Kategorie
motywacja

Jak przełączyć wymiary?

WOW🤗 – znalazłeś prawdopodobnie najobszerniejszy artykuł o zmianie swojej rzeczywistości (wibracji, vibeu, wymiarów – nazwij to, jak chcesz) w Polskim internecie!

Wymiary a rzeczywistość

Zacznijmy od czegoś prostego!

Jak widać na filmie poniżej, wkrótce powstaną gry z grafiką idealną.

Można powiedzieć wymiar wirtualny, będzie na równi z wymiarem „normalnym”.

Lub też: wirtualna rzeczywistość będzie na równi z „normalną” rzeczywistością. 

Obydwie rzeczywistości będą nie do rozróżnienia.

Zastanów się na poważnie: Skąd wiesz, że to już się nie stało i nie jesteś już teraz w grze?

Trudno odrzucić argumentu symulacji, ale nie ma też na niego dowodów.

A teraz zastanówmy się jak zmienić wymiary w normalnej rzeczywistości bez włączania gry komputerowej.

Kiedy chcę dokonać znaczącej zmiany w moim życiu, często myślę o tym w kategoriach zmiany wymiarów. Moja uwaga skupiona jest teraz na mojej obecnej rzeczywistości i można powiedzieć, że moja pożądana sytuacja istnieje jako alternatywna rzeczywistość.

W tej innej rzeczywistości jest inna wersja mnie, która już tam jest, gdzie chcę być. Moim celem jest stać się tą drugą częścią samego siebie i przenieść się do tamtej rzeczywistości.

W praktyce jest to dość proste. Na początku może ci się to wydawać dziwne, nie daj się złapać słowom, których używam do opisania tego procesu. Możesz zdecydować się na zrozumienie na swój własny sposób. I dobrze.

Najpierw wyjaśnię, jak ogólnie działa ten proces, a następnie przedstawię konkretny przykład go ilustrujący.

Oto kroki:

1. Zastanów się nad innymi możliwościami.

Po pierwsze, wyobraź sobie, że wszystkie możliwe alternatywne rzeczywistości mogą istnieć. Multiwers (czyli wielokrotna liczba “uniwersu”) jest nieskończonym plasterkiem miodu możliwych wszechświatów. Być może znasz teraz tylko jeden wszechświat, ale załóżmy, że pozostałe istnieją w niektórych alternatywnych wymiarach, a ty po prostu nie jesteś ich świadomy.

W jakiejś alternatywnej rzeczywistości kryzys rakietowy na Kubie rozpoczął III wojnę światową. Albo USA są wolne od długów. Lub istniejesz alternatywny TY, który mieszka w innym mieście lub kraju i jest absolutnie zmotywowany do życia

Na poziomie osobistym, niektórzy z was w innej rzeczywistości dokonali innego wyboru i / lub doświadczyli innego rezultatu, więc istnieje cała sieć nowych rzeczywistości, które oddzieliły się od tej jednej, istnieje sieć obejmująca wszystkie możliwe gałęzie możliwości.

A więc w innym wymiarze istnieją inne wersja Ciebie, które żyją zupełnie inaczej i np. Alternatywny TY wykonuje swoją idealną pracę lub działa zgodnie ze swoim przeznaczeniem

Zastanówmy się teraz, że w niektórych z tych wymiarów istnieją wersje, które są znacznie szczęśliwsze, bardziej skuteczne, bardziej społecznie wspierane, bogatsze itp.

Poczuj jedności z innymi wersjami siebie. Wiedz, że w rzeczywistości wszystkie one są Tobą. Istniejecie w dużej ilości, ale zwykle TY koncentrujesz swoją uwagę na jednej ze wszystkich możliwych rzeczywistości.

Czasami jednak możesz się zdezorientować i nie być całkowicie pewny, w której rzeczywistości jesteś. Czy jest to rzeczywistość, w której doświadczasz obfitości, niedoboru czy czegoś pomiędzy? Czasami możesz chcieć odzyskać swoją klarowność. Czasami możesz się zastanawiać, co to jest. Innym razem możesz być całkiem pewien, na której rzeczywistości jesteś skupiony, na przykład: “To jest rzeczywistość, w której jestem zakochany”.

2. Zbadaj związek między twoją rzeczywistością a twoim vibem.

Po drugie, zacznij zauważać, że istnieje związek między twoją rzeczywistością a twoim vibem.

Twój vibe jest osobistym znakiem energetycznym. Obejmuje twoje uczucia, myśli, przekonania i postawy. Twój rodzaj spolaryzowanej motywacji. To jest osobista wibracja.

Możesz rozpoznać vibe innej osoby w oparciu o ogólne odczucia związane z tą osobą. Jeśli znajdziesz kogoś przestraszonego, możesz powiedzieć, że ta osoba emituje vibe pełen strachu. Może się okazać, że inni emitują wibracje spokojne, kochające, radosne, przygnębione, wściekłe, sfrustrowane, zestresowane, winne, zmartwione itp.

Nasze wibracje bardzo się zmieniają. Każdego dnia twój vibe może się zmieniać w każdym miejscu. Lub może pozostać względnie stały. Jednym razem możesz czuć prawdziwą głębie innym razem dążyć do przywództwa. Ale w tle będziesz miał dość stabilny domyślny vibe, do którego powracasz. Tak zazwyczaj działa się przez około 80% czasu.

Jeśli ktoś ma przygnębiony vibe, możesz od czasu do czasu rozśmieszyć go i dać trochę szczęścia, ale jego normalnym domyślnym zachowaniem będzie powrót do tego przygnębienia za każdym razem. To samo się tyczy motywowania współpracowników – możesz kogoś zmotywować na parę godzin, ale jego normalnym domyślnym zachowaniem będzie powrót do jego domyślnego stanu motywacji. 

Wymiar, którego doświadczasz, jest w dużej mierze determinowany przez domyślny vibe, a nie przez chwilowe wahania.

Wyobraź sobie, że słuchasz piosenki. Przepływ muzyki będzie się z czasem zmieniał. Pojawią się i będą różne instrumenty i nuty. Wibracje piosenki nie są takie same od jednego taktu do drugiego. Ale piosenka ma również strukturę; inaczej byłby to tylko hałas. Można więc powiedzieć, że sama piosenka ma ogólny vibe, spokojny, podnoszący na duchu, entuzjastyczny, przygnębiający, potężny itp.

Ogólny vibe piosenki jest podobny do ogólnego vibe’u twojego życia. Możesz mieć różnorodne wibracje w swoim życiu, ale nadal podlegasz strukturze ogólnego vibe’u wokół Ciebie.

Na przykład, jeśli twój domyślny vibe jest przygnębiający, nadal możesz uzyskać dostęp do niektórych szczęśliwych wibracji i dzięki temu cieszyć się szczęśliwymi doświadczeniami od czasu do czasu, ale mogą one istnieć tylko jako wyjątki. To może Cię nawet zmotywować do tego, aby rozciągnąć swój vibe i osiągnąć cele z wyższego poziomu.

3. Zidentyfikuj swój domyślny system wibracji.

Następnie sprawdź, czy możesz zidentyfikować swój obecny domyślny vibe. Ponieważ zwykle spędzasz tam dużo czasu, możesz nawet nie zauważyć tego przez większość czasu. W przeciwieństwie do tego łatwiej to zauważyć. Kiedy twój domyślny vibe jest przerażony i czujesz się naprawdę pewny siebie przez kilka godzin, możesz zdać sobie sprawę, jak bardzo przerażony jesteś na codzień.

Pamiętaj, że vibe to coś więcej niż emocje, więc możesz opisać go zarówno słowami emocjonalnymi, jak i nieemocjonalnymi. Możesz zrozumieć tę część lepiej, kiedy opiszę nią później.

Znowu łatwiej jest zrozumieć twój obecny domyślny vibe w czasach, gdy masz szczytowe doświadczenia, które zmieniają twój vibe w wyjątkowy sposób. Gdy jesteś w wysokim lub niskim okresie w stosunku do wartości domyślnej, możesz zobaczyć swój domyślny vibe z zewnątrz.

Innym sposobem na zrozumienie twojego domyślnego vibe’u jest spędzanie czasu z ludźmi, którzy mają bardzo różne domyślne wibracje. Przyciągną do ciebie Twój vibe, skutecznie odciągając cię od domyślnej wibracji, a wtedy możesz zyskać trochę perspektywy. Możesz spróbować 30 dniowych eksperymentów, aby potestować vibe różnego rodzaju.

Jeśli spróbujesz zrozumieć swój domyślny vibe od wewnątrz, prawdopodobnie po prostu oznaczysz go słowami „normalny” lub „średni”. Ale twoja wersja normalna może być wersją nieśmiałości innej osoby. Musisz rozciągnąć się od centrum, aby zrozumieć, jak naprawdę wygląda to centrum. Kontrast jest tutaj niezbędny.

4. Zidentyfikuj pożądane wibracje.

Kiedy już zrozumiesz swój domyślny vibe, zwróć uwagę, który z wyjątkowych wibracji najbardziej Cię pociąga. Co jeśli możesz zmienić kombinację tych wyjątkowych wibracji w domyślną, tak aby to, co kiedyś było wyjątkowe i niezwykłe, stało się normalnym codziennym doświadczeniem?

Załóżmy, że zauważysz, że w twojej domyślnej wibracji jest czegoś bardzo mało. Kiedy wykonujesz ćwiczenia kontrastu w poprzednim kroku, możesz zauważyć, że byłeś pesymistyczny, zazdrosny i ubogi w coś. Ale od czasu do czasu masz najwyższe doświadczenia obfitości, uznania i wdzięczności. Gdybyś mógł doświadczyć tych szczytowych wibracji jako normalnego, domyślnego vibe’u, Twoje życie zmieniłoby się radykalnie na lepsze. Skutecznie zamieniłbyś wymiar na taki, w których teraz TY doświadczasz zachwycających poziomów obfitości w tej chwili. Aby doświadczać takich szczytowych wibracji istotna jest polaryzacja motywacji oraz tzw. “zwijanie sprężyny” omówione w artykule motywacja – poziom 10

Wibracje mają wiele różnych częstotliwości, ale ze względu na tę zmianę masz kilka podstawowych opcji. Możesz skupić się tylko na jednym aspekcie pożądanej zmiany wibracji, takim jak przejście z niedoboru do obfitości, lub możesz spróbować połączyć wiele różnych zmian w jedną. Uważam, że poprzednie podejście jest bardziej skuteczne, ponieważ jest prostsze. 

Po zablokowaniu jednej zmiany skupiam się na następnej. Czasami jednak muszę pracować na wielu zmianach jednocześnie z powodu ich potencjalnych interakcji. Vibe niskiej samooceny może na przykład sabotować wysiłki, aby stworzyć vibe obfitości. Jeśli się z tym nie uporasz możesz biegać w kółko ze swoimi celami

5. Utwórz wyzwalacz dla pożądanej wibracji.

Nie trzeba idealnie opisywać wibracji słowami. W każdym razie wibracje są bardziej wyraziste niż słowa. Ale ważne jest, aby wymyślić sposób na ponowne załadowanie charakterystycznego vibe’u w dowolnym momencie.

Jednym ze sposobów na wywołanie pożądanego vibe’u jest stworzenie w umyśle sceny, która przywoła tą wibrację. Po kilku ćwiczeniach ładowanie wibracji zajmuje tylko sekundy.

Być może będziesz musiał pobawić się sceną w swoim umyśle, aby dojść do punktu, w którym będzie ona w porządku. Udoskonalaj swój film, aż poczujesz, że to pomaga poczuć pożądany vibe.

Na swoich filmach bądź konkretny. Wyobraź sobie, że grasz na scenie w kinie. Więc nie jest on rozmazany, niewyraźny, ani pełen opcji. Po prostu kliknij mentalny przycisk „zagraj” i zobacz, jak działa.

Pamiętaj, że niekoniecznie próbujesz manifestować dokładnie to, co jest na scenie. Po prostu tworzysz wyzwalacz, aby przeładować swoją wibrację.

Innym sposobem na wywołanie twojego vibe’u jest znalezienie piosenki, która przywołuje tą wibrację. Lub stwórz symbol w swoim domu, która przywołuje vibe, kiedy patrzysz ten symbol; To może być też zbiór przedmiotów.

6. Codziennie ładuj swój nowy vibe.

Oto największy i najważniejszy krok. Postaraj się spędzać czas każdego dnia, wyzwalając i doświadczając nowego vibe’u. Rób to przez co najmniej 20 minut dziennie i utrzymuj minimum 3-4 tygodnie. Nie musisz jednak robić tych 20 minut w sposób ciągły. Staraj się spędzać przynajmniej 20 minut każdego dnia świadomie ćwicząc swój nowy vibe.

Jeśli robisz mniej, prawdopodobnie marnujesz czas. Nowy vibe się nie utrzyma. Warto wyznaczyć swoje cele związane z takimi działaniami.


🔥 Chcesz wdrożyć już dzisiaj część tej wiedzy w praktyce? Wejdź i sprawdź wyjątkowe, bezpłatne szkolenie: Jak zaplanować życie bez wydawania 5000 zł na coaching i szkolenia motywacyjne?


Chodzi o to, że musisz uwarunkować nowy vibe jako trwały, długoterminowy nawyk. Zazwyczaj zajmuje to około 3-4 tygodni.

Jeśli na przykład utrzymujesz wibrację obfitości codziennie przez tydzień, a następnie utracisz go, nic się nie zmieni. Twój domyślny vibe niedoboru nie zostanie zmieniony. Nadal będziesz doświadczać zasadniczo tej samej rzeczywistości.

Po świadomym robieniu tego przez 3-4 tygodnie praktyka ładowania nowego vibe’u stanie się nawykiem. Oznacza to, że będziesz kontynuować tę praktykę automatycznie, bez konieczności myślenia o tym. W tym momencie jest tylko kwestią czasu, zanim twój nowy vibe zacznie infekować twój domyślny vibe, stopniowo zmieniając częstotliwości w miarę upływu czasu. Z każdym mijającym tygodniem Twoja domyślna wibracja będzie coraz bardziej obfita.

Zazwyczaj robię to, poświęcając trochę czasu na medytację. Podczas tych medytacji ładuję wyzwalacz, odczuwam pożądany vibe i rozkoszuję się nim przez około 20 minut. Ta praktyka nie tylko zmienia codzienne doświadczenie nowego vibe’u w nawyk, ale także pomaga mi się z tym pogodzić. Po kilku tygodniach nowy vibe nie wydaje mi się już tak wyjątkowy; odczuwam go normalnie. Wkrótce będę doświadczał tego vibe’u przez cały dzień, nie tylko podczas medytacji.

Dodatkowo, ja również kładę nacisk na przeładowanie nowej wibracji, ilekroć mogę to zrobić. Robię to, kiedy rano budzę się i kiedy leżę w łóżku przed zaśnięciem. Robię to, gdy biorę prysznic, ćwiczę lub przygotowuję posiłki. Czasami przypominam sobie, aby to zrobić, gdy jestem w trakcie rozmowy z kimś. Zasadniczo konspiruję, aby wywołać nową wibrację wiele razy dziennie. Warto skoncentrować swoją motywację na sercu

7. Działaj zgodnie ze swoim nowym vibe’m.

Twój vibe kontroluje, do których myśli masz dostęp. Kiedy zaczniesz zmieniać swój domyślny vibe, twoje myślenie również się zmieni. Zaczniesz zdobywać nowe pomysły inspirowane nowym vibe’m. Zwróć uwagę zwłaszcza na pomysły, które nie są zsynchronizowane z twoim starym vibe’m, ale które wyraźnie powstają z twojej nowej wibracji. Świadomie postaw swoje cele

Podejmij działania w zakresie tych pomysłów, jak możesz. Pozwól sobie być bardzo spontanicznym w tym czasie. Nie wahaj się. Działaj.

Nie zrobisz tego idealnie, więc nie obrzucaj się winą , jeśli przegapisz okazję. Po prostu opieraj się na swoim nowym vibe’ie dzięki akcji. Podejmuj działania raz po raz.

Podobnie, powstrzymaj się od podjęcia działań, gdy zidentyfikujesz pomysły wynikające z dawnej wibracji. Niech te pomysły znikną.

Więc po prostu dostosowujesz swoje działania do nowego vibe’u.

8. Porzuć niespójności.

Ten krok jest absolutnie krytyczny i dla wielu osób jest to ogromny problem. Widzę, jak wielu ludzi tu się rozbija i pali. Nie mogę cię wystarczająco ostrzec, abyś lepiej się na to przygotował. Ten krok często wymaga dużo serca i odwagi. Twoje zdrowie ciało i przede wszystkim zdrowy mózg są kluczowe. 

Gdy zmienisz swój vibe, twoja rzeczywistość również się zmieni. Ale musisz współpracować z tymi zmianami. Jeśli nie będziesz współpracować, skutecznie zablokujesz zmianę i utkniesz w swojej starej rzeczywistości.

Gdy zmienisz swój vibe wewnętrznie, zobaczysz kilka wybuchów spolaryzowanej energii w swojej zewnętrznej rzeczywistości. Niektóre z nich będą bardzo pozytywne. Nowe formy wsparcia będą pędzić w twoją stronę, aby cię zachęcić. Ale wiele z nich przybierze formę oporu. Samodscyplina jest wtedy pomocna. 

Powszechną formą oporu jest to, że ludzie mówią ci, że nie lubią tego, co robisz, szczególnie ludzie, którzy są teraz blisko ciebie. Jeśli twój vibe był dość stabilny przez jakiś czas, to uświadomisz sobie, że twoje osobiste relacje w tej chwili są wynikiem twojego domyślnej wibracji. 

Kiedy zmieniasz swój vibe, twoje relacje również muszą się zmienić. Niektórzy ludzie mogą zmienić swój vibe, aby dołączyć, ale wielu tego nie zrobi.

Błędem jest negocjowanie i kompromis z ludźmi, którzy stawiają opór. Pisałem o tym sporo w artykule o przywództwie. Po prostu odłącz się od nich i opuść ich. To stworzy przestrzeń dla nowych ludzi, którzy wejdą do twojego życia, ludzi, którzy są dopasowani vibe’m do twojego nowego vibe’u, a nie starego.

Jeśli chcesz stworzyć obfitość, spodziewaj się, że stracisz wielu swoich myślących o niedoborze przyjaciół. Jeśli nie możesz tego znieść, zdaj sobie sprawę, że tak naprawdę jest to efekt samej wibracji niedoboru. W wibracji obfitości jest to zachowanie ubogie, lgnące, ale z vibe’u niedoboru będzie to określane mianem lojalności.

Problem polega na tym, że niektóre wibracje zawierają lepkie elementy, dzięki którym są bardzo stabilne. Niedobór to taki vibe. Depresja jest kolejnym. Na przykład, kiedy jesteś w depresji, odeprzesz szczęśliwych ludzi z twojego życia, a więc jedyni ludzie, którzy się z tobą poradzą, są prawdopodobnie przygnębieni, wściekli lub w inny sposób smutni. Nie zobaczysz wielu dowodów na to, jak szczęśliwa może być rzeczywistość, dopóki nie zmienisz swojego vibe’u. Tak więc niektóre przesunięcia wibracyjne są naprawdę trochę haczykiem. Jeśli czekasz na dowody, że zmiana vibe’u poprawi twoją rzeczywistość i nie chcesz próbować zmieniać, dopóki nie zobaczysz takich dowodów, będziesz czekał bardzo długo. Wasze wibracje odepchną takie dowody od wejścia w rzeczywistość.

Właśnie dlatego lubię, gdy mój domyślny vibe jest zainfekowany poczuciem eksploracji i chęcią przyjmowania nowych doświadczeń. Pomaga to wystawić mnie na nowe potencjalne wibracje do zbadania i pomaga mi się nie utknąć. Prawdopodobnie najbardziej podobały mi się największe i najbardziej pozytywne zmiany, obejmując znajomych w vibe’ie, który bardzo różnił się od mojego domyślnego w momencie, gdy ich poznałem.

Aby ukończyć własne zmiany, czasami muszę pozbyć się starych przyjaciół, którzy nie są kompatybilni z drugą stroną. To trudne, ale warto. Ludzie są jak magnesy, a trzymanie ludzi w moim życiu, którzy ciągną mnie z powrotem do mojej starej wibracji, nie jest pomocne. Ilekroć puszczam te relacje, odczuwam ulgę, a później znacznie łatwiej jest dokończyć zmianę.

Aby wyjaśnić to nieco bardziej, tak naprawdę nie rezygnuję z ludzi. Pozbywam się wibracji, które mnie obecnie “trzymają”. Gdyby później zmienili swoje wibracje na coś bardziej zgodnego z moim i mogli z łatwością wrócić do mojej rzeczywistości. Na przykład niedawno musiałem powiedzieć przyjaciółce, że dopóki będzie się utrzymywać w wibracji depresji i atakowania ludzi (i pozostać lojalną wobec ludzi, którzy traktują ją jak śmiecia), nie zamierzam się z nią kontaktować ponieważ jest to niezgodne z tym, czego chcę doświadczyć. Daję jej do zrozumienia, że z przyjemnością nawiążę ponownie relację, gdy zmieni swój vibe na coś bardziej zgodnego ze mną (pozytywnością i zorientowaniem na rozwój itp.).

Z drugiej strony jest również dość pięknie, gdy łączę się z innymi osobami zorientowanymi na wzrost, którzy znajdują się na podobnej ścieżce, dzięki czemu możemy wspólnie pracować na zmiany i pomagać sobie nawzajem. To tak jakbyś obniżał próg motywacji potrzebnej do zmiany, bo masz przyjaciół, którzy dodają Ci bonusy motywacyjne. Więcej o tym piszę w artykule: Jaki jest Twój próg motywacji?

9. Ogarnij przesunięcia między wymiarami.

Gdy zobaczysz, że twoja rzeczywistość zaczyna się zmieniać, powitaj ją. Zauważ znaki i celebruj je. Twórczo obserwuj, jak twoja rzeczywistość się zmienia.

Te zmiany zdarzają się z czasem, zwykle tygodniami lub miesiącami. Lubię myśleć o tym procesie jako o podróżowaniu przez pośrednie wymiary między starą rzeczywistością a zamierzoną nową rzeczywistością. Przez większość tego czasu nie jestem już w mojej starej rzeczywistości, ale nie jestem jeszcze całkiem w nowej. Przechodzę przez inne wymiary, które reprezentują kombinacje mojego starego i nowego vibe’u.

Tutaj zobaczysz wiele połączeń częściowych. Pojawi się umowa biznesowa, ale nie jest w porządku. Pojawia się nowy potencjalny partner w związku, ale on / ona nie jest zainteresowany lub jest już związany z kimś innym.

Radzę tutaj, aby nie zmuszać do niczego. Jeśli zbyt mocno zaangażujesz się w te częściowe dopasowania, najprawdopodobniej utkniesz w połowie zmiany. Więc nie przywiązujcie się do tych pośrednich wszechświatów i „możliwości”, które wam przedstawiają.

Skoncentruj się na nowej wibracji i staraj się nie ulegać pokusie częściowych dopasowań. Wiem, że kuszą, ale nie bierz przynęty. Jest to szczególnie trudne, gdy wychodzisz z vibe’u niedoboru, gdzie przywiązanie jest częścią tego vibe’u. Po prostu staraj się iść do przodu.

Co stanie się z tymi częściowymi dopasowaniami, gdy będziesz się zmieniać? Z mojego doświadczenia wynika, że zwykle idą one na dwa sposoby.

Pierwszą możliwością jest to, że po prostu znikną z twojego życia, a coś lepszego pojawi się później.

Druga możliwość polega na zmianie charakteru połączenia. Tak więc ta sama umowa biznesowa lub relacja istnieje w pożądanej rzeczywistości, ale okoliczności są inne. W tych sytuacjach, gdy będziesz się przesuwać, zobaczysz zmiany. Pojawią się nowe fundusze, których wcześniej nie było. Ktoś, kto był niedostępny, staje się dostępny.

W przypadku dopasowań częściowych bardzo ważne jest, aby pozwolić im być takimi, jakie są, bez nadmiernego przywiązania do celów . Jeśli spróbujesz wymusić lub popchnąć dopasowanie częściowe, aby stać się pełnym dopasowaniem, będziesz trzymać się jednego z tych pośrednich wymiarów i zablokujesz sobie możliwość pełnego dopasowania. Wpadłem w tę pułapkę tak wiele razy, że nawet nie jest to śmieszne, ale teraz bardzo zależy mi na tym, aby nie wymuszać rzeczy, gdy obserwuję częściowy mecz. Mam wystarczające doświadczenie, że nie potrzebuję ślepej wiary, aby utrzymać się przy życiu, sama pamięć o tym, że dopasowania częściowe są wyraźnym znakiem postępu, ale nie powodem do zatrzymania się w połowie zmiany i ogłoszenia zwycięstwa.https://giphy.com/embed/d4blihcFNkwE3fEI

Jeśli nie pokusisz się o częściowe dopasownie i będziesz starać się o pięknie wyrównane dopasowanie, możesz iść naprzód na poziomie wibracyjnym. Potem, kiedy twój nowy vibe zostanie domknięty, a twój stary vibe będzie odległym wspomnieniem, będziesz w swoim nowym pożądanym wymiarze i tam naprawdę dobre dopasowania pojawią się z gracją i łatwością. Ich dostosowanie do twoich pragnień wydaje się prawie zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe. Uważaj tylko, aby ich nie odepchnąć, poważnie myśląc, że są zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe. Powitaj je z uznaniem i wdzięcznością i wiedz, że jesteś gotowy, aby ich doświadczyć i cieszyć się nimi.


Mam dla Ciebie prezent, genialny e-book o zwiększaniu pewności siebie:

Maksymalna Pewność Siebie

10. Ciesz się swoją nową rzeczywistością.

Wibracje mogą być bardzo wrażliwe/niestabilne i jest mało prawdopodobne, że osiągniesz coś, co możesz nazwać perfekcją. Naprawdę trudno byłoby dokładnie określić wymiar, którego chcesz doświadczyć, i wybrać się właśnie tam. Te narzędzia nie są tak precyzyjne. Ale możesz zbliżyć się wystarczająco do pożądanego wszechświata, aby nadal ogłosić zwycięstwo.

W pewnym momencie zwykle dochodzę do punktu krytycznego i mogę powiedzieć, kiedy zostałem typowany. Uciekłem ze studni grawitacyjnej starego vibeu i najwyraźniej zostałem wciągnięty do studni grawitacyjnej nowej wibracji. Być może nie zmieniłem się całkowicie w pożądaną rzeczywistość, ale mam wystarczająco dużo rozpędu, aby przewidzieć, że zbliżę zbliżę się do niej jeszcze bardziej, jeśli tylko utrzymam kurs, a wtedy wszystkie 8 motywacjimoże pojawić się automatycznie. 

Dobrym sposobem na zablokowanie nowego vibe’u jest docenienie nowej rzeczywistości. Przebyłeś długą drogę, a teraz jesteś w zupełnie nowym wszechświecie. Ten nowy wszechświat ma inną charakterystykę energetyczną niż twój stary i pasuje do twojego nowego vibe’u.

Jeśli oprzesz się tej zmianie i zaczniesz ładować swój stary vibe, możesz się się cofnąć. Nie ma reguły, która mówi, że tylko dlatego, że dokonałeś pozytywnej zmiany, nie możesz jej cofnąć. Z pewnością możesz sie cofnąć. Aby temu zapobiec, doceń to, co teraz masz.

Przyzwyczajenie się do nowej rzeczywistości może trochę potrwać. Staraj się nie ekscytować tym, jakby to było coś wyjątkowego, co nie przetrwa. Staraj się przyjmować swoją nową rzeczywistość jak zwykle; spodziewaj się, że będzie trwać przez chwilę. Dobrze się z tym czuje, ale nie bądź tak podekscytowany, że wątpisz w tego kontynuację, ponieważ może to ostatecznie zaszkodzić Tobie. Jeśli uważasz, że to zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, przyciągniesz wszechświat, który potwierdzi twoje przekonanie. Więc nawet jeśli przyciągasz do siebie coś naprawdę niesamowitego, wiedz, że na to zasługujesz.

Kiedy będziesz gotowy na kolejną zmianę, możesz chcieć utrzymać bardziej pożądane części obecnej wibracji / rzeczywistości i pracować nad stworzeniem przesunięć wibracyjnych, które pozwolą ci przesuwać się na boki do pobliskiego wymiaru z pożądanymi ulepszeniami. Na przykład po przejściu do rzeczywistości, w której lubisz obfitość finansów, możesz chcieć przejść od tej rzeczywistości do rzeczywistości obejmującej również obfitość społeczną.

Przewodnik

Oto przewodnik na temat tego, jak ostatnio korzystałem z tego procesu, aby wprowadzić znaczące zmiany w swoim życiu społecznym.

Rok temu mógłbym opisać moją domyślną wibrację związaną z moim życiem towarzyskim słowami: przytłoczony, samotny, wyczerpany, powtarzalny, nudny, online, cykliczny, przewidywalny, płytki, rutynowy, stresujący.

Moja rzeczywistość społeczna w tym czasie obejmowała wiele wiadomości e-mail, telefonów, wielu przyjaciół z którymi spotykałem się lokalnie w wąskim gronie. Byłem aktywny społecznie, ale nie w sposób, który naprawdę mi się podobał.

Jakie myśli zrodziły się w tym vibe’ie? Często pojawiały się myśli, takie jak: Niektórzy ludzie są zbyt wymagający, Muszę się od tego uwolnić, Mam zaległości komunikacyjne do przetworzenia, Szkoda, że nie mam wielu przyjaciół, NIE chcę sobie z tym poradzić. Dlaczego nie spotykam więcej ludzi itd.

Więc jaki był nowy vibe, który chciałem stworzyć zamiast tego? Mogę to opisać słowami: zrównoważony, przyjazny, połączony, śmiejący się, szczęśliwy, intymny, płynący, głęboki, spokojny, zabawny, angażujący, uśmiechnięty, uściski, miłość, radość, wolność.

Mój nowy vibe był czymś, czego doświadczyłem w przeszłości, a także podczas szczytowych doświadczeń społecznych. Mogłem to załadować, przywołując pewne wspomnienia lub wizualizując scenę, w której spędzałem czas z lokalnymi przyjaciółmi, prowadząc głębokie dyskusje.

Miałem już trochę tego vibe’u w swoim życiu. Mój związek jest niesamowity i wciąż się poprawia. I mam naprawdę niesamowitych przyjaciół. Ale mój domyślny vibe nie był tam, gdzie chciałem.

Moja stara wibracja była uwikłana w zobowiązania społeczne. Chciałem, aby mój nowy vibe przystawał do wyboru i wolności.

Więc skupiłem się na utrzymaniu tego nowego vibe’u przez pewien czas i wszystko zaczęło się zmieniać. W rzeczywistości była to dwuczęściowa zmiana. Po pierwsze skupiłem się na aspekcie wolności przez kilka miesięcy. W tym czasie straciłem harmonię z Facebookiem i odpuściłem. Ograniczyłem internetowy formularz kontaktowy, zamknąłem skrzynkę pocztową. Niektóre osoby, z którymi wcześniej często miałem kontakt odpadły z mojego życia. Uwzględnienie vibe’u wolności społecznej pomogło mi uciec od rzeczywistości pełnej społecznych zobowiązań.

Kiedy zintegrowałem ten aspekt wolności, poczułem niesamowitą ulgę. To był powiew świeżego powietrza, aby nie nadążać za tak dużą komunikacją. W moim starym vibe’ie myślałem, że go potrzebuję. W mojej nowej wibracji po prostu odpuszczam; było jasne, że wcale tego nie potrzebowałem.

Jeszcze przez kilka miesięcy po prostu podobała mi się ta nowa rzeczywistość. Z powodzeniem uciekłem z wszechświata, w którym byłem pogrążony w społecznych obowiązkach, i przeniosłem się do wszechświata, w którym miałem znacznie większą swobodę wyboru. Porzuciłem swoje stare obowiązki społeczne. Nie były już czymś, co chciałem mieć w swojej rzeczywistości.

Mniej więcej miesiąc temu postanowiłem rozpocząć pracę nad drugą częścią tej zmiany: stworzeniem obfitości społecznej – ale bez rezygnacji z mojej nowej wolności społecznej. Pomyślałem o tym z grubsza miesiąc temu, krótko po jak wstąpiłem do Toastmasters.

W tej części zmiany skupiłem się na wejściu do wszechświata, w którym lubiłem głębokie kontakty ze szczęśliwymi ludźmi zorientowanymi na rozwój – ale osobiście, nie tyle przez Internet. Dlatego w aspekcie wibracji starałem się stworzyć vibe ekstrawersji, intymności, więzi i zabawy. Chciałem stworzyć bardzo aktywne życie towarzyskie tutaj w Poznaniu, a nie na MOTIFLOW.

Przez pierwsze kilka tygodni praktycznie nic się nie działo. Potem wydawało się, że otwarte zostały wrota. Myślę, że ta zmiana nastąpiła szybciej, ponieważ byłam na to bardzo przygotowana i nie było nic, co mogłoby ją zablokować. Już przeszedłem proces “czyszczenia”, więc teraz po prostu wypełniałem tę społeczną pustkę czymś innym.

Mogę powiedzieć, że wyruszyłem. Mam wystarczająco dużo rozpędu, aby móc stąd płynąć do mojego nowego wszechświata. Dzisiaj moja społeczna sfera życia jest w zasadzie tam, gdzie chcę, żeby była. Przez „w zasadzie” mam na myśli, że podstawy są dobre, a teraz chodzi o dopracowanie szczegółów.

Fascynujące jest obserwowanie, jak różne jest moje dzisiejsze życie towarzyskie od tego, gdzie było zanim zaangażowałem się w ten proces zmiany. Każdego tygodnia poznaję więcej osób, nie tylko przez internet, ale również spotkania networkingowi na które jestem zapraszany, jak również coraz szerszą współpracę z ciekawymi i wartościowymi ludźmi 🙂 

Weekend spędziłem jeżdżąc na snowboardzie z trójką moich przyjaciół w “czeskim Aspen” jak nazywam Szpindlerowy Młyn. Boli mnie brzuch od śmiechu z różnych życiowych tematów, co spowodowało, że wróciłem zupełnie mentalnie zregenerowany z po tym wyjeździe. 

W ubiegły wtorek przemawiałem także z moją mową na temat planowania życia w której przedstawiłem trzy kluczowe koncepty:

#1 W jaki sposób PLANOWAĆ ŻYCIE by osiągać cele i marzenia, bez spędzania lat ćwicząc żmudne techniki koncentracji i samodyscypliny?

#2 Jak uzdrowić swój MÓZG aby optymalnie Cię kierował do celów po tym jak ZAPLANUJESZ ŻYCIE, bez teoretyzowania na temat jego budowy i bez zażywania drogich suplementów?

#3 Jak maksymalnie doładować swoją pewność siebie, aby 3 x szybciej realizować swoje PLANY ŻYCIOWE, bez picia niezdrowych energetyków oraz przejmowania się zbędna krytyką?

Pełną wersję tej mowy wraz z wieloma dodatkami można sprawdzić tutaj:  Jak zaplanować życie bez wydawania 5000 zł na coaching i szkolenia motywacyjne?

Mówienie to świetny sposób, aby uzyskać natychmiastową kontakt z grupą ludzi i szybko poznać nowych przyjaciół. Spontanicznie poszedłem na obiad z kilkoma innymi mówcami.

Pamiętam, że już parę lat temu myślałem o wstąpieniu do klubu.

Pierwotnie myślałem o klubie wystąpień publicznych, ale wtedy to odrzuciłem. Dlaczego? Moje wibracje nie były jeszcze we właściwym miejscu, żeby powiedzieć „tak”. Ale zanim przybyłem na to wydarzenie, posunąłem się znacznie dalej dzięki mojej zmianie i łatwo było powiedzieć „tak”. To dobry przykład przechodzenia w nowy vibe. Kiedy zmieniłem swój vibe, w końcu zobaczyłem, że to świetny sposób na dobrą zabawę, łączenie się i dzielenie . Ta faza niepewności jest typowa dla przesunięć wibracyjnych. Przez pewien czas wciąż mamy jedną stopę na obu światach.

Teraz czuję, że jestem całkiem dobrze zamknięty w nowej wibracji. Nie jestem jeszcze w 100%, ale prawdopodobnie w 80% tam gdzie chciałbym być. Nie ma poważnej pokusy, aby wrócić do przeszłości.

Tego rodzaju doświadczenie jest dość powszechne. Kiedy dotrzesz do swojego wszechświata docelowego lub czegoś bardzo blisko niego, możesz zdać sobie sprawę, że niektóre aspekty są wciąż trochę odbiegają od ideału. Może Ci się wydawać, że nie jesteś bardzo produktywny w tej rzeczywistości, przynajmniej nie w oparciu o to, jak definiowałeś produktywność w przeszłości, ale z drugiej strony jesteś znacznie szczęśliwszy w tej nowej rzeczywistości. Możesz więc przenieść się z tego miejsca do bardziej zrównoważonego świata, w którym czujesz, że wnosisz nieco więcej tego co potrzebujesz, nawet jeśli oznacza to, że jesteś nieco mniej uspołeczniony. Albo możesz przenieść się do wszechświata, w którym Twoja podstawowa praca staje się jeszcze bardziej społeczna.

Surfowanie na falach nowej wibracji

Taka zmiana wibracji może tworzyć fale w każdym obszarze życia. Mimo że koncentrowałem się tutaj na zmianie społecznej, ponieważ zmiana była u podstaw tej sfery, nie mogę jej odizolować tylko do życia społecznego. Wpłynie to również na każdy inny obszar.

Ciężko byłoby mi wrócić do pracy, w której pracowałem rok temu. Moje życie stało się zbyt towarzyskie. Muszę dać czas, aby ten nowy vibe rozprzestrzenił się na inne części mojego życia – i wymyślić, jak mogę utrzymać ten vibe, jednocześnie utrzymując dobrą produktywność. Będzie to prawdopodobnie wymagało ponownej interpretacji tego, co dla mnie oznacza praca.

Na przykład czuję się mniej zainteresowany pracą sprzedażową niż rok temu. Ale przemówienia publiczne współgrają ze mną jeszcze bardziej, ponieważ są towarzyskie. Czuję się bardziej zainteresowany mówieniem na spotkaniach. Mówienie to coś, co robię dla zabawy.

Nadal używam narzędzi zdalnych do komunikowania się z ludźmi, ale używam ich dzisiaj zupełnie inaczej niż rok temu. Myślę, że najlepszym sposobem korzystania z internetowych narzędzi społecznościowych jest ułatwianie bezpośredniego kontaktu. Rzeczy takie jak Facebook i fora internetowe nie są czymś, co określam jako prawdziwie społecznościowe; są to fałszywe portale i nie zbliżają się do spędzania czasu osobiście. Nie możesz przytulić profilu, a buźka to nie jest prawdziwy uśmiech. Więzi tam budowane są pozorne. Ostatecznie spędzasz czas sam na sam z jakimś urządzeniem cyfrowym i zachęcasz swoich znajomych równie do hamowanego życia towarzyskiego.

Pamiętaj, że tutaj dzielę się swoją perspektywą z mojej nowej rzeczywistości. W tej rzeczywistości Facebook jest płytką, bezcelową rozrywką, która przeszkadza w prawdziwej intymności. Jeśli chcę nawiązać kontakt ze znajomym, mogę zaprosić go na herbatę, a podczas naszej rozmowy dowiesz się o nim więcej niż przeglądając codzienne aktualizacje statusu online.

Obecnie większość moich e-maili jest z osobami, które już znam osobiście, i wiele z nich dotyczy koordynowania logistyki aby się spotkać. Mój wolumen e-maili jest bardzo łatwy w zarządzaniu i zwykle zajmuje tylko kilka minut dziennie.

Dzisiaj utrudniam ludziom nawiązywanie ze mną kontaktu on-line, ponieważ wolę nie nawiązywać nowych kontaktów społecznościowych przez Internet. Te kanały są zbyt zagracone i zdecydowanie nie są konieczne. Koncentrując się na nawiązywaniu kontaktów z ludźmi w realu, już teraz widzę, jak rozwija się moja osobista sieć społecznościowa. Nawiązuję nowe znajomości, spotykając się z przyjaciółmi znajomych, a następnie z przyjaciółmi znajomych znajomych – osobiście. Daje mi to lepsze dopasowanie niż to, co widzę przez Internet, ponieważ moi osobiści znajomi znają mnie znacznie lepiej niż ludzie, którzy używają MOTIFLOW; działają jak świetne filtry, pomagając mi łączyć się z ludźmi, których pragnę w życiu, a mianowicie ludźmi świadomymi, szczęśliwymi i nastawionymi na rozwój.

Muszę powiedzieć, że była to dla mnie naprawdę gwałtowna zmiana wibracji. Z pewnością nie było to łatwe i musiałem puścić ludzi i okoliczności, którzy oparli się tej zmianie, ale zdecydowanie było warto. Jestem teraz o wiele szczęśliwszy i cieszę się bardzo bogatym życiem towarzyskim – nie tymi fałszywymi materiałami online, ale naprawdę głębokimi kontaktami twarzą w twarz i uśmiechami! 🙂* * *

Gdy pracujesz na własnych zmianach, pozwól, że powtórzę: to będzie trudne, ale będzie tego warte. Najtrudniejszym punktem spornym jest możliwość pożegnania się z częściami starej rzeczywistości. Twoje serce czasami będzie bolało, ale “po drugiej” stronie będziesz szczęśliwszy.

Doceniam odporność na przesuwanie wibracyjne, ponieważ widzę, że służy to cennemu celowi. Odporność pomaga utrzymać stabilny vibe. Kiedy odpłyniesz od niego, siły popchną cię z powrotem w kierunku centrum. To może wydawać się pułapką, ale ma tę zaletę, że stabilizuje twój vibe wystarczająco długo, abyś mógł doświadczyć i uczyć się z jego pełnego bogactwa. Gdyby twój vibe mógł się bardzo łatwo zmieniać, cały czas przekraczałbyś wymiary, a twoja rzeczywistość byłaby bardzo niestabilna. Trudno byłoby się wiele nauczyć. To byłaby wersja rzeczywistości typu ADHD.

Dzięki stabilnemu vibe’owi rzadziej przypadkowo zmieniasz wymiary. To daje czas na odkrywanie, naukę i rozwój w stabilnej rzeczywistości. Następnie, gdy będziesz gotowy do zmiany, musisz wywierać wystarczającą siłę woli, aby przekroczyć barierę oporu. Zapewnia to, że podczas zmiany wynika to z bardzo świadomego wyboru, a nie z przypadku.

Jeśli myślisz o oporze w tym świetle, myślę, że docenisz go tak jak ja, i nie będzie to taka wielka sprawa. Zobaczysz, że to naprawdę pomaga.

Kiedy naprawdę będziesz gotowy na zmianę, będziesz wiedział, że żaden opór nie może cię powstrzymać. Radzenie sobie z oporem to proces pożegnania się ze starym i wygodnego korzystania z nowego. Jest to swego rodzaju stopniowanie, które często jest mieszanką smutku i radości.

Czy naprawdę jesteś gotowy, aby uwolnić się od negatywnych, nastawionych na niedobór ludzi? Czy czujesz, że zasługujesz na doświadczenie szczęścia, radości i miłości każdego dnia? Czy jesteś gotowy, aby w pełni cieszyć się życiem, czy też musisz się jeszcze karać?

Jeśli nie podoba ci się rzeczywistość, której teraz doświadczasz, to dlaczego nadal trzymasz się tego konkretnego wymiaru? Czy inne możliwe wymiary są zbyt daleko poza twoją strefą komfortu? Czy podczas zmiany chcesz odczuwać dyskomfort i niepewność? Co takiego jest w tej rzeczywistości, że trudno ci się pożegnać?

Zmiana wymiarów jest trudna, ale także bardzo satysfakcjonująca. Gdybym nie nauczył się tego robić, mógłbym dzisiaj doświadczyć wnętrza celi więziennej. W jakimś innym wymiarze właśnie tego doświadczam. Z obecnego wymiaru czuję współczucie dla tego faceta, ale nie chcę dołączać do niego w jego celi. I może wie także, że w jakimś innym wymiarze jest bardzo szczęśliwy i wolny. Ten kontrast sprawia, że jeszcze bardziej doceniam moją obecną rzeczywistość.

W odpowiedzi na “Jak przełączyć wymiary?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *