Świadomie postaw swoje cele przed sobą

Niektórzy odnoszący spore sukcesy ludzie zalecają pisanie i ponowne zapisywanie swoich celów każdego dnia. Inni twierdzą, że wystarczy je czytać raz dziennie. Podstawową ideą jest ciągłe odświeżanie celów w myślach, więc często o nich myślisz.

Właśnie dlatego panel główny w MOTIFLOW składa się z celów, które możesz sobie codziennie przypominać. Oto wygląda mojego panelu. Oczywiście tylko części celów z którymi mogę się z Tobą podzielić.

Oto interfejs do wyznaczania celów w MOTIFLOW:

Aby go użyć: Zarejestruj się, jeśli nie masz konta. Zaloguj się, jeśli masz już konto.

Jeśli nie zastosujesz takiej praktyki, łatwo stracisz z oczu swoje cele. Dajesz się wciągnąć w codzienne czynności, a najważniejsze długoterminowe przedmioty odchodzą na dalszy plan. Zamiast prowadzić swoje życie, po prostu reagujesz na wszystko, co się pojawi.

Kiedy mi się to przytrafia, zaczynam odczuwać pustkę i tonięcie. Minął tydzień i wydaje mi się, że nie zrobiłem zbyt wiele, nawet jeśli byłem bardzo zajęty. Nieważne zadania pochłaniają mój czas i mnożą się, a moje cele nie wydają się zbliżać. Czy kiedykolwiek tak się czułeś?

Z drugiej strony, kiedy jestem bardzo skoncentrowany na moich celach i aktywnie nad nimi pracuję, zazwyczaj czuję się świetnie. Mam więcej energii i motywacji, a tydzień kończę z dużym poczuciem spełnienia.

Niektórzy sądzą, że motywacja rodzi akcję, ale akcja także powoduje motywację. Motywacja to uczucie wynikające z budowania i utrzymywania tempa. Kiedy widzisz, jak twoje cele zbliżają się z dnia na dzień, jest to bardzo energetyzujące.

Istnieje wiele sposobów, aby utrzymać swoje cele przed sobą. Oto kilka innych pomysłów do rozważenia:

1. Użyj cyfrowej ramki na zdjęcia, aby wyświetlić zdjęcia swoich celów.

Dawno temu widziałem ten gadget na aukcji internetowej, jednak nie chciałem dodawać więcej bałaganu na biurku.

Ale fajnym zastosowaniem tych urządzeń jest załadowanie ich pozytywnymi zdjęciami, które przypominają o twoich celach. Na przykład, jeśli chcesz wyjechać na wakacje, umieść zdjęcia miejsc, które chcesz odwiedzić.

Możesz także tworzyć własne obrazy, takie jak afirmacje (z obrazkami w tle lub bez), a także dodawać je do obrotu.

Możesz nawet dodać kilka przypomnień o rzeczach, za które jesteś już wdzięczny. Nie musisz usuwać wszystkich zdjęć znajomych i rodziny. Po prostu dodaj do nich.

To świetny pomysł na pozytywne torowanie umysłu.

2. Dodaj zdjęcia celu w panelu głównym MOTIFLOW.

Dzięki przemyślanemu interfejsowi, każdy użytkownik może dodawać swoje własne zdjęcia do celów. Oto przykład:

Aby go użyć: Zarejestruj się, jeśli nie masz konta. Zaloguj się, jeśli masz już konto.

3. Wybierz inspirujące tło pulpitu.

Możesz dodać listę swoich najważniejszych celów do obrazu tła pulpitu, aby były one zawsze widoczne na ekranie. Po prostu załaduj zdjęcie w edytorze obrazów, dodaj do niego tekst i zapisz go ponownie.

4. Napisz swoje cele na papierze i powieś je wszędzie

Wydrukuj swoje cele dużą czcionką (np. 100-pt) i powieś je w domu i miejscu pracy (jeśli są to cele publiczne ;) ), abyś często je widział.

Jeśli tego rodzaju rzeczy zawstydziłyby Cię, gdyby ktoś przyszedł odwiedzić i zobaczył Twoje cele wszędzie powieszone, naprawdę musisz się opanować. Ponadto potrzebujesz lepszych przyjaciół, którzy potrafią szanować ludzi z celami. Jeśli tak, to wyświadczysz odwiedzającym dużą przysługę, przypominając im, aby częściej myśleli o celach.

Jeśli nie możesz w ogóle zdobyć się na odwagę, to jaką masz szansę na osiągnięcie swoich celów? Obstawiłbym, że nigdy ich nie osiągniesz.

5. Powiedz innym o swoich celach.

Istnieje wiele szkół myślenia na ten temat. Oto mój punkt widzenia:

Myślę, że możesz otwarcie udostępniać swoje cele innym osobom. Kiedy to zrobisz, niektórzy ludzie będą cię wspierać, niektórzy nie będą się tym przejmować, a inni będą cię krytykować, mówiąc: „Tak, racja. Nigdy tego nie osiągniesz”.

Mówienie o swoich celach to świetny sposób na odfiltrowanie znajomych i rodziny, ponieważ natychmiast pokazuje, kto jest po twojej stronie, a kto tylko Cię powstrzyma. To dobra informacja. Daje to wcześniejsze ostrzeżenie o osobach, które będą Ci przeszkadzać, gdy zbliżasz się do celu.

Na przykład, jeśli powiesz ludziom, że Twoim obecnym celem finansowym jest zarabianie 10 000 zł miesięcznie, mimo że w tej chwili zarabiasz tylko 3 000 zł, niektórzy ludzie mogą stać się hiperkrytyczni tylko dlatego, że sam sobie wyznaczyłeś ten cel. Widzą cię jako zagrożenie dla ich samozadowolenia i lenistwa. Będą się z ciebie wyśmiewać, atakować itp. Jeśli zaczniesz pracować nad swoim celem i wpadniesz w niepowodzenie, będą to pierwsi ludzie, którzy skoczą na ciebie i będą nazywać cię porażką.

W końcu musisz wyeliminować tych ludzi, a im wcześniej, tym lepiej. Jeśli nie mogą teraz poradzić sobie z twoimi ambicjami, wyobraź sobie, jak to będzie, gdy faktycznie osiągniesz 10 000 zł miesięcznie. Nie będą w stanie sobie z tym poradzić. Po prostu będą Cię krytykować po drodze i spowodują u ciebie psychiczny opór, który może przyczynić do tego, że upadniesz.

Widziałem, co się dzieje z niektórymi naszymi starymi przyjaciółmi, i to nie jest ładne. Im dłużej próbujesz utrzymać takie relacje, tym gorzej się dzieje i tym większy jest opór. Puść takich ludzi wcześnie, a ścieżka do twoich celów jest znacznie płynniejsza.

Z drugiej strony otwarcie mówienie o swoich celach pomaga również określić, kim są Twoi prawdziwi zwolennicy. Pokazuje, którzy znajomi będą mogli nie tylko przetrwać twoje ambicje, ale także przy nich się rozwijać. Niektórzy ludzie są podnieceni ambicjami i osiągnięciami swoich przyjaciół. Ja i Natalia jesteśmy tacy, kiedy nasi przyjaciele mówią o swoich celach. Osiągnięcia nas inspirują. Chcemy, aby odniosły sukces. Daje nam to możliwość, aby po drodze świętować swój sukces.

Niektórzy ludzie nie są narzekającymi ani cheerleaderkami. Są po prostu neutralni. Nie denerwują się ani nie ekscytują, gdy mówisz o swoich celach. Ci ludzie nadal mogą stać się dla ciebie dobrymi zasobami, więc nie musisz ich usuwać z życia tylko dlatego, że nie są zbyt entuzjastyczni dla tego co chcesz osiągnąć. Mogą nawet być przyszłymi klientami, jeśli pewnego dnia otworzysz firmę.

Oprócz filtrowania znajomych i rodziny, kolejnym powodem, aby mówić o swoich celach, jest to, że stwarza pozytywną odpowiedzialność. Dobrze jest rozmawiać o swoich celach i postępach z prawdziwymi przyjaciółmi, którzy chcą zobaczyć, jak Ci się udaje. Osoby te od czasu do czasu będą Cię sprawdzać i będą cię rozliczać za postęp.

Nie komplikuj

Kluczem jest uproszczenie. Niektóre osoby decydują się na tworzenie tych skomplikowanych środków wiążących wizję i tak dalej, ale zajmuje to zbyt wiele czasu i wysiłku, więc nie utrzymują nawyku. Lepiej poświęć 2 minuty, aby zarejestrować się zapisać zwykły tekst swojego celu, bezpośrednio przed tobą, abyś mógł sobie o nim codziennie przypominać.

Prosta praktyka wykonywana regularnie przewyższa złożoną praktykę wykonywaną nieregularnie - lub wcale. Jeśli nie możesz dostać czegoś przed sobą w mniej niż 5 minut, nadmiernie komplikujesz ten proces. To naprawdę nie jest takie trudne.

Zaletą utrzymywania swoich celów przed sobą jest to, że stale odświeżasz swój zorientowany na cel sposób myślenia. Trudno o nich zapomnieć. Od czasu do czasu możesz tracić klarowność, ale Twoje cele w MOTIFLOW wytworzą pozytywną presję, która mówi: „Jestem tutaj i przypominam Ci o sobie. Wprowadź zmiany jak najszybciej i wrócić na właściwe tory ”. Przy tak wielu rzeczach na świecie, które mogą cię rozpraszać w dzisiejszych czasach, szczególnie w Internecie, jest to ważna praktyka.

Podobne artykuły o wyznaczania celów:

comments powered by Disqus