Kategorie
mózg i umysł

Jak stwierdzić, czy masz zdrowy mózg

Nierównowaga neurologiczna może objawiać się jako problemy psychologiczne, behawioralne i motywacyjne. Jeśli jednak spróbujemy leczyć te problemy na poziomie psychologicznym lub behawioralnym, nie będziemy w stanie skutecznie ich wyleczyć, ponieważ problemy te mogą mieć przyczyny na poziomie fizycznym, takie jak nagromadzenie się substancji toksycznych w mózgu.

Zdrowy mózg w działaniu

Moim zdaniem szeroki zakres porad dotyczących rozwoju osobistego, takich jak konieczność kontrolowania swoich myśli i uczuć, jest całkowicie niepotrzebna i w dużej mierze przynosi efekt przeciwny do zamierzonego. Jeśli rozwiążemy problem na poziomie fizycznym, nasze mózgi będą działać wystarczająco inteligentnie, aby poradzić sobie bez tych rad. Zamiast świadomego, chaotycznego myślenia nad naszymi myślami i uczuciami, nasze mózgi będą naturalnie zachowywać się tak, jak tego chcemy – nie jest konieczne świadome zarządzanie.

Przez lata gromadzimy toksyny w mózgu, ponieważ żyjemy w świecie wypełnionym toksynami. Nasze powietrze jest zanieczyszczone. Nasza woda jest zanieczyszczona. Nasze jedzenie jest zanieczyszczone. Nasze ciała są zanieczyszczone. Jest to nieunikniony fakt współczesnego społeczeństwa. W tej chwili twoje ciało ma wykrywalny poziom setek toksycznych substancji, w tym tworzyw sztucznych, metali ciężkich, pestycydów, herbicydów i innych. Żyjemy w nieczystym świecie, dlatego nasze ciała są pełne nieczystości. Nawet przy wyrafinowanym wewnętrznym systemie detoksykacji nasze ciała nie nadążają z dostarczanym ładunkiem, więc te toksyny gromadzą się, szczególnie w mózgu.

Mózg jest żywotnym narządem, więc kiedy gromadzą się w nim toksyny, efekt jest zwykle stopniowy, a na początku efekt może być niezauważalny. Jeśli pojedynczy neuron od czasu do czasu zapali się, prawdopodobnie nie wpłynie to na nasze myślenie. Ale gdy ładunek toksyczny staje się wystarczająco duży, neurony mogą przestać działać, a nawet masowo obumrzeć.

Kiedy neurony nie działają tak, jak powinny, cierpimy psychicznie, emocjonalnie i behawioralnie. Dwie typowe choroby wynikające ze śmierci neuronów to choroba Alzheimera i Parkinsona. Zasadniczo są to te same choroby, ale w każdym przypadku śmierć neuronu występuje w różnych częściach mózgu. Alzheimer ma wpływ na centralną pamięci. W przypadku choroby Parkinsona jest to kora ruchowa.

Jeśli rozwiniesz chorobę Alzheimera lub Parkinsona, wiesz, że coś jest bardzo nie tak z twoim mózgiem. Ale te choroby nie włączają się jednego dnia. Wynikają z długiego, powolnego procesu degradacji.

Dużo czasu poświęcam na detoksykację i od wielu lat przeprowadzam eksperymenty dietetyczne i oczyszczające. Zapisałem wpisy w dzienniku, aby udokumentować wpływ mojego mózgu na znaczące zmiany. Chociaż nie rozcinam mózgu i nie zaglądam do środka, zwróciłem szczególną uwagę na mój nastrój, motywację, dominujące myśli, umiejętności rozwiązywania problemów, sen, interakcje społeczne i wiele innych.

Z pewnymi zmianami żywieniowymi, takimi jak spożywanie makrobiotycznej diety przez kilka miesięcy, nie zauważyłem żadnej różnicy. Inne zmiany miały głębokie i natychmiastowe skutki. I jeszcze inne zmiany wydawały się mieć z czasem kumulatywne skutki. Dzięki tym eksperymentom jestem znacznie bardziej wyczulony na związek między moim stylem życia a relacją z własnym mózgiem.

Spędziłem także kilka ostatnich lat, czytając wiele książek o neuronauce, aby lepiej zrozumieć, jak działa mózg. Podniosło to moją świadomość tego, jak moje myśli, uczucia i zachowania łączą się z wewnętrzną strukturą mojego mózgu. Być może główną korzyścią jest to, że nauczyłem się diagnozować pewne problemy jako najprawdopodobniej natury fizycznej, a nie psychologicznej. Doprowadziło to do opracowania bardzo skutecznych rozwiązań problemów, których nie można rozwiązać psychologicznie, ale które można rozwiązać za pomocą usprawnień fizycznych, takich jak przeprowadzanie 30-dniowych testów detoksykacji za pomocą substancji takich jak liposomalny glutation.

Twoja relacja z mózgiem

Kiedy spożywałem dietę bogatą w toksyny (produkty pochodzenia zwierzęcego, fast food, dużo przetworzonej żywności), często miałem dysfunkcyjny związek z własnym mózgiem. Zachowałbym się impulsywnie. Z trudem wstawałem rano i często spałem do późna. Zbyt dużą wagę przywiązałem do doświadczeń o wysokiej stymulacji, które były autodestrukcyjne. Za dużo piłem. Trudno mi było zaufać sobie. Wychodzenie na zewnątrz wymagało motywowania się. Najbezpieczniej dla mnie było pozostać w domu i grać w gry wideo. Potrafiłem grać nawet kilkanaście godzin dziennie w gry komputerowe.

Miałem szczęście. Natknąłem się prawie przypadkowo na ścieżkę detoksykacji, a moje zachowanie znacznie się poprawiło. Zacząłem zwracać uwagę na odżywianie i oczyściłem dietę. Zacząłem uprawiać sport każdego dnia. Byłem wegetarianinem. Wtedy problemy behawioralne wyparowały. W końcu poczułem, że mam nad sobą kontrolę.

Kiedy przeczytałem, że pewien eksperyment wykazał, że 80% problemów z przestępczością nieletnich można wyeliminować poprzez usunięcie całego przetworzonego cukru z diety dziecka, szczególnie zainteresowałem się związkiem między dietą a zachowaniem. To miało sens, że jedzenie, które zjadłem, może wpływać na mój mózg, a zatem może wpływać na moje myśli, uczucia i zachowania. Uznałem, że ten efekt musi być niewielki, prawdopodobnie nie wystarczający, aby brać go pod uwagę.

Było oczywiste, że niektóre substancje, takie jak kofeina i alkohol, miały wpływ na mój mózg, kiedy je spożywałem. Kiedy zwróciłem uwagę, zauważyłem również efekt czekolady jako stymulanta. Ale z pewnością „zwykłe jedzenie” było po prostu neutralne, prawda? Może to mieć wpływ na moje ciało, ale jakie to ma znaczenie dla mojego mózgu?

Podobnie jak wiele osób, miałem również tendencję do postrzegania mojego umysłu jako czegoś odrębnego od fizycznego mózgu. Doświadczenie mojego umysłu wydawało się czymś, co po prostu było. Mój umysł to ja. Gdyby na mnie wpływała kofeina lub alkohol, było to tylko chwilowe doświadczenie, a zatem postrzeganie tego, kim byłem, nie zmieniało się tak naprawdę.

Dopiero kiedy zacząłem eksperymentować ze znaczącymi próbami oczyszczenia mojej diety, a później próbami dalszego wyciągania toksyn, zacząłem dostrzegać ogromny i niezaprzeczalny związek między funkcjonowaniem mojego umysłu a zdrowiem mojego mózgu. Podczas niektórych z tych eksperymentów doświadczenie życia w mojej głowie uległo znacznej zmianie. Im dłużej szedłem tą ścieżką, tym więcej zmian zaczęło się kumulować.

Pozwól, że podzielę się niektórymi różnicami między tym życiem z zanieczyszczonym mózgiem, a zdrowym. Jest to częściowo oparte na moich własnych doświadczeniach, a także doświadczeniach innych osób, które podzieliły się swoimi podróżami detoksykacyjnymi.

Koncentracja i skupienie

Trudności z koncentracją i skupieniem są jedną z pierwszych i najbardziej oczywistych oznak toksyczności w mózgu.

Może to objawiać się uczuciem mgły mózgowej lub mentalnej papki. Jeśli zdecydujesz się na zadanie takie jak napisanie nowego artykułu, nie będziesz w stanie tego wykonać tego zbyt prosto. Twój wewnętrzny obwód nie produkuje mocy ze wszystkich cylindrów. Pomysły nie płyną. Kreatywność nie działa jak należy. Próba pracy nad zadaniem często przypomina konsystencję owsianki.

Czy kiedykolwiek doświadczyłeś blokady pisarza? Zdrowy mózg jest niezwykle kreatywny i nie cierpi z powodu tej blokady. Kiedy detoksykujesz, twoja krew staje się na chwilę brudniejsza, gdy toksyny zaczynają wydostawać się z twoich tkanek. To może spowodować mgłę mózgu podczas detoksykacji. Ale jeśli doświadczasz mgły mózgowej, gdy nie detoksykujesz, jest to główna wskazówka, że ​​twój mózg cierpi z powodu zaległości toksycznych. Mając zdrowy mózg, możesz po prostu usiąść i pisać, powiedzieć mózgowi, aby zaczął pisać, a on skomponuje tekst i poruszy palcami. Masz superkomputer ze stu miliardami neuronów w twojej głowie. Czy naprawdę uważasz, że nie możesz wytworzyć przepływu słów co najmniej tak szybko, jak potrafisz pisać? Tylko jeśli wystarczająco go otrułeś.

Degradacja może również objawiać się zwiększoną podatnością na rozproszenie uwagi. Być może czasami zdołasz uruchomić obwody, by zadziałały inteligentnie, ale teraz obwód koncentracji wydaje się być w trybie offline, więc twój umysł błąka się i odwraca uwagę od pożądanego punktu skupienia.

Twój mózg jest głęboko połączony w sieć, a każdy neuron (komórka mózgowa) łączy się z nawet 10 000 innych neuronów. Niektóre z tych komórek (neurony pobudzające) wysyłają sygnały aktywacyjne do innych neuronów. Inne (neurony hamujące) wysyłają sygnały supresji. Każdy neuron odbiera przychodzący strumień sygnałów aktywacji i supresji z sieci, a gdy siła sygnału aktywacji osiągnie określony próg, neuron strzela.

Toksyny w mózgu mogą zwierać te połączenia, powodując przerwy neuronów. Mózg ma wystarczającą zapas mocy, aby skorygować drobne błędy, więc nie ulega awarii, gdy występują błędy. W miarę narastania toksyn degradacja jest bardzo stopniowa – tak stopniowa, że ​​rzadko zauważasz efekt, ponieważ twoje myślenie powoli ulegną zepsuciu. Ale jeśli zrobisz poważną rundę detoksykacji, w ciągu miesiąca możesz zauważyć ogromną różnicę w swojej zdolności do koncentracji i skupienia.

Steve Pavlina, zauważył duże wahania w funkcjonowaniu mózgu, kiedy przeprowadził eksperyment dietetyczny spożywania 100% surowej diety. W ciągu kilku dni po przejściu na surową żywność zauważył znaczną poprawę szybkości pisania. Jego umysł stał się spokojniejszy i jaśniejszy niż kiedykolwiek, stwierdził, że czuł, że ma więcej pamięci RAM do myślenia o złożonych pomysłach. Mógł nawet pisać artykuły o 30% szybciej, kiedy jadł 100% na surowo. To mnie zaciekawiło, dlaczego tak się dzieje i jak mogłem uzyskać lepszą sprawność umysłową. Od tamtej pory nauczyłem się osiągać jeszcze lepsze wyniki bez konieczności spożywania 100% surowej diety, chociaż nadal stosuję dietę o wysokiej zawartości surowych warzyw. Często podczas pracy popijam zielony koktajl.

Niezdrowy mózg łatwo się rozprasza, ale zdrowy mózg lepiej utrzymuje skupienie i tłumi sygnały zmieniające kurs myśli. Przyjemne i spokojne jest trzymanie się zadania lub projektu przez dłuższy czas. Pragnienia, aby się rozproszyć, wciąż mogą się pojawiać, ale nie są one tak silne, jak kiedyś, ponieważ obwód tłumiący działa tak, jak powinien.

Skany mózgu ujawniły, że nasze mózgi nieustannie aktywują różne wzorce w oczekiwaniu na to, co może nastąpić później. Jeśli przeczytasz słowo niedźwiedź, twój mózg automatycznie załaduje wzorce powiązane z niedźwiedziem, ale zwykle dzieje się tak na poziomie podświadomości. Kiedy czytasz każde słowo tego artykułu, twój mózg stale ładuje powiązane wzorce. Zwykle te wzorce są szybko tłumione, gdy nie są potrzebne, ale w niezdrowym mózgu obwód tłumienia nie działa poprawnie, więc umysł często błąka się po tych wstępnych ładunkach informacyjnych. To tak, jakby czytać artykuł online i zawsze rozpraszać się na pierwszym lub drugim linku, więc ukończenie oryginalnego artykułu zajmuje dużo dłużej, jeśli w ogóle jest możliwe.

Wewnętrzne dopasowanie i motywacja

Kiedy mózg przestaje działać, procesy myślowe zachodzące w jednej części mózgu nie są dobrze zsynchronizowane z innymi częściami mózgu. Widać to jako różne konflikty, takie jak dążenie do określonego wyniku, ale zachowanie w sposób, który nie przynosi rezultatu, wyznaczanie celu, ale brak wystarczającej motywacji i dyscypliny, aby go osiągnąć, pragnienie szczęścia, ale zamiast tego poczucie depresji lub frustracji.

Czy miałeś doświadczenie w wymyślaniu wspaniałych pomysłów, które odkładasz na później? Czy zdarza się, że podejmujesz działania, które wydają się przypadkowe i które mogą nie dać ci użytecznych, długoterminowych rezultatów? Czy często czujesz, że pragnienia i działania serwowane przez umysł nie są zsynchronizowane? Czy przeszkadzają Ci negatywne emocje?

Czy wierzysz, że twój mózg ewoluował, by zachowywać się w tak sprzeczny sposób? Czy wydaje się naturalne, że po milionach lat ewolucji mózgu ssaków powinniśmy mieć takie kłopoty? Oczywiście nie. Gdyby wasi przodkowie nie mogli inteligentnie zsynchronizować swoich myśli, uczuć i zachowań, nie przetrwaliby długo. Pochodzisz z nieprzerwanej linii ocalałych, którzy wykonali robotę. Wszyscy pozostawili potomka.

Poprawa zdolności wewnętrznej synchronizacji mózgu jest jedną z najpotężniejszych korzyści z detoksykacji. Po 30-dniowych intensywnych eksperymentach z detoksykacją zauważyłem znacznie lepszą koordynację między pragnieniami, które kreował mój umysł, działaniami, które podejmowałem, a emocjami, które czułem. W przeszłości musiałem dużo pracować nad rozwojem osobistym, aby dostosować moje zachowania do moich pragnień.

Z czasem wyrównanie to znacznie się poprawiło. Zamiast zmuszać się do podjęcia właściwych działań, równowaga uległa zmianie. Teraz łapię się na automatycznym podejmowaniu działań zgodnych z moimi celami i faktycznie wykonuję wiele działań, zanim jeszcze zdecydowałem się je wykonać na poziomie świadomym. Gdy robię postępy, zaczynam dostrzegać, jak synergicznie działają moje zadania, aby osiągnąć pożądany rezultat. Nie muszę robić tyle świadomego planowania i nie muszę zmuszać się do działania. Kiedy mój mózg pojawia się z pragnieniem, karmi mnie także krokami działania i motywacją, aby to osiągnąć.

Jest to wyjątkowy sposób życia niż alternatywa ciągłej walki z sobą, gdy twój nastrój i zachowania są niezgodne z twoimi pragnieniami. Jeśli konsekwentnie cierpisz na problemy z motywacją, zastanów się, że twój nie jest psychologiczny, ale raczej fizyczny. Być może twój mózg jest o wiele bardziej genialny, niż ci się wydaje, ale nie jest w stanie wykonać swojej pracy, gdy jest przepełniony toksynami, które powodują zbyt wiele nieprawidłowości neurologicznych.

Niezdrowy mózg jest również bardziej podatny na uzależnienie. Zdrowy mózg ma silniejszą korę przedczołową, która może zastąpić uzależniające impulsy. Im więcej uzależnień porzucisz, tym silniejsza stanie się ta część mózgu i tym bardziej zdyscyplinowany poczujesz się wewnętrznie.

Detoksykacja prowadzi do poczucia większej wewnętrznej harmonii. Ta ścieżka dała mi ogromny szacunek do tego, jak genialne i dobrze zsynchronizowane mogą być wszystkie części naszego mózgu, jeśli go wystarczająco oczyścimy, aby działał tak jak stworzyła go do tego ewolucja Doświadczenie życia z harmonijnym umysłem bardzo różni się od życia z dysharmonijnym.

Priorytetyzacja

Twoje umiejętności ustalania priorytetów pochodzą z emocjonalnych części mózgu odpowiedzialnych za przetrwanie. Sama logika nie jest w stanie powiedzieć, czy ważniejsze jest mycie zębów, poszukiwanie nowego partnera w związku lub rozpoczęcie nowej działalności biznesowej. We współczesnym świecie istnieje wiele nacisków, które są niezgodne z ewolucją naszych obwodów ustalania priorytetów, więc łatwo jest je pomieszać. Nawet niewielka ilość toksyczności może gwałtownie je zdegradować, w wyniku czego przykładasz zbyt dużą wagę do błahości i / lub zbyt małą wagę do prawdziwych priorytetów.

Mogę stworzyć efekt degradacji w moich obwodach ustalania priorytetów, spożywając kofeinę. Jeśli wypiję espresso, niektóre części mojego mózgu zostaną nadmiernie pobudzone i spędzę godziny na robieniu zadań, które wcale nie musiały być wykonane. Mój umysł śpieszy się, by pracować nad zadaniami i mieć zajęcie, ale traci z oczu duży obraz. To jeden z powodów, dla których postanowiłem przez unikać kofeiny. Wiem, że jestem lepszy w utrzymywaniu inteligentnych priorytetów, kiedy jestem wolny od kofeiny. Kofeina może mnie przyspieszyć, ale wkrótce sprawi, że zbiegnę z właściwego toru.

Gdy obwód ustalania priorytetów działa poprawnie, wynikiem jest spójność. Będziesz w stanie trzymać się długoterminowych projektów i celów wystarczająco długo, aby je zrealizować. Jest to z pewnością bardziej satysfakcjonujące niż kłótnie się między różnymi pomysłami i nigdy nie trzymanie się żadnej z nich wystarczająco długo, aby zobaczyć wyniki.

Wytrzymałość psychiczna

Często miałem dobrą wytrzymałość psychiczną, mogąc wykonywać trudną pracę przez wiele godzin na raz. Ale po przeprowadzeniu wielu detoksykacji zauważyłem, że moja wytrzymałość rośnie do jeszcze wyższych poziomów. Początkowo skoki te były częściowo losowe. Czasami kreatywni pracowałem ponad 10 godzin, jakby to było wydrukowanie kartki papieru, ale nie działo się to konsekwentnie i regularnie. Im bardziej jednak podążam tą ścieżką, tym częściej te skoki występują, czasem utrzymując się przez wiele dni bez przerwy.

Wysoka wytrzymałość psychiczna pomaga szybciej wykonywać kreatywną pracę. Nie potrzebujesz tylu sesji ani przerw, aby przejść przez punkty blokujące w których musisz się zatrzymać i świadomie pomyśleć. Niedawno napisałem artykuł o motywacji na 5500 słów, który jest już on-line. Moja podświadomość w zasadzie pisała podczas, gdy ja patrzyłem.

Uwielbiam to udoskonalanie mózgu. To powoduje, że ustalam i realizuję większe cele, które wcześniej były poza zasięgiem. Czuję, że moje możliwości doganiają moje marzenia, co jest bardzo satysfakcjonujące.

Komfort społeczny

Kiedy twój mózg jest niezdrowy, bardziej prawdopodobne jest, że będziesz nieśmiały, nerwowy lub niespokojny wobec innych ludzi. Toksyczność zaburza twoje umiejętności społeczne, a to często prowadzi do wycofania społecznego.

Jednym ze sposobów, w jaki toksyczność zakłóca socjalizację, jest generowanie niezgodnych emocji i zachowań, które ci nie służą. Zamiast czuć się przyjaźnie, towarzysko i pewnie, odczuwasz zdenerwowanie, niepokój lub chęć wycofania się. Inne osoby mogą również postrzegać Cię jako niezainteresowanego lub na uboczu, jeśli Twój język ciała nie wyraża zainteresowania i otwartości.

Kiedy czujesz się mocno wypośrodkowany, masz jasność i czujesz wewnętrzną harmonię i głębię, łatwiej jest się socjalizować. Łatwiej jest też czuć się dobrze w towarzystwie, gdy mózg naturalnie generuje pozytywne uczucia wokół innych ludzi, zamiast odpalać obwody w ścieżkach niepokoju lub nerwowości.

W końcu, dlaczego twój mózg miałby powodować nerwowość lub niepokój w związku z innymi ludźmi? Czy mądrze jest wycofać się i pozbawić towarzystwa i zasobów społecznych? Są to w większości zachowania nieinteligentne. Mózg, który często generuje takie zachowania, jest mózgiem działającym nieoptymalnie.

Niektórzy mówią, że nasze mózgi ewoluowały, by czuć lęk przed nieznajomymi, ponieważ mogą stanowić zagrożenie. Rzeczywiście mogą istnieć naprawdę groźne sytuacje z nieznajomymi, ale dlaczego nasze mózgi miałyby generować takie fałszywe uczucia, skoro najczęściej jest całkowicie jasne, że nie grozi nam niebezpieczeństwo? Niektórzy twierdzą, że to powrót do ewolucji naszych mózgów. Uważam, że to częściowo prawda.

Tak, nasze mózgi wyewoluowały reakcję walki lub ucieczki (ang. Fight or flight), która może być ratunkiem w niebezpiecznych sytuacjach, ale jeśli częściowo wyzwalamy ten wzór w niewłaściwych momentach, jest to spowodowane brakiem synchronizacji z bardziej nowoczesnymi częściami naszego mózg. Mózg powinien tłumić aspekty reakcji walki lub ucieczki w sytuacjach niezagrożonych. I faktycznie tłumi takie niepotrzebne uczucia, gdy działa optymalnie. Twój mózg jest rzeczywiście wystarczająco inteligentny, aby rozpoznać, kiedy sytuacja nie jest zagrożeniem, i może sprawić, że poczujesz się spokojnie i wygodnie.

Możesz pchać, pchać, pchać siebie, aby rozwijać lepsze umiejętności społeczne, ale jeśli twój mózg zdradza cię poprzez generowanie sprzecznych uczuć i zachowań, jest to trudna wspinaczka. Gdy tylko zmniejszysz wysiłki związane z odwagą społeczną, naturalnie znowu się wycofasz. To wydaje się być twoim naturalnym domyślnym zachowaniem z powodu nienaturalnego poziomu toksyn w twoim mózgu.

Być może wcale nie potrzebujesz odwagi społecznej. Być może potrzebujesz mózgu, który naturalnie generuje komfort społeczny, ciekawość i chęć poznawania i budowania nowych relacji. Zdrowy mózg robi to automatycznie. Zdrowy mózg może nawet automatycznie zmotywować Cię do poznawanie nowych osób, zanim podejmiesz świadomą decyzję.

Możesz faktycznie pracować na obu frontach jednocześnie, jeśli chcesz. Możesz pracować nad budowaniem odwagi społecznej, jednocześnie oczyszczając mózg. Wybrałem tę drogę, ale myślę, że zrobiłbym szybsze postępy, gdybym znacznie szybciej rozpoczął detoksykację.

Przy zdrowym mózgu rozmowa staje się łatwiejsza. Możesz doświadczyć przyjemniejszego przepływu pomysłów do dzielenia się i lepiej zsynchronizować się z drugą osobą, tworząc zdrową równowagę słuchania i mówienia. Ostatnio podobają mi się spotkania “face to face” bardziej niż zwykle i myślę, że dzieje się tak, ponieważ czuję się bardziej obecny, świadomy i zrelaksowany.

Toksyczność może łatwo wpłynąć na chęć kontaktów towarzyskich. W styczniu tego roku zrobiłem kolejną 30-dniową próbędetoksykacji i przez ten czas nie miałem ochoty poznawać ludzi. Opóźniłem kontakt z osobami, które poprosiły o spotkanie w tym miesiącu. Ale kiedy kończyłem detoksykację, zacząłem czuć się o wiele bardziej otwarty, z zadowoleniem przyjąłem te spotkania i cieszyłem się nimi.

Im więcej inwestuję w utrzymanie czystości w środku, tym mniej strachu i wahania budzi mój umysł w sytuacjach społecznych.. Dzisiaj wydaje mi się, że trudno byłoby się zaklasyfikować jako introwertyka lub ekstrawertyka, ponieważ mogę z względnej łatwości przejść z jednego trybu do drugiego i czuję się dobrze w całym spektrum. Jednak moja introwertyczna strona jest znacznie bardziej dominująca, gdy robię rundę detoksykacyjną.

Daj sobie smak jasności

Jeśli ten artykuł ma na celu zwiększenie świadomości na temat potencjalnej degradacji obwodów neuronowych, możesz podjąć kroki w celu odwrócenia uszkodzeń. Zasadniczo jest to długi proces, wymagający wielu lat i dużo cierpliwości. Myślę, że przekonasz się, że warto. Widząc, jak twój umysł staje się jaśniejszy i ostrzejszy z roku na rok, jest z pewnością lepsza niż alternatywa. W pewnym sensie przypomina to branie pigułki z filmu “Jestem Bogiem”.

Myślę, że jest to sytuacja, w której musisz to zobaczyć, aby w to uwierzyć. Krótkoterminowe oczyszczenie może dać ci tymczasowe zwiększenie jasności umysłu, co może służyć jako potężne doświadczenie odniesienia do tego, jak twój umysł radzi sobie, gdy jest bliżej swoich możliwości. To była dla mnie największa motywacja.

Im więcej eksperymentowałem z oczyszczaniem, tym bardziej dotykałem tych niesamowitych wyższych stanów i tym bardziej zastanawiałem się, czy byłoby możliwe zbliżenie mojego domyślnego doświadczenia do tego ideału. Pod pewnymi względami wydaje mi się, że wszedłem już na poziom, który wcześniej uważałem za ideał. Ideał jest również celem ruchomym, ponieważ im bardziej oczyścisz swój mózg, tym na wyższy szczyty możesz się wspinać.

Jednak nie wszyscy doświadczają wybuchów jasności podczas oczyszczenia. To zależy od tego, jak jesteś toksyczny i ile toksycznego ładunku zmniejszy się podczas krótkotrwałego oczyszczania. Myślę, że warto przetestować, czy możesz poczuć smak nowego szczytu. Jeśli tak, to wskazówka, że ​​twój mózg może funkcjonować o wiele lepiej, a to, co rozważałeś za normalne funkcjonowanie przez te wszystkie lata, jest w rzeczywistości chorym i zdegradowanym stanem.

Na tej ścieżce mogą występować wyboje. Podczas detoksykacji możesz podjąć głupie decyzje. Podczas szczytowych stanów możesz podejmować decyzje, których nie możesz kontynuować, podobnie jak Bradley Cooper w filmie “Jestem Bogiem”, kiedy traci dostęp do tabletek. Może okazać się konieczne przyzwyczajenie się do szerszego spektrum funkcjonowania umysłowego, a kiedy trochę pocierpisz, może to być bardzo rozczarowujące. Detoksykacja nie jest łątwą i spójną drogą dla większości ludzi. Zwykle zajmuje dużo eksperymentów przez lata.

Nieumyślnie rozpocząłem tę drogę w 2016 roku, kiedy przestałem jeść zwierzęta. Wtedy nie zdawałem sobie sprawy, jaki to był potężny krok. Dopiero później dowiedziałem się, że ryba jest jednym z najbardziej toksycznych pokarmów, jakie możemy spożywać ze względu na wysokie stężenie metali ciężkich, takich jak rtęć i ołów. Przejście na weganizm pomogło jeszcze bardziej, podobnie jak eksperymentowanie z surową żywnością, picie czystej przefiltrowanej wody i wykonywanie wielu rund intensywnej detoksykacji…

To nie jest łatwa ścieżka, ale w dzisiejszym świecie jest ona bardzo ważna, którą ignorujesz na własne ryzyko. Nie możemy odwrócić się od toksycznego przeciążenia powietrza, wody i żywności. Jesteśmy w to zanurzeni każdego dnia i nie możemy nie dopuścić, aby wpłynęło to na nasze umysły. Musimy podjąć kroki w celu spowolnienia i odwrócenia szkód, jeśli chcemy być w pełni samozrealizowanymi ludźmi.

Im dłużej podróżujesz domyślną ścieżką toksyczności, tym więcej degradacji doświadczysz i tym trudniej będzie zmienić kurs później. Jeśli potrafisz zintegrować nawyki jedzenia czystszej diety i inwestowania w detoksykację, jesteś młody to z pewnością będzie ci to dobrze służyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *