ryzyko i mniej boisz się niepowodzeń, ponieważ wiesz, że możesz polegać na etyce pracy, aby szybko się coś naprawić. Jest to szczególnie ważne dla przedsiębiorców i osób, których wyniki zależą od wysokiego poziomu motywacji do posuwania się naprzód.

Jeśli nie będziesz dobrze zarządzał swoim umysłem, ucierpi Twoja produktywność. Złe nawyki wyssą z Ciebie energię. To z kolei obniża twoją pewność siebie, samodyscyplinę i poczucie własnej wartości.

Skuteczne podejmowanie dobrych decyzji

Kluczową zaletą opanowania umysłowego jest umiejętność podejmowania dobrych decyzji. Wielu moich czytelników powiedziało mi, że utknęli w paraliżu ciągłego analizowania w obliczu wielkich decyzji.

Nie potrafią podjąć ostatecznej decyzji. Jest to szczególnie powszechne wśród osób, które myślą o założeniu firmy. Mają problemy z tworzeniem, ponieważ ciągle tkwią na etapie pomysłu.

Sensowne jest poświęcenie czasu na rozważenie różnych opcji, aby podnieść jakość naszych decyzji, ale jeśli robimy to nadużywamy, życie przemija i nie mamy nic do pokazania w naszej analizie. Analiza opcji nie daje rezultatów. Jeśli twój umysł ciągle myśli w kółko, masz “defekt” do przezwyciężenia.

Dobrze zarządzany umysł potrafi decydować, ale jest także elastyczny. Może szybko i ostrożnie rozważać opcje, rozpocząć działanie i odpowiednio dostosować kurs.

Istnieje wiele dobrych procesów podejmowania decyzji. Prostym, którego często używam, jest matryca decyzyjna. Wymieniam rozsądne opcje, oceniam je na podstawie kilku czynników i podejmuje decyzji.

Przez większość czasu podejmuję decyzje intuicyjnie, ponieważ spędziłem wiele czasu poznając techniki podejmowania decyzji, a więc metody te są teraz dość dobrze zinternalizowane.

W związku z tym mój instynkt jelitowy dobrze dopasowuje się do każdego logicznego lub analitycznego procesu, którego mógłbym użyć.

Niektórzy ludzie są zbyt niezdecydowani. Niektórzy ludzie są zbyt lekkomyślni. Oba są objawami słabego procesu decyzyjnego. Na szczęście możesz ćwiczyć się w podejmowaniu jakościowych decyzji w rozsądnym czasie i dostosowywać się w miarę upływu czasu.

Wymaga to kombinacji paru umiejętności, ale wszystkiego można się nauczyć.

Kiedy twój umysł jest dobrze wyszkolony, z przyjemnością podejmujesz decyzje, szczególnie te ważne. To stymulujące i satysfakcjonujące kiedy kieruje swoim umysłem, aby dokładnie rozważył opcje, dokonał mądrego i inteligentnego wyboru.

Zamień wewnętrznego krytyka w wewnętrznego trenera

Wiele osób ma zbyt krytyczne wypowiedzi, co zwykle powoduje im więcej szkody niż pożytku. Ten wewnętrzny głos można świadomie ponownie wyszkolić, aby służył jako niezachwiany sojusznik.

Wyobraź sobie, że masz pozytywnego i wspierającego trenera wewnętrznego. Ten trener jest zawsze po twojej stronie. Ten trener szuka okazji i pomaga skoncentrować swoją energię. Ten trener nigdy się nie poddaje.

W przeszłości pracowałem z kilkoma różnymi osobistymi trenerami, ale od wielu lat nie odczuwałem takiej potrzeby, ponieważ mój własny umysł dobrze mnie trenuje.

Mój wewnętrzny głos rzuca mi wiele wyzwań, ale jest również niesamowicie wspierający i zachęcający. Kiedy mam niepowodzenie, on mnie pociesza. Kiedy zwyciężam, on świętuje ze mną. Kiedy zbaczam z kursu, popycha mnie, abym wyznaczył nowe cele i wracał do punktu, w którym czeka mnie wyzwanie.

O wiele łatwiej jest odnieść sukces, gdy masz silnego trenera wewnętrznego, który nie pozwoli ci się poddać, skrytykować ani zbyt długo “dryfować bez celu”.

Dzięki treningowi mentalnemu możesz zaprojektować i uwolnić swojego wewnętrznego trenera, który pomoże ci wytyczyć cele, pokonać przeszkody i nie tylko.

Pomyśl o tym trenerze jako wewnętrznej “cheerleaderce” twojego zdrowego mózgu.

Ćwiczenie umysłu – czy inwestycja czasowa się opłaca?

Świadome zarządzanie umysłem jest rzeczywiście potężne. Tylko jedna zmiana w jednym obszarze życia może wytworzyć ogromne pozytywne fale, które opłacą się przez dziesięciolecia.

Ale co z inwestycją czasu potrzebną do odkrycia, przetestowania i zastosowania wszystkich tych hacków?

Na pewno jest to inwestycja czasu. Ale czas i tak minie. W pewnym momencie będziesz o 10 lat starszy. W innym momencie będziesz o 20 lat starszy.

Możesz przeciągnąć obecne dysfunkcje umysłowe ze sobą w te przyszłe dziesięciolecia lub możesz dokonać poważnych ulepszeń i znaleźć się w znacznie korzystniejszej pozycji w tych przyszłych dziesięcioleciach. Jak bardzo dbasz o swoje przyszłe ja? Kiedyś to przyszłe ja będzie tobą.

Zrozum i zaakceptuj, że jeśli nic nie zrobisz, domyślnie przeciągniesz swoje najgorsze cechy do swojej przyszłości, miesiąc po miesiącu, rok po roku, dekada po dekadzie. W niektórych przypadkach twoje nawyki i zachowania przejdą w dalsze obniżki, takie jak złe nawyki zdrowotne upośledzające funkcjonowanie psychiczne i utrudniające koncentrację w miarę starzenia się.

Możesz skopiować moje podejście i zanurkować w rozwój osobisty na lata. Lub możesz być bardziej swobodny.

Tak czy inaczej, odkryjesz kilka klejnotów i stopniowo się poprawisz.

Jak wspominałem w poprzednim artykule o ścieżkach sukcesu, dobrą wiadomością jest to, że ludzie, którzy dążą do rozwoju, zwykle odnoszą sukcesy na dłuższą metę.

Jeśli chcesz poczynić szybsze postępy, zachęcam do osobistego treningu, abym mógł nauczyć cię najlepszych narzędzi, strategii i technik zarządzania mentalnego, których nauczyłem się do tej pory.

Oczywiście od czasu do czasu będę nadal blogować na takie tematy, ale nic nie zastąpi “głębokiego nurkowania”. Aplikacja motywacyjna MOTIFLOW powstała w celu ulepszania i Twojego umysłu. 

Zagłębimy się we wszystkie wyżej wymienione tematy – opanowanie snu, przyspieszone uczenie się, transformowanie strachu w pewność siebie, wydajność, podejmowanie decyzji, samodyscypliny – i wielu innych.

Wiele z tego, co jest wewnątrz aplikacji, nigdy nie zostało wspomniane na tym blogu.

Gdyby aplikacja została przekształcone w jeden post na blogu, trwałaby około 50 000 słów, czyli około 22 razy więcej niż długość tego artykułu.

Nawet jeśli zastosujesz tylko niewielką liczbę pomysłów z aplikacji motywacyjnej MOTIFLOW, myślę, że zobaczysz kilka potężnych korzyści.

Zaletą hakowania umysłu jest to, że jedna zmiana odblokowuje inną, potem kolejną, a potem kolejną. Myślę, że najważniejsze w tych warsztatach jest niesamowita ekspozycja na tak ogromną różnorodność pomysłów z których wiele jest łatwych do zastosowania, więc zanim ukończysz cały program, dokonasz wielu ulepszeń w swoim myśleniu.

Nie zadowalaj się powolnym, wadliwym oprogramowaniem swojego umysłu. Aktualizacja oprogramowania może nie być tak łatwa, jak aktualizacja aplikacji na komputerze, ale jest to wykonalne, zwłaszcza gdy masz wsparcie.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł to sprawdź również nasz super artykuł o Torowaniu Umysłu. Metodę ćwiczenia umysłu tysiące razy mocniejszą, niż zwykłe afirmacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *