Kategorie
motywacja

11 rewelacyjnych sposobów na uzyskanie krystalicznej jasności w życiu

Jestem pewien, że słyszałeś, że cele i koncentracja są ważnymi cechami sukcesu. Zdecyduj, czego chcesz, a następnie realizuj to z pasją i energią. 

Ale co, jeśli czujesz się niepewnie i nie masz jasności co do swojego przyszłego kierunku? Co, jeśli nie możesz zdecydować, co chcesz dalej robić? Brak Ci motywacji? Jest to powszechny problem, zwłaszcza w przypadku dzisiejszych dwudziestolatków, którzy dorastają w świecie niespotykanych zmian. Choć może dotknąć jednostki z każdego pokolenia. Motywowanie do pracy ma wiele aspektów. 

Na szczęście istnieje wiele działań, które możesz podjąć, a zmiany mentalne, które możesz wprowadzić, pomogą ci przejść od niepewności do klarowności. 

Oto 11 wskazówek, jak natchnąć swoje życie z większą jasnością: 

1. Przyjmij 100% odpowiedzialności za swój własny poziom ostrości w życiu.

Wiele osób uważa, że ​​jasność to coś, co pojawi się w odpowiednim czasie, jeśli tylko cierpliwie zaczekają. Inni czują się spowolnieni, że nie są obdarzeni takim samym stopniem klarowności w życiu, jak inni. Powszechnym wzorem jest to, że przejrzystość jest postrzegana jako coś, co jest nadawane z zewnątrz, że jest to coś, co Bóg, wszechświat lub cały świat ma moc, aby ci dać – lub że jest to w jakiś sposób dar. Niektórzy mają szczęście; inni nie. 

Te opinie są bezsensowne. 

Przejrzystość nie jest czymś, co dociera spoza ciebie. Jasność też nie jest kwestią szczęścia. Klarowność jest tym, co Ty tworzysz dla siebie. 

Ostrość w życiu jest decyzją. 

Niezależnie od tego, jakiego poziomu klarowności doświadczasz teraz, postanowiłeś ją stworzyć. Brak decyzji nadal liczy się jako decyzja; w takim przypadku decyzja pozostaje niepewna. 

Słowo decyduj pochodzi od łacińskiego decidere, co oznacza „odciąć się”. Aby podjąć decyzję, musisz odciąć inne potencjalne kierunki. Jeśli pozostajesz otwarty na wiele różnych kierunków w tym samym czasie, odczuwasz zamieszanie. Robisz wszystko źle?Ale kiedy zobowiązujesz się do jednego konkretnego kierunku, ostrość jest naturalnym rezultatem. 

Mądrze jest pozostać otwartym i wrażliwym na to, co spotykasz na drodze. Nie bądź tak nieczuły, aby ignorować to, co do ciebie przychodzi. Ale nie bądź też tak „otwarty”, żeby ulegać wszystkim możliwością. Bądź jak kapitan statku, który wypływa z myślą o określonym miejscu docelowym, jednocześnie pilnując wiatru i wód podczas podróży. 

Teraz jest całkiem możliwe, że możesz nie być jeszcze dobry w tworzeniu jasności. W rzeczywistości możesz być bardzo dobry w tworzeniu zamieszania i niepewności – i mieć długą historię, która to udowadnia. Na razie jest to w porządku, ale weź pod uwagę, że to Ty tworzysz swój obecny poziom jasności. Nikt inny nie robi tego tobie – ani Bóg, ani wszechświat, ani twoi przyjaciele i rodzina, ani twój szef, ani twoi przewodnicy duchowi, ani Prawo Przyciągania. 

Ponadto, zdaj sobie sprawę i zaakceptuj, że jeśli twój obecny poziom jasności ma się poprawić, musisz aktywnie wprowadzić pewne zmiany. Niekończące się zastanawianie się, dlaczego nie masz jasności, utrwali jedynie zamieszanie, więc jest to zły nawyk, który możesz natychmiast porzucić. 

Jeśli chcesz uzyskać większą moc klarowności, nadszedł czas, aby potraktować generowanie jasności jako poważne przedsięwzięcie, które w 100% odpowiada za twoją odpowiedzialność. To się nie stanie, dopóki tego nie zrobisz. 

2. Przestań tworzyć przeciwieństwo jasności

Niektóre myśli i działania prowadzą do większej ostrości w życiu. Inne myśli i działania mają odwrotny skutek. 

Jeśli chcesz doświadczyć większej ostrości w życiu, musisz oderwać się od tego, co ma negatywny wpływ na twoją ostrość w życiu. 

Wzorce zmniejszające przejrzystość obejmują: 

 • Spotykać się z rozproszonymi, nieskupionymi ludźmi, którzy dryfują bez celu bez żadnego kierunku
 • Życie z ludźmi, których cele i wartości są w konflikcie z twoimi
 • Rozpraszanie się nadmierną telewizją, surfowaniem po Internecie, grami wideo lub innymi marnującymi czas nawykami
 • Tępienie umysłu i emocji za pomocą śmieciowego jedzenia, alkoholu lub innych uzależnień
 • Nadmierna stymulacja kofeiną (co dla wielu osób prowadzi do wyścigu myśli)
 • Narzekanie na brak pewności lub narzekanie, że nie wiesz, co robić

Wzorce zwiększające przejrzystość obejmują odwrotność powyższych: 

 • Spotykać się z skupionymi ludźmi, mającymi ostrość w życiu, którzy mogą powiedzieć ci o swoim celu i kierunku
 • Życie z ludźmi, których cele i wartości są zgodne z twoimi
 • Karmienie umysłu inspirującymi i motywującymi materiałami, takimi jak wysokiej jakości książki i programy audio
 • Jedzenie zdrowej, nierafinowanej żywności (zwłaszcza owoców i warzyw, świeżych soków i koktajli), które utrzymują twój umysł bystry i czujny
 • Unikanie używek, które powodują wahania w twoich myślach i emocjach
 • Myślenie o swoich celach i następnych działaniach, które możesz dziś podjąć

Jeśli znajdziesz się w otoczeniu ludzi i okoliczności, które powodują zawroty głowy i dezorientację, porzuć te elementy z życia i daj sobie przestrzeń do tworzenia i cieszenia się klarownością, której szukasz. Kręcenie się w kółko jest bezproduktywne. Lepiej znaleźć  soczyście produktywną motywację i samodyscyplinę

3. Zbierz i zastosuj lekcje klarowności z przeszłości.

Zauważ, że Twój poziom jasności nie zawsze jest taki sam. W niektórych momentach życia byłeś bardzo klarowny. Innym razem byłeś bardzo niepewny. A może czas na wybitne udoskonalanie umysłu

Poświęć chwilę, aby przejrzeć te czasy, kiedy byłeś w skrajności. Sprawdź, czy możesz zidentyfikować niektóre czynniki przyczynowe po obu stronach. 

Zwróć uwagę, które czynniki prowadzą do zmniejszenia ostrości w życiu, i rób ich mniej. Zauważ też, które czynniki prowadzą do zwiększenia ostrości w życiu i rób ich więcej. Brzmi dziecinnie prosto i tak jest, ale są szanse, że nie zastosujesz tego pomysłu tak dobrze, jak to możliwe. Będziesz zaskoczony momentami, które można uzyskać dzięki szybkiemu przeglądowi twoich przeszłych wzorców jasności i jej braku. 

Na przykład, czy czujesz się jaśniejszy, bardziej skupiony i pewniejszy po poświęceniu czasu na spisanie swoich celów? Czy czujesz się bardziej niepewnie po rozmowie z kimś, kto zawsze zmusza cię do zmiany sposobu życia, z którym się nie zgadzasz? Jeśli tak, to rób to pierwsze częściej, a drugie rzadziej. 

4. Użyj wizualizacji, aby stworzyć atmosferę klarowności i przejrzystości w życiu.

Albo czujesz się teraz skupiony, albo nie. 

Możesz założyć, że twoja zewnętrzna rzeczywistość musi być określona, ​​abyś czuł się skoncentrowany. Trzymanie wszystkiego w szeregu może ułatwić ci zachowanie klarowności, ale możesz także użyć wyobraźni, aby stworzyć poczucie ostrości w życiu. Zastanawiasz się jak zgnieść negatywne wzorce myślowe

Klarowność to coś więcej niż tylko uczucie. Jest z tym związany stan emocjonalny, ale to coś więcej. Klarowność to pewna atmosfera. Kiedy jesteś naprawdę “ostry” i skoncentrowany, możesz wyczuć ten klimat w każdej komórce swojego istnienia. Twój umysł i emocje są skoncentrowane. Każda część ciebie jest skierowana w tym samym kierunku. Nie masz wątpliwości ani niepewności. Jest to potężny stan istnienia. 

Usiądź spokojnie przez kilka chwil i wyobraź sobie, jak to jest zachować vibe całkowitej jasności. Wyobraź sobie, jak wyglądałoby twoje otoczenie, gdybyś naprawdę jasno określił swój kierunek życia. Wyobraź sobie ludzi i okoliczności, które byłyby w twojej rzeczywistości. Wyobraź sobie, jak się ubierasz, jak się poruszasz i jak komunikujesz się z innymi. Namaluj żywy obraz rzeczywistości – każdej rzeczywistości – w której czujesz się krystalicznie czysty w swoim kierunku życia. 

Liczy się nie tworzona przez Ciebie konkretna wizualizacja. Liczy się wibracja, której doświadczasz. Możesz sobie wyobrazić siebie jako starożytnego rzymskiego władcę, o ile pomaga ci zachować atmosferę jasności. Rób to przez co najmniej 10-20 minut dziennie, aż vibe ostrości stanie się dla ciebie normalny i naturalny. Im więcej ćwiczysz utrzymując ten vibe, tym większą przejrzystość zapewnisz do końca życia i do wszystkich podejmowanych decyzji. A może szukasz jeszcze większej głębi

5. Poproś o pomoc

Pomoc jest dostępna, gdy jej potrzebujesz, więc skorzystaj z niej. Poproś o pomoc kogoś, kto bardzo dobrze zna swoją drogę. 

Jakość otrzymanej pomocy będzie się różnić w zależności od źródła. Doświadczony doradca może pomóc ci szybko uzyskać jasność, podczas gdy entuzjastyczny, ale niedoświadczony przyjaciel może wywołać więcej zamieszania niż pewności. Ponadto konsultacje z bezstronną osobą z zewnętrz są zwykle bardziej korzystne niż proszenie o pomoc kogoś, kto osobiście jest zaangażowany w twoją sytuację. Szukasz obiektywnej opinii? Skontaktuj się

Pamiętaj, że nadal jesteś w 100% odpowiedzialny za swój poziom klarowności w życiu. Skorzystaj z konsultantów, trenerów i doradców jako zasobów, które pomogą Ci zobaczyć szerszą perspektywę, ale nie oddawaj im swojej mocy. Jeśli spróbujesz oddać swoją moc takim ludziom, mając nadzieję, że powiedzą ci, co masz zrobić, to się odwróci przeciwko Tobie. Dobry doradca może pomóc w nakreślić ścieżkę, która jest dla ciebie odpowiednia, ale nie może on dla ciebie stworzyć tej ścieżki od zera. Tworzenie ścieżki jest twoim obowiązkiem. Dlatego w MOTIFLOW to Ty tworzysz swoją wizję i wyznaczasz cele. 

6. Umieść swoje cele na MOTIFLOW i codziennie je przeglądaj.

Jest to znany nawyk sukcesu, ale jego praktyka pozostaje niespójna dla większości ludzi. 

Gdy tylko zapiszesz swoje cele w MOTIFLOW, poczujesz poprawę. I za każdym razem, gdy przeglądasz swoje cele, zyskujesz na klarowności w życiu. 

Zapisywanie swoich celów popycha cię do uczynienia ich jaśniejszymi i bardziej precyzyjnymi. Cel łatwo jest rozproszony, gdy jest tylko w twoim umyśle, ale jeśli utknął w twojej głowie i nie możesz go nawet zapisać, to bardziej fantazja niż cel. Wyznaczenie celu to pierwszy kluczowy krok w kierunku jego realizacji. 

Ile razy wyobrażałeś sobie na przykład fantazję seksualną? A ile z nich zobowiązałeś się pisać jako rzeczywisty cel lub zamiar? Które z nich są bardziej prawdopodobne? Cokolwiek chcesz zachować jako fantazję, zostaw to w swojej wyobraźni. Ale cokolwiek chcesz doświadczyć w rzeczywistości fizycznej, zapisz to. Najlepiej w interfejsie MOTIFLOW. 

Utrwalaj swoje cele w podświadomości, codziennie je przeglądając. Wyobraź sobie, że twoje cele są fizycznie realne – i nie są fantazją – a wkrótce twoje wewnętrzne zasoby zostaną dostosowane do ich realizacji. Uwarunkowanie podświadomości zajmuje trochę czasu, ale jeśli pozostaniesz przy tym nawyku, zaczniesz zauważać subtelne zmiany, które przybliżą twoje cele. 

7. Zaakceptuj, że jakikolwiek cel jest lepszy niż brak celu.

Poproszeni o poświęcenie kilku minut na spisanie niektórych celów, niektórzy ludzie lubią narzekać: „Ale nie wiem, co zapisać. Nie wiem, jakie są moje cele.” W takim przypadku możesz napisać „Nie chcę niczego!” Jeśli wszystko, co masz, to pusty interfejs w MOTIFLOW – twój cel jest niczym. O to prosisz, więc to otrzymasz. 

Ludzie, którzy jęczą, że nie wiedzą, o co prosić, naprawdę mówią: „Nie chcę niczego. Nie mogę wymyślić nic, czego chcę. Więc proszę o nic.” 

Brzmi głupio, prawda? To jest głupie! 

Na pewno możesz wymyślić coś lepszego niż nic. Poproś o miły obiad. Poproś o dodatkowe 100 zł. Poproś o nowego przyjaciela. Poproś o ładniejszy telefon. Wszystko jest lepsze niż nic. 

Wyobraź sobie, że pytasz dziecko „Czego chcesz na Boże Narodzenie?” I słyszysz odpowiedź: „Jestem zadowolony z tego, co mam. Proszę, nie kłopoczcie się w moim imieniu.” To byłoby naprawdę rzadko spotykane dziecko. Niektórzy mogą powiedzieć, że takie dziecko jest oświecone. Powiedziałbym, że takie dziecko zostało odurzone. Nawet pies jest w stanie wyrazić to, czego chce. 

Nie zmuszaj się do szukania idealnej listy celów. Nigdy tam nie dotrzesz. Po prostu zapisz kilka elementów, które ci się podobają, na przykład nowe doświadczenia, które chcesz mieć. Zacznij od celów, które są łatwe do osiągnięcia. Czy jest jakieś miejsce, które chciałbyś odwiedzić? Jakieś działania, które chcesz wypróbować? Ktoś, kogo chciałbyś spotkać?

Gdy nabierzesz zwyczaju ustalania i osiągania celów, lepsze cele będą do ciebie przychodzić. Nie przejmuj się tak bardzo zmianą świata, jeśli dopiero zaczynasz wyznaczać cele. Skoncentruj się najpierw na atrakcyjnych, ale mniejszych osiągnięciach, a gdy osiągniesz dobre wyniki w osiąganiu tych celów, nadal rozszerzaj swoje cele w nowych kierunkach jak np. Podnoszenie motywacji do odchudzania

8. Krystalizuj swoje cele.

Na początku możesz zapisać cel w rodzaju „Mam pracę, którą lubię”. To dobre na początek, ale nie jest to zbyt mocny cel, ponieważ jest dość niewyraźny. Twój umysł będzie miał trudności z zablokowaniem go i podjęciem działań. 

Podczas przeglądania celów staraj się je sprecyzować. 

Na przykład zamiast prosić o pracę, którą lubisz, możesz powiedzieć: „Zarabiam na życie tworząc filmy”. To pozytywny krok w kierunku szczegółowości. 

Następnie, myśląc o tym celu, możesz przejść do: „Z entuzjazmem zarabiam 100 000 zł rocznie na pisaniu, produkcji, reżyserowaniu i dystrybucji niezależnych filmów krótkometrażowych, które podnoszą, motywują i inspirują ludzi do znalezienia swojej pasji”. Cel ten jest znacznie wyraźniejszy niż poprzedni. 

Jasno napisane cele pomagają Ci pozostać skupionym. Rozmyte cele sprawiają, że czujesz się niepewnie. 

Nie ma potrzeby dodawania zbędnych szczegółów, które są dla ciebie nieistotne, ale jeśli możesz sprecyzować, czego naprawdę chcesz, pomoże ci to szybciej osiągnąć swoje cele, częściowo dlatego, że wyraźniejsze cele są mniej podatne na zwlekanie. Zbyt łatwo jest odkładać na później cel, gdy nie możesz dowiedzieć się, jaki może być następny krok. 

9. Zwróć uwagę na ścieżkę, a nie tylko na wynik końcowy.

Czasami sposób osiągnięcia określonego celu jest ważniejszy niż sam cel. 

Kiedy zbankrutowała moja firma, chciałem nadrobić straty finansowe, które poniosłem. To był dla mnie ważny cel, ale sam w sobie nie był bardzo motywujący. Za pierwszym razem, gdy dążyłem do tego celu, poniosłem porażkę i moja firma nie była rentowna. Myśl o rozpoczynaniu wszystkiego od nowa była demotywująca, więc zamiast tego wyspecjalizowałem się w graniu w gry komputerowe. 

Jakiś czas później wróciłem do tego i postanowiłem stworzyć projekt, który wtedy porzuciłem w zupełnie nowy sposób, mądry przemyślany, nieszablonowy, ale też chciałem po prostu tworzyć go czerpiąc z tego przyjemność. 

Czy Twój cel byłby dla Ciebie bardziej inspirujący, gdybyś znalazł sposób na osiągnięcie go szybciej lub w ciekawszy sposób? Z partnerem lub małym zespołem? Podczas podróży?

Kiedy cel jest zbyt prosty, może stać się demotywujący, ponieważ kroki akcji mogą po pewnym czasie stać się żmudne i powtarzalne. Ale jeśli potrafisz urozmaicić proces wykorzystywany do osiągnięcia celu, możesz odkryć nowe emocje. 

Czasami fajnie jest wybrać się na malowniczą trasę. https://giphy.com/embed/31ZpO8hJpYP8Gqekc2

10. Trzymaj się jednego kluczowego celu na raz.

Jeśli masz wiele celów (warto znać różnice między celami końcowymi a pośrednimi), łatwo wpaść w pułapkę przeskakiwania między różnymi celami i osiągania niewielkich postępów na dowolnym z nich. Jeśli chcesz rzeczywiście osiągnąć cel, skup się na jednym kluczowym celu, dopóki go nie osiągniesz. Następnie przejdź do innego celu. To właśnie robią najlepsi osiągający sukces. Posiadanie zbyt wielu konkurencyjnych celów po prostu rozprasza energie. 

Wspaniale jest mieć dużą listę celów (ja mam wyznaczone w MOTIFLOW ponad 40), ale który z nich jest dla Ciebie teraz najważniejszy? Który chcesz najpierw osiągnąć? Uczyń ten cel głównym celem i skup się na jego osiągnięciu. Kiedy możesz pracować nad tym celem, zrób to. Pracuj nad innymi celami, czekając na odpowiedzi od innych lub jeśli po prostu potrzebujesz przerwy od pierwszego celu. 

Co zrobić, jeśli masz naprawdę ogromny cel, który zajmie wiele lat? Obowiązuje ta sama zasada. Jeśli ten cel jest dla Ciebie naprawdę ważny, skoncentruj swoje życie wokół niego. W przeciwnym razie jest mało prawdopodobne, abyś utrzymał taki rozmach, jaki jest potrzebny, aby stało się to rzeczywistością. Jeśli to dla Ciebie za dużo, możesz zmienić swój cel na coś łatwiejszego do zarządzania. Ustaw cel cząstkowy do osiągnięcia, ale zdaj sobie sprawę, że jeśli robisz inne rzeczy między tymi celami cząstkowymi, opóźniasz końcowy wynik swojego głównego celu. To doskonale, jeśli nadal robisz postępy i cieszysz się tym procesem. Ostateczny wynik nie jest jedyną rzeczą, która ma znaczenie. 

Czy wspominając poprzedni rok, widzisz ogromne postępy w realizacji głównego celu? Jeśli nie jesteś zadowolony z obecnego tempa postępu, musisz wprowadzić pewne zmiany, aby uniknąć powtórzenia tego samego wzorca w przyszłym roku. Możliwe, że musisz przeczytać  8 Wybitnych Skrótów do Zdobycia Pragnień i Większej Motywacji. Nie ma sensu, aby mieć wielki cel na liście, jeśli nie robisz poważnych postępów w kierunku jego osiągnięcia. Nie łudź się, że postawienie wielkiego celu jest tym samym, co osiągnięcie wielkiego celu. 

11. Eksploruj i eksperymentuj.

Czasami trudno jest ustalić jasny cel, ponieważ nie wiesz, w co się pakujesz. W takim przypadku możesz eksperymentować, aby uzyskać jasność na temat miejsca, które eksplorujesz. 

Kiedy pracowałem w branży start upów, jednym z głównych problemów z jajka i kury było to, że tak naprawdę nie wiedziałeś, jaką grę próbujesz zbudować, dopóki nie byłeś już na dobrej drodze do jej zbudowania. Bardzo rzadko można opisać pełny projekt, a następnie go wdrożyć. Tak się nigdy nie dzieje w przypadku większych projektów. Po drodze trzeba podjąć zbyt wiele ważnych decyzji projektowych; w przeciwnym razie stracone zostałyby złote możliwości, a produkt końcowy byłby znacznie słabszy od swojego potencjału. 

W większości przypadków mały zespół opracowywał prototyp, który wykazywałby ciekawą dynamikę, a następnie bawił się nim, aby zobaczyć, jak mogą go przekształcić w produkt komercyjny. Finansowanie zwykle odbywa się etapami, z jedną lub większą liczbą rund finansowania w celu stworzenia eksperymentalnego prototypu i wykazania kluczowych cech, a następnie dodatkowego finansowania dla personelu z większym zespołem i stworzenia produktu końcowego. Ostateczny cel, tj. Dokładne określenie rodzaju tworzonego projektu, często nie jest jasny, dopóki projekt nie będzie już w toku. Ten proces ma sens dla projektantów, ale często doprowadza wydawców i sprzedawców do szaleństwa, więc zazwyczaj zespół produkcyjny dokumentuje większą pewność co do specyfikacji i harmonogramu niż jest realistyczny, tak aby ich finansowanie było wygodniejsze. Niemniej jednak proces projektowania na bieżąco doprowadza do powstania niektórych bardzo innowacji (które nieuchronnie przekraczają budżet). 

Robienie tego, co już robisz, nie zapewni Ci większej jasności w życiu. Myślenie o tym, co robić dalej i zapisywanie niektórych celów z pewnością może pomóc, ale to nie zawsze wystarczy. Czasami musisz się najpierw ruszyć, aby uzyskać jasność. Będziesz cieszyć się większą klarownością, gdy jesteś w ruchu niż gdy stoisz w miejscu. Pilot ma lepszą widoczność z powietrza niż z ziemi. A jeśli cele sprawiają, że zataczasz koła, przeczytaj to: Dlaczego niektóre cele sprawiają, że biegasz permanentnie w kółko

Kiedy utkniesz w stanie ambiwalencji, zrób wszystko, aby przełamać impas. Zrób coś zupełnie innego niż to, co robiłeś. Na przykład, jeśli wiesz, że Twoja obecna praca jest niesatysfakcjonująca, ale nie wiesz, jaki rodzaj pracy sprawiłby Ci przyjemność, opuść tę niespełniającą czynność i na chwilę zrób coś zupełnie innego. Nie spodziewaj się, że za pierwszym razem będzie idealnie. Wyjdź i zbierz szereg nieudanych eksperymentów, a będziesz o wiele bliżej do ustalenia, co naprawdę kochasz. 

Niektórzy osądzają cię za podjęcie takiej eksploracji, ale ich reakcje nie mają z tobą nic wspólnego. Mogą być zdenerwowani, ponieważ przypominasz im, że nie uczyli się i rozwijali tyle, ile mogli. Lub mogą być zdenerwowani, ponieważ ingerujesz w ich poczucie pewności siebie. A może po prostu mają zły dzień. Bez względu na powód, nie pozwól, aby obawy o reakcje innych ludzi powstrzymywały cię od prowadzenia własnych eksperymentów wzrostu. Jeśli potrafię poradzić sobie z głupotą, którą mówi o mnie moje rodzeństwo, to z pewnością poradzisz sobie ze swoimi przyjaciółmi i rodziną, która Cię krytykuję, że ruszyłeś w malowniczą drogę. Pamiętaj tylko, że każda osoba, która ma problem z tym, co robisz, naprawdę mówi: „Zależy mi na tobie, by zainwestować w ciebie mój czas”. 

Nie czekaj, aż klarowność i ostrość przyjdzie do ciebie. Jesteś odpowiedzialny za tworzenie własnej ostrości w życiu od wewnątrz 

Nie czekaj, aż jasność przyjdzie do ciebie. Jesteś odpowiedzialny za tworzenie własnej ostrości w życiu, a to się zaczyna we własnym wnętrzu. Jeśli brakuje Ci ostrości w życiu, zajmij się tworzeniem go. Jeśli możesz osiągnąć klarowność, wykonując pisemne ćwiczenia w zaciszu własnego domu, świetnie. Jeśli nie, opuść strefę komfortu, wyjdź na zewnątrz i sprawdź, co tam jest! Rozciągnij swój vibe, by osiągnąć cele wyższego poziomu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *