Kategorie
motywacja

Dwie ścieżki do sukcesu dla małych firm

Na mojej drodze jako przedsiębiorcy zdałem sobie sprawę, że istnieją zasadniczo dwie ścieżki, które doprowadzą mnie do pewnego poziomu sukcesu w biznesie.

Ścieżka nr 1 to stać się naprawdę dobrym w marketingu i sprzedaży. Gdybym mógł stać się ekspertem w przekonywaniu ludzi do zakupu, mógłbym w ten sposób zarobić mnóstwo pieniędzy. Ścieżka ta obejmowałaby takie rzeczy, jak copywriting, współczynniki konwersji i optymalizacja wyszukiwarek. Nie musiałbym stworzyć wielu produktów, potrzebowałbym tylko kilku, a potem mógłbym nauczyć się sprzedawać. Wielu sprzedawców internetowych korzysta z tej strategii. Czasami ich materiały są dość ogólne, słabe, a nawet niedokładne, ale wiedzą, jak sprzedawać, sprzedawać, i jeszcze więcej sprzedawać.

Ścieżka nr 2 to stać się naprawdę dobrym w tworzeniu. Gdybym mógł stać się płodnym twórcą wartości, mógłbym być niezwykle hojnym. Mógłbym rozdawać mnóstwo darmowych treści i pozwalać, aby marketing szeptany zrobił resztę. To stworzyłoby również interesującą relację z moją publicznością. Skupiłbym się bardziej na wspieraniu innych niż na sprzedaży. Gdybym to osiągnął, nie musiałbym wcale dużo sprzedawać. Mógłbym przyciągnąć spore grono odbiorców i muszę tylko trochę sprzedać tu i tam. Nawet naprawdę słaby współczynnik konwersji może nadal generować wystarczający dochód na pokrycie moich kosztów, więc mógłbym sobie pozwolić na bardzo selektywną sprzedaż i sprzedawać wyłącznie w sposób, który by mi pasował. Nie musiałbym zmuszać ludzi do kupowania.

Oczywiście można to robić obydwie rzeczy jednocześnie i wiele większych firm to robi, ale czuję, że lepiej by było, gdybym skupił się przede wszystkim na jednej lub drugiej stronie. Myślę, że z perspektywy czasu była to mądra decyzja.

Ścieżka Twórcy

Zdecydowałem się skupić na ścieżce nr 2 dla aplikacji motywacyjnej MOTIFLOW.

Podoba mi się ta ścieżka, ponieważ generuje dużo wsparcia dla użytkowników. Podoba mi się związek, jaki tworzy ze społecznością wokół mnie. Potrafię traktować moich użytkowników/czytelników jak prawdziwych ludzi, a nie jak potencjalnych klientów.

Zamiast skupiać się na SEO lub umiejętnościach sprzedaży, skupiłem się na tworzeniu dużej ilości wysokiej jakości treści. Pracowałem nad tym, by lepiej pomagać ludziom. Słuchałem ludzi, aby zobaczyć, gdzie potrzebują pomocy. Nie przeprowadzałem formalnych badań rynku. Po prostu zastosowałem ciekawość i empatię. Starałem się dzielić własną motywacją, ścieżką wzrostu i kontaktować się z ludźmi. Naprawdę podobała mi się ta ścieżka, daje mi ona motywację do pracy. Lubię skupiać się na kreatywnej i społecznościowej stronie mojej firmy bardziej niż finansowej.

Większość osób, które śledzą moją witrynę, nie płacą mi ani grosza – nigdy – i nie mam nic przeciwko. Nadal często zapewniają mi inne formy wartości, takie jak zachęcanie do przesyłania opinii, polecenia od znajomych i rodziny, ciekawe okazje i zaproszenia, a także po prostu uśmiech.

Na ścieżce nr 1 jest wiele osób, które zarabiają znacznie więcej niż ja, przy znacznie mniejszym ruchu w sieci. Często jednak trudniej jest im się czuć szczęśliwym i spełnionym na swoich ścieżkach. Myślę, że dzieje się tak poprzez relacje, które tworzą z ludźmi, którym służą – ścieżka nr 1 jest bardziej konkurencyjna, a ścieżka nr 2 bardziej kooperatywna.

Pieniądze to nie jedyna forma bogactwa

Uważam, że udana ścieżka nr 1 niekoniecznie sprawia tyle radości z pracy. Nie twierdzę, że nie da się tego lubić, ale trzeba się bardzo zdyscyplinować, aby wykonać swoją pracę. Następnie wykorzystać wyniki swojej pracy – pieniądze – aby spróbować stworzyć więcej szczęścia, na przykład ciesząc się przyjemnymi wakacjami i zdobywając rzeczy materialne. Jeśli odniesie się sukces finansowy, można wydać pieniądze na zakup pożądanych doświadczeń. Wiele z nich uważa również, że pewne aspekty zarabiania pieniędzy są bardzo ekscytujące.

Pieniądze to jednak tylko jeden sposób na utrzymanie bogactwa. Dobra wola społeczna to kolejna.

Kiedy odkrywam drogę do przejścia zawodów Iron Man i poświęcam wiele godzin tygodniowo na treningi, poznaję ciekawych ludzi, dzięki którym mogę nauczyć się nowych technik sportowych, regeneracyjnych, mądrzejszego odżywiania etc. Osiąganie celu wpływa na zdobywanie wiedzy, a to wpływa na więcej zasobów, którymi mogę dzielić się z innymi. Również pomagając w rozwijaniu start upów moich bliskich daje mi motywację i satysfakcję, gdy udaje im się osiągnąć kolejne kamienie milowe. Prowadzenie szkoleń i motywowanie pracownikówmoich klientów przynosi mi wspaniałe wspomnienia. Ich sukcesy motywują mnie do działania. To mnie napędza to jeszcze większego działania.

Czy prowadzenie firmy w taki sposób, że zarabia się mniej, ale otrzymuje więcej szczęścia, spełnienia i dobrej zabawy, jest złe?

Ponieważ bezpośrednio czerpię tyle korzyści z mojej pracy, że mam już takie życie, że wielu potrzebują pieniędzy aby je kupić. Zarabianie ogromnej sumy pieniędzy mnie nie inspiruje. Mam już pokryte wydatki i czuję się spełniony. Teraz bardziej mnie interesuje, jak mogę zrobić krok głębiej ku realizacji, niż gromadzić większe dochody.

Co jest dla Ciebie ważne?

Na ścieżce nr 1 spotkałem wielu ludzi, którzy często są zestresowani lub przygnębieni. Zwykle nie lubię energii takich osób, bo posiadają zimną, obliczeniową energię. Serca tych ludzi są w większości zamknięte. Rozmawianie z tymi osobami o serdeczności w biznesie, nie ma sensu, ponieważ tego typu słowa w nich nie rezonują.

Wiem, że niektórzy ludzie wolą wyniki ścieżki nr 1. W porządku. Jeśli tego chcesz, idź. Masz moje pełne wsparcie.

Osobiście, uwielbiam cieszyć się obfitym ciepłem prawdziwej ludzkiej więzi w moim życiu. Jest to dla mnie bardzo inspirujące i inspirujące, więcej niż jakakolwiek rekompensata finansowa mogłaby zapewnić. Przepływające przez moje życie pełne miłości wsparcie sprawia, że ​​każdego dnia chcę wstać z łóżka i zanurzyć się w pracy. Uwielbiam tworzyć. Uwielbiam nadawać formę i wyraz ideom. Uwielbiam zachęcać i podnosić ludzi, bez względu na to, czy płacą mi czy nie. Uwielbiam to, że moja firma może pomagać ludziom, których nie stać na nic, na osoby, które inne firmy ignorują i pozbawiają praw. Te same osoby mogą jednak zapewnić naprawdę miły uścisk lub zabawne zaproszenie do połączenia lub informacje, które mogą być dla mnie pomocne.

Miłość jako dochód

Pieniądze są podstawowym paliwem dla biznesu nr 1. Miłość jest podstawowym paliwem dla biznesu nr 2.

Pieniądze są opodatkowane. Miłość nie jest. Kiedy otrzymuję uścisk, mogę zachować 100% tego. Nie muszę oddawać części tego procentu. Byłoby to dość zabawne, gdyby istniał podatek od miłości. Wyobraź sobie, że otrzymałeś 1000 uścisków w tym roku i miałeś zgłoszenie zwrotu uścisku i odesłałeś 200 uścisków do US. Aby zapłacić rachunek podatkowy, udaj się do najbliższego biura i przytul 200 osób. To nie byłby tak zły sposób płacenia podatków, prawda? Wyobraź sobie, jak fajnie byłoby pracować w US, gdyby codziennie tysiące ludzi stawały się na festiwal uścisków. 

Kiedy generujesz dużo dochodów z miłości, nie potrzebujesz tyle pieniędzy. Będąc hojnym wobec innych, możesz w zamian przyciągnąć wiele hojności.

Biznes bez ścian

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​ścieżka nr 1 często lepiej radzi sobie z zarabianiem większych pieniędzy. W tym świecie przekonanie ludzi do zakupu rzeczywiście działa. Ale uważam, że ścieżka nr 2 lepiej wykonuje przepływ pozytywnych uczuć, wsparcia, szczęścia i spełnienia. Sprawia, że ​​czuję się częścią społeczności, która naprawdę dba o mój sukces (zarówno osobisty, jak i zawodowy) i chce, żebym odniósł sukces. Nie wydaje mi się, abyśmy byli po przeciwnych stronach ściany, ponieważ jedna osoba była w firmie, a druga była klientem zewnętrznym. Moja firma nie ma ściany między wnętrzem a otoczeniem. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej podróży, bez względu na to, czy mają pieniądze, czy nie.

Właściwie nie powiedziałbym, że to całkiem dokładne. Podczas gdy firma ze ścieżką nr 1 odstraszy ludzi, którzy nie mogą kupować, firma ze ścieżką nr 2 do pewnego stopnia może odstraszyć ludzi, którzy nie mogą kochać. Na przykład, jeśli ktoś uważa, że ​​jest uprawniony do osobistej interakcji ze mną w sposób zimny lub krytyczny, mogę jego unikać. Tak więc, podczas gdy biznes ścieżki nr 1 może ignorować ludzi bez pieniędzy do wydania, biznes ścieżki nr 2 może ignorować ludzi bez chęci dzielenia się miłością.

W mojej firmie nie ma ostrych podziałów między przyjaciółmi i klientami. Te etykiety nie opisują naszej prawdziwej relacji. Tym, czym naprawdę wydajemy się być dla siebie, są inni odkrywcy we wspólnej podróży świadomego wzrostu. Wszyscy jesteśmy na różnych etapach naszych podróży. Niektóre są bardzo daleko na swoich ścieżkach. Inni dopiero zaczynają. To, co łączy nas wszystkich, to pasja chęci poprawy naszego życia, dostosowania się do przepływu inspiracji i zachęcania do siebie. Chcemy żyć życiem, które jest dla nas piękne. I wszyscy musimy od czasu do czasu polegać na wsparciu.

Łamać zasady

Osoba ze ścieżki nr 1 mogłaby łatwo wskazać wszystkie rzeczy, które robię źle w mojej firmie, i z perspektywy ścieżki nr 1 musiałbym przyznać się do porażki w tym sensie. Na pewno nie zarabiam tyle pieniędzy, ile bym mógł. Jest wiele oczywistych optymalizacji, których nie udało mi się wykonać.

Ale z perspektywy ścieżki nr 2 mój biznes jest jednoznacznym sukcesem. Inspiruje i zachęca ludzi w Polsce każdego dnia. To sprawia, że ​​czuję się zmotywowany, szczęśliwy i spełniony. Pozwala mi cieszyć się stylem życia, który kocham. Tworzy przepływ połączeń z naprawdę ciekawymi ludźmi. I nadal z powodzeniem pokrywa wydatki i spełnia moje potrzeby materialne. Może nie spełniać definicji sukcesu innej osoby, ale z pewnością spełnia moją.

Oczywiście są też inne ścieżki i kombinacje ścieżek, które możesz zbadać. Upraszczam tutaj pomysły, aby zachęcić Cię do rozważenia, który rodzaj ścieżki Cię inspiruje.

Gdzie jest twoja droga serca w świecie biznesu? Jaki rodzaj działalności wolisz, gdybyś był klientem? Jaką obfitość chciałbyś stworzyć?

Pozwól sobie od czasu do czasu łamać zasady. Nie myśl, że musisz robić to, co robią wszyscy inni. Około 80% pracowników nawet ma małą motywację do pracy nie lubi swojej pracy. Dlaczego chcesz do nich dołączyć? Naucz się ufać intuicji, nawet jeśli nie możesz logicznie zobaczyć, jak wszystko się ułoży. Daj swojej ścieżce szansę udowodnienia swojej wartości.

Podobne polecane artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *