Kategorie
motywacja

8 Wybitnych Skrótów do Zdobycia Pragnień i Większej Motywacji

Wiele osób pyta mnie, jak zbudować lepszą spójność z pragnieniami i pasjami. Wiem, że wiele osób czuje się znudzona i ma niejasne cele, które chce realizować. Pozwól mi podzielić się z niektórymi z moich ulubionych koncepcji, aby pomóc Ci się dowiedzieć, co cię naprawdę napędza.

1. Pokochaj to co nowe

Moim zaleceniem nr 1 jest pokochanie to co nowe. Rób wszystko, jeśli jest to dla ciebie nowością, dzięki temu dajesz swojemu mózgowi nowe doświadczenia do porównania i kontrastu. To wielka korzyść. To pomoże ci rozwinąć swoje upodobania i udoskonalić twoje “empiryczne podniebienie”.

Uwielbiam nowe doświadczenia i często mówię „TAK” na nowe zaproszenie, nawet jeśli nie spodziewam się zbyt wiele. Jeśli wydaje się to wystarczająco nowe, to nawet jeśli mi się nie podoba, może mi to pomóc w jakiś sposób udoskonalić moje gusta.

Przejrzystość wynika z kontrastu, więc jeśli chcesz uzyskać większą jasność, stwórz więcej kontrastu, przyjmując i akceptując nowe doświadczenia. Podziel się ze swoimi znajomymi, że jesteś otwarty na próbowanie rzeczy, których nigdy wcześniej nie robiłeś, i poproś o kilka zaproszeń. Powiedz “tak” na niektóre z tych zaproszeń.

Twój mózg uczy się doświadczając. 

Jeśli brakuje ci doświadczenia, to w jaki sposób twój mózg może poznać jego najważniejsze preferencje? 

Oczywiście, że nie może – musisz go więcej szkolić. 

Jak masz odkryć swoje ulubione potrawy, jeśli jesz to samo jedzenia każdego dnia?

2. Zwróć się w stronę strachu

Irracjonalny strach często blokuje ludziom doświadczanie interesującego życia. 

Sprawdź, czy potrafisz zidentyfikować poważny strach, który jest irracjonalny, który oznacza, że ​​nie byłbyś w żadnym rzeczywistym niebezpieczeństwie, gdybyś działał pomimo tego strachu. Następnie podejmij poważne zobowiązanie, aby stawić jemu czoła, dopóki go nie przezwyciężysz, nawet jeśli zajmie to 10 lat.

Wystąpienia publiczne były dla mnie wielkim strachem. Zacząłem poważnie zajmować się tą kwestią od około 2004 roku. Wspaniale było przekształcić tak irracjonalny i bezsensowny strach w pewną umiejętność, która otwiera wiele furtek. 

W ciągu ostatnich kilku lat zrobiłem też wiele poszukiwań związanych z relacjami, aby poszerzyć swoją strefę komfortu i udoskonalić moje zainteresowania społeczne.

Celowo rzucaj się w sytuacje, które są dla ciebie niewygodne, a zobaczysz, że twoja strefa komfortu się rozszerzy. W miarę jak strach maleje, poczujesz się znacznie swobodniej niż wcześniej. Będziesz mieć więcej dostępnych opcji. Nie będziesz musiał niczego odrzucać tylko dlatego, że się tego boisz.

Inną korzyścią z pokonania strachu jest przyciągnięcie do siebie innych osób, które robią to samo. Zdobędziesz dzięki temu, lepszych, ciekawszych przyjaciół. 

Ludzie, którzy unikają swoich lęków, zazwyczaj nudzą się spotykać – nie tworzą nowych relacji, ponieważ pozostają w swoich strefach komfortu. Tacy ludzie nie są zbyt entuzjastyczni i nie pomogą ci zbytnio się rozwijać. 

Więc jeśli pozwolisz sobie stać się takim pozbawionym życia człowiekiem, bardziej interesujący ludzie będą cię unikać, ponieważ oferujesz im niewielką lub żadną stymulację. Zacznij stawać w obliczu swoich lęków, a stanie się odwrotnie.

Zdecyduj się opanować swoje irracjonalne obawy, zamiast pozwolić im Ciebie kontrolować. Dotyczy to zwłaszcza strachu przed porażką, jak i strachu przed odrzuceniem. Niepowodzenie i odrzucenie to normalne elementy życia; jeśli spróbujesz ich uniknąć, unikniesz także ciekawego życia.

3. Używaj “Głębokiego Nurkowania”

Wiele osób po prostu interesuje się swoimi hobby, ale najbardziej soczyste części życia zazwyczaj nie ujawniają się do momentu kiedy przekroczysz pewien krytyczny poziom.

Zamiast próbować zrównoważyć swoje życie na co dzień – co może prowadzić do bardzo nudnej i powierzchownej egzystencji – pozwól sobie od czasu do czasu na pełną obsesję na punkcie swoich zainteresowań.

Aby użyć analogii pokera, przestań tak bardzo “sprawdzać”. Albo stale “podnoś” stawkę, albo “pasuj”. Kontynuuj zainteresowanie, jakby to była jedyna rzecz, która ma znaczenie w życiu, lub odpuść ją i zignoruj, dopóki nie wzbudzi wystarczającego zainteresowania. Wyjdź z tej szarej strefy pośrodku.

Ludzie, których znam, którzy są najbardziej zmotywowani, wydają się całkowicie rzucać w wir wszystkiego, co ich interesuje. Żyją w świecie 0% lub 100%, a nie 50%. Życie jest dla nich bardziej binarne; jest pełen TAK i NIE i bardzo mało MOŻE.

Kiedy ostatni raz intensywnie interesowałeś się pojedynczym hobby przez cały dzień lub dłużej, z wyłączeniem praktycznie wszystkiego innego niż rzeczy niezbędne? Życie powinno być wypełnione takimi dniami – tak jakby jedno skupienie prowadziło cię od świtu do zmierzchu.

Robię to nawet z małymi rzeczami, w sposób, który inni ludzie mogą uznać za niedorzeczny, ale uważam, że to wszechstronne “nurkowanie” jest o wiele bardziej motywujące niż paradowanie lub praca na pół gwizdka. 

Na przykład, czasami będę musiał poświęcić cały dzień lub dwa na przeprowadzenie wyczerpujących badań online w celu dokonania dużego zakupu, dopóki nie poczuję, że jestem praktycznie ekspertem w tej dziedzinie.

4. Odpuść bezcelowe obowiązki

Jeśli chcesz poświęcić czas i energię na to, co Cię interesuje, powiedz „nie” wszystkim rzeczom, które nie są na tyle interesujące, aby realizować je w 100%. Odpuść ten bezsensowny bałagan ze swojego życia na dobre i nigdy nie oglądaj się za siebie.

Prawdopodobnie masz w życiu jakieś bezsensowne obowiązki. Więc odrzuć je. Takie obowiązki tylko marnują twoją energię umysłową i uniemożliwiają ci spędzanie więcej czasu na prawdziwych zainteresowaniach.

W przeciwnym razie, jeśli tak bardzo zależy ci na tym, by być zawsze przez wszystkich lubianym, to ja chciałbym, abyś był moim osobistym niewolnikiem. Jeśli odmówisz, będę z ciebie bardzo niezadowolony 😉

Ludzie często będą na ciebie krzyczeć, jeśli nie spełnisz ich oczekiwań. Pozwól im na to a, a następnie odwróć się do nich plecami. 

Ostatecznie zaktualizują swoje oczekiwania, aby dopasować je do Twojego zachowania. Nie czuj się zobowiązany do dostosowania swojego zachowania, aby zaspokoić żmudne oczekiwania innych ludzi. 

Gdy poznasz wystarczająco dużo ludzi, zdasz sobie sprawę, że jest to niemożliwe.

5. Bądź szybki w kończeniu

Kiedy zdasz sobie sprawę, że pewna ścieżka nie jest dla ciebie odpowiednia, nie bądź do niej przywiązany. odpuść to i przejdź do czegoś innego…

Zdecydowanie próbuj nowych rzeczy, ale jeśli jesteś przekonany, że w “kopalni nie ma diamentów”, odejdź z niej, nawet jeśli nie masz już nic lepszego do roboty. Niech pusta przestrzeń będzie tam przez jakiś czas.

Jest tak wiele interesujących rzeczy do wypróbowania w życiu, że jeśli nie nauczysz się być szybki w kończeniu, będziesz się grzebać w długich, przeciągających się obowiązkach, które prowadzą cię w kółko. Ogranicz swoje straty wcześniej, bez poświęcania zbyt wiele czasu.

Będziesz popełniać błędy. Kupisz niewłaściwe przedmioty, umówisz się z niewłaściwą osobę, zjesz niewłaściwe jedzenie i podejmiesz złą pracę. To część życia. Kiedy zorientujesz się o popełnionym błędzie, szybko podejmij działania naprawcze. Nie graj ze sobą w gry umysłowe, udając, że lubisz coś, co cię nudzi lub denerwuje.

6. Weź prawdziwe wakacje

Regularne się resetuj, robiąc sobie wakacje. Całkowicie porzuć starą rutynę. Pozwól swojemu umysłowi wędrować w różnych kierunkach. „Podłącz się informacji”, do których nie jesteś przyzwyczajony.

Prawdziwe wakacje to co najmniej tydzień, najlepiej 10 dni. Zwykle trwa kilka dni, aby całkowicie wyśrodkować się w nowej lokalizacji i przestać myśleć o niedokończonych zadaniach, które pozostawiłeś.

Pod koniec wystarczająco długiego urlopu zaczniesz czuć się “niecierpliwy” i chętny do powrotu do czegoś produktywnego. Część z was chce pracować. Wakacje dają czas na zbudowanie tej motywacji. Kiedy wrócisz, może działać jak rozpędzony gepard i z super-wysoką motywację do działania.

Ale jeśli nigdy nie zrobisz dłuższych przerw, w końcu znajdziesz się w szarej strefie niskiej motywacji. Bardzo niewiele rzeczy wyda ci się interesujące. Wtedy wiesz, że nadszedł czas, aby zaprosić do nowej stymulacji nowymi działaniami.

Co jeśli finanse są problemem? To nigdy nie jest prawdziwa bariera. Niektórzy z najciekawszych podróżników, z którymi się spotkałem, podróżowali prawie całkowicie “spłukani”|, zazwyczaj przez couchsurfing i wspólne przejażdżki typu autostop… lub podróżowanie rowerem, a nawet pieszo. Zdali sobie sprawę, że brak środków finansowych jest tylko słabą wymówką, a brak pieniędzy nie jest i tak wielką sprawą. Żaden z nich nie umarł z głodu. W rzeczywistości niektórzy mieli zabawne historie o spaniu w parkach etc, co w rzeczywistości czyniło ich znacznie bardziej interesującymi – o wiele bardziej ciekawymi niż ci, którzy ukrywają się za swoimi finansami, aby uniknąć rozszerzania swojej sfery komfortu.

7. Tryby przełączania

Jeśli czujesz się niepewnie w jednej części swojego życia, możesz przenieść swoje skupienie na inną część swojego życia, w której masz większą jasność. Użyj “głębokiego nurkowania” w wyraźniejszym obszarze i pozwól niepewnemu obszarowi przesunąć się na chwilę.

Na przykład, jeśli jesteś zdezorientowany co do swojej kariery lub możliwości finansowych, spróbuj skupić się na czymś zupełnie innym, takim jak twoje zdrowie, zwłaszcza jeśli masz tam bardziej oczywiste kwestie do poprawy.

Robię ten “tryb przełączania” wiele razy w roku i działa to dla mnie cuda. Kiedy nie mam pewności co do mojego życia społecznego, zanurzam się w swoim biznesie. Kiedy nie mam pewności co do mojej działalności, zanurzam się w badania dotyczące zdrowia i stylu życia. Dzięki temu nie czuję, że “grzęznę” zbyt długo. W ten sposób w zależności od potrzeb mogę podnosić swoją  motywacje do nauki lub  motywację od ćwiczeń lub też  motywować swoich współpracowników.

Zmuszanie się do posuwania się naprzód, gdy brakuje jasności, może być bardzo nieproduktywne. Ale możesz być w stanie zrobić szybki postęp, kierując swoją uwagę na inny obszar, zwłaszcza w kierunku czegoś, czego unikałeś, jak np. organizowanie porządku w domu, zajmowanie się problemami związkowymi lub aktualizowanie wszystkich dotychczasowych kwestii podatkowych. 

Często zdarza się, że ta klarowność i rozpęd ostatecznie przenikają do wcześniej “zablokowanego” obszaru, a ty wracasz do tego obszaru, gdy nadszedł właściwy czas.

Praca i szkoła nie muszą być głównym celem twojego życia. Może być cudownie spędzić miesiąc lub dłużej zagłębiając się w inny aspekt życia z niewielką lub żadną uwagą poświęconą pracy.

Myślę, że pomocne jest przyjęcie szerszej definicji produktywności. Możesz być produktywny, tworząc wartość dla siebie lub innych. Nie musi to jednak mieć miejsca w tradycyjnej pracy i biznesie.

Jedną z rzeczy, które naprawdę kocham w moim stylu życia, jest to, że mam swobodę spędzania znacznej ilości czasu każdego roku – nawet przez większą część danego roku, jeśli tego pragnę – skupiając się na zajęciach pozazawodowych. 

Wybrałem również ścieżkę kariery, która pozwala mi przekształcić wiele innych osobistych poszukiwań w artykuły i lekcje, które zapewniają wartość innym. 

Często będę spędzał tygodnie, a nawet miesiące, nie robiąc przy tym dużo pracy przynoszącej dochód. Wystarczy, że będę po prostu utrzymywał swój biznes czasami, poświęcając mu wystarczająco dużo uwagi, aby go kontynuować, podczas gdy zanurzam się w innym projekcie lub pościgu.

Pragnienie produkowania produktów dla innych, a także chęć zarabiania pieniędzy, może być bardzo silna, ale ważne jest, aby szanować czasy, w których lepiej byłoby służyć, koncentrując się na innych aspektach swojego życia, takich jak zdrowie, relacje, lub nowe poszukiwania. Jest to szczególnie ważne, gdy czujesz się zablokowany lub utkniesz w innym miejscu.

8. Przestań przeżywać niepewność

Moja ostatnia wskazówka to podstawowa cierpliwości. Dostaję wiele e-maili od ludzi w wieku 20 lat, którzy wydają się być oślepieni niepewnością. Martwią się, że jeszcze nie wiedzą, co zrobić ze swoim życiem, tak jakby to było coś, co powinni wiedzieć z całkowitą jasnością w tym wieku.

Osobiście uważam, że niedorzecznością jest oczekiwanie, że ludzie w wieku dwudziestu lat będą mieli jasność co do tego, co chcieliby robić ze swoim życiem. Zwykle rodzice lub rówieśnicy wywierają taki nacisk na młodszych ludzi, aby decydować, decydować teraz i jakoś podjąć właściwą decyzję.

Powinieneś wiedzieć, że dostaję również e-maile od ludzi w wieku 30 i 40 lat, którzy czuli się zepchnięci w przedwczesną jasność i cierpią z tego powodu. W końcu utknęli w nudnej pracy z nudnym życiem i niewielką motywacją do zmiany. Jeśli mają szczęście, w końcu się z tego uwolnią i odkryją coś nowego!

Ile jeszcze dostępnych jest dzisiaj opcji, których twoi rodzice lub dziadkowie nie mieli, kiedy byli w twoim wieku? Ile możliwości kariery i stylu życia nawet dla nich nie istniało w tym wieku? Czy potrafili stworzyć biznes online lub żyć jako cyfrowy nomad? Ich wybory były znacznie prostsze, ponieważ miały mniej opcji kariery, mniej opcji relacji, mniejszy dostęp do informacji, mniej mobilności i mniej wzmacniającej technologi. 

Idealne jest więc, że mogą być całkowicie pozbawieni kontaktu z zamętem dzisiejszych dwudziestolatków, którzy dorastają w zupełnie innym świecie niekończących się możliwości i nie ma łatwego sposobu filtrowania wszystkich informacji. W związku z tym nie możesz stosować tych samych zasad, które stosowali twoi rodzice i dziadkowie, i oczekują, że będą dla ciebie pracować. Ich świat zniknął.

Myślę, że dwudziestolatkowie powinni skupiać się na eksploracji i eksperymentowaniu. To świetny czas, aby rozwijać się i rozwijać w wielu różnych kierunkach. Wypróbuj wiele nowych rzeczy. Zacznij stawiać czoła swoim największym obawom. Inwestuj mocno w samorozwój. Przechodź od jednej wspaniałej obsesji do drugiej. Nie zmuszaj się do przedwczesnego angażowania.

Myślę, że jest dobrze być niepewnym. Osobiście, wciąż przechodzę przez okres niepewności co do tego, co robić lub doświadczać dalej. Nawet gdy czuję się pewnie, czasami się mylę. Różnica polega na tym, że nie piętnuje się z powodu moich chaotycznych okresów i nie pozwalam innym ludziom mnie piętnować z tego powodu. Obejmuję niepewność jako czas na odkrywanie i “rozciąganie” sfery komfortu.

Jeśli ludzie usiłują zmusić cię do przedwczesnej zbieżności decyzji, do których jesteś niepewny, mogą cię sfrustrować. Niech się denerwują, ale Ty nie denerwuj się. Ogarnij i ciesz się swobodą odkrywania.

Gdybym miał 20 lat, żeby zrobić wszystko od nowa, spędziłbym tę dekadę na eksploracji. Jeszcze więcej bym podróżowałem. Zbadałbym różne style relacji. Zagłębiam się w umiejętność uczenia się kolejnych umiejętności. Spróbowałbym wielu różnych sposobów generowania dochodu, aby zobaczyć, co mi się najbardziej podoba. Wiedziałbym, że w późniejszym życiu mógłbym postawić większy nacisk na biznesy, które były godniejsze zaangażowania.

Hmm… dlaczego nie spędzić w ten sposób całego naszego życia? Dlaczego kiedykolwiek mamy wymuszać przedwczesną pewność? Czy naprawdę jest ona pod naszą kontrolą?

Kiedy wszystko inne zawiedzie, dlaczego po prostu przyjąć i zaakceptować niepewność? Inni ludzie mogą mieć z tym problem, ale dlaczego my mamy mieć? Ile razy w historii ludzie byli pewni czegoś całkowicie błędnego, dającego się udowodnić fałszu lub głęboko nieetycznego? Ile żyć można było oszczędzić i uniknąć błędów, gdyby ktoś po prostu pozwolił, by jego umysłowy mechanizm blokujący odpuści?

Niepewność nie stanowi problemu, chyba że ją taką uczynisz. Najciekawsze filmy to te, w których nie masz pojęcia, co będzie dalej. Być może najciekawsze życia też jest właśnie takie…

Szukasz prostej metody udoskonalania umysłu tysiąc razy mocniejszej niż zwykła afirmacja. Przeczytaj artkuł o  Torowaniu (ang. Priming) Umysłu.

Odnosimy wrażenie, że MOTIFLOW jest najlepszą aplikacją motywacyjną na świecie… 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *