Kategorie
mózg i umysł

Skuteczne Torowanie – Ulepsz Swój Mózg w 2020

Torowanie zwane też efektem poprzedzania oraz z ang. priming. W tym artykule używane naprzemiennie. Wewnątrz czaszki znajduje się ogromny superkomputer. Posiadasz go za darmo i na wyłączność. Dzięki 100 miliardom neuronów i typowemu neuronowi łączącemu się z 1000 do 10 000 innych neuronów, twój niezwykle “znetworkowany” mózg jest potężny i wybitnie zdolny. 

Co to jest torowanie?

Podnieś przedmiot w pobliżu, taki jak długopis lub łyżka, i spójrz na to. Odwróć to do góry nogami. Zakręć to. Zauważ, że twój mózg jest w stanie rozpoznać obiekt bez względu na to, jak go ustawisz. Możesz zmienić oświetlenie, umieszczając obiekt w cieniu. Możesz ukryć jego część z widoku. Możesz go zgiąć lub złamać. A twój mózg wciąż rozpoznaje ten obiekt w prosty i łatwy sposób. Nawet dziecko może to zrobić. 

Ale co się dzieje pod czaszką? Twoja kora wzrokowa, składająca się z około 538 milionów neuronów, wykonuje ogromną ilość równoległego przetwarzania sygnałów odbieranych z twoich oczu. Twoja kora wzrokowa wykrywa krawędzie, ocenia kolor, śledzi ruch, interpretuje odbicie i więcej – wszystko w czasie rzeczywistym. 

Twój mózg wykonuje nawet dodatkowe przetwarzanie, aby zrównoważyć plamkę ślepą z tyłu siatkówki. Twoje oczy tak naprawdę „nie widzą” żadnych danych dla tego martwego pola, ponieważ nie ma tam żadnych prętów ani stożków – jest to miejsce, w którym nerw wzrokowy łączy się z tylną częścią gałki ocznej – ale kora wzrokowa wykorzystuje otaczające informacje do inteligentnego przewidywania co powinno znajdować się w tej ślepej plamce, a najlepiej uzupełnia brakujące dane. Jeśli linia przecina Twoją plamkę ślepą, nadal postrzegasz ją jako linię ciągłą, nawet jeśli początkowe dane pochodzące z siatkówki dzielą tę linię na dwie części. 

Całe to przetwarzanie odbywa się podświadomie. Nie czujesz, że to się dzieje i nie jesteś świadom tego całego wysiłku obliczeniowego. Jednak ta część mózgu jest bardzo aktywna, oświetlona aktywnością chemiczną i elektryczną, zużywa tlen i cukier oraz inne zasoby wewnętrzne do wykonywania tak złożonych obliczeń z tak dużą prędkością. 

Nawet gdy skupisz na tym swoją uwagę, nie możesz świadomie uzyskać dostępu do tego, co robi twoja kora wzrokowa. Te obliczenia są zbyt szybkie i zbyt skomplikowane, abyś mógł je obserwować. 

Twoja kora wzrokowa to tylko około 1/200 mózgu. Twoja kora słuchowa ma około 1/1000. Jeśli nie potrafisz nawet świadomie zrozumieć, co robią te względnie małe regiony mózgu pod względem obliczeniowym, jaką masz nadzieję na utrzymanie świadomości tego, co robi reszta mózgu na bieżąco? 

Prawda jest taka, że ​​jest to beznadziejne wyzwanie. Twój świadomy umysł nie ma zdolności zbliżonych do zdolności inteligentnego monitorowania i utrzymywania wszystkich myśli, uczuć i przekonań, które nieustannie przez Ciebie przepływają. Przez większość czasu nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, co dzieje się w twoim umyśle. 

Możesz postrzegać doświadczenie myślenia jako dość liniowy proces. Przez Twój świadomy umysł wydaje się przepływać w zasadzie przez jedną myśl na raz, tak jak możesz czytać jedno słowo na raz. Ale tak naprawdę nie to dzieje się “za kulisami”. 

W rzeczywistości różne plastry neuronów przetwarzają równolegle różne myśli. Twoje myślenie nigdy nie jest liniowe i proste. Nawet gdy czytasz słowa w kolejności liniowej, twój mózg faktycznie odbiera i przetwarza wszystkie słowa w twoim polu widzenia przez cały czas. 

Kiedy słuchasz ludzkiej mowy, twój mózg automatycznie przewiduje, które słowa usłyszysz w następnej kolejności. W rzeczywistości wstępnie ładuje wiele wzorów jednocześnie. Następnie, po sprawdzeniu następnego słowa, twój mózg odpala różne obszary neuronów, aby stłumić nieprawidłowe przewidywania i zweryfikować poprawną gałąź. Twój mózg tak naprawdę nie czeka na wypowiedzenie słów. Przetwarza składnię i znaczenie wcześniej niż słyszysz. A ponieważ nie może przewidzieć każdego słowa z idealną dokładnością, przewiduje jednocześnie wiele gałęzi. 

Nawet jeśli zostawię kilka słów z tego ____, twój ___ nadal może dobrze przeczytać zdanie. Nabiera znaczenia. Gdybym wypowiedział to zdanie na głos i zatrzymał się na chwilę na pustych miejscach, być może doświadczyłeś fantomowego efektu dźwiękowego słyszenia słów, które w rzeczywistości nie zostały wypowiedziane. 

Jakie były wypełnione puste słowa? Czy to zdania i mózg? Akapit i umysł? Linijka i oczy.? To nie ma znaczenia. Twój mózg jednocześnie zbadał wiele możliwości i wypełnił oczekiwane znaczenie. 

Efekt Torowania, z ang. Priming

Wkrótce zajmiemy się praktycznymi aspektami zastosowania, ale najpierw wykonajmy proste ćwiczenie. Pozwól, że podzielę się z tobą kilkoma przypadkowymi słowami, które najwyraźniej nie mają nic wspólnego z tym artykułem: 

samochód benzyna ropa naftowa przebieg dystans spalanie 

Teraz proszę o wypełnienie pustych liter, aby uzupełnić następujące słowo: 

D I _ _ L 

Są duże szanse, że twój mózg wybrał słowo związane z powyższą listą, mimo że istnieje wiele możliwych rozwiązań. 

Teraz rozciągnij swój umysł, przeglądając alfabet i rozważ inne opcje, które mogłeś wybrać. Istnieje wiele możliwości, ale efekt “wypełniania” prawdopodobnie skupił twój mózg na tym, który pasował do poprzednich słów. 

A teraz zrozum: Efekt torowania działa nawet wtedy, gdy nie jesteś świadom słów lub pomysłów, którymi się zajmujesz. Na przykład, gdybym ukrył te słowa gdzie indziej na tej stronie, w miejscu, w którym by je widziały Twoje oczy, ale nie zauważyłbyś ich świadomie, efekt byłby zasadniczo taki sam. Lub w prezentacji wideo, jeśli te słowa byłyby zbyt szybko emitowane na ekranie, aby świadomy umysł je zauważył, ale wystarczająco wolno, aby twoja kora wzrokowa mogła je dostrzec i przetworzyć, to również wypełniłoby to twój wybór w teście gry słownej. 

Torowanie działa na znacznie większą skalę niż gry słowne, a jego wpływ jest zwykle subtelny i nieświadomy. Gwarantuję, że teraz działa w twoim życiu. 

Załóżmy, że czytasz codzienne wiadomości z typowego źródła wiadomości (tj. W przeważającej mierze pesymistyczne). Więc twój umysł jest wypełniony takimi słowami (zaczerpniętymi z aktualnych nagłówków Onet.pl): 

 • potępiać
 • walka
 • umierać
 • terroryści
 • utopić
 • wyrok
 • zabity
 • obawy
 • zwolniony
 • ofiara
 • ryzyko
 • epidemia
 • wypadek

Więc czytasz wiadomości rano i wypełnisz swój mózg takimi słowami jak wyżej. Jaki jest efekt torowania? Jakie inne myśli, uczucia lub pomysły są wstępnie ładowane, ponieważ są związane z powyższym? Zagrożenie. Boję się. Muszę grać bezpiecznie i chronić to, co mam. Nie mogę sobie pozwolić na ryzyko. Reakcja na stres. 

Następnie sprawdzasz media społecznościowe, a twoi znajomi dzielą się zwykłymi błahostkami. Efekt torowania (z ang. priming): Nieistotne tematy. Marnowanie czasu. Nudność. Bezcelowość. Drobne dramaty. Poczucie braku sensu. Zazdrość. 

Następnie sprawdź pocztę e-mail. To głównie spam. Twoja skrzynka odbiorcza jest wypełniona starymi śmieciami, których nie przetworzyłeś. Efekt torowania (z ang. priming): Niezorganizowanie. Poczucie utraty czasu. Nieład. Stres. Frustracja. Roztargnienie.

Robisz kawę. To tani produkt, a ty pijesz je z grubego starego ceramicznego kubka, który jest trochę obleśny. Efekt torowania (z ang. priming): Nie mogę mieć tego, czego chcę. Jestem biedny. Przytłoczenie. Niska jakość. Brzydota. Taniość.

Zaczynasz używać swojego komputera. To starszy model, powolny, a także trochę brzydki. Efekt torowania (z ang. priming): Godzenie się na mniej. Frustracja.. Pragnienie lepszego i brak otrzymywania. Powolność. Amatorszczyzna. Niedocenianie. 

Korzystasz z pirackiego oprogramowania na swoim komputerze.Efekt torowania (z ang. priming): Kryminalny. Zły. Tani. Nieuczciwy. Niegodziwy. Ukrycie. Podstęp. 

A teraz idziesz do pracy, próbując poprawić swoje życie. Czy to się dobrze potoczy? Prawdopodobnie nie. 

Twój mózg zawsze przeskakuje pomiędzy powiązanymi asocjacjami (połączeniami). Robi to równolegle, podświadomie, cały czas. Istnieje niezliczona ilość nowych książek o neuronauce, które dzielą coraz więcej szczegółów na temat tego, jak działa mózg. Prosta prawda jest taka, że ​​znaczna większość twoich myśli, uczuć i zachowań występuje bez twojej świadomości lub świadomego zaangażowania. 

Konkluzja jest taka, że ​​pozornie subtelny wpływ na znaczenie. Jeśli twoje zmysły to dostrzegają, twój mózg to przetwarza. A to przetwarzanie jest rzadko izolowane. Jedna niewielka zmiana danych wejściowych może spowodować znaczące “falowanie” w całej sieci neuronowej. To z kolei może mieć znaczący wpływ na osiągane wyniki. 

Świadome Torowanie

Teraz ekscytująca część: Efekt torowania daje nam ogromne możliwości rozwoju osobistego. Dzięki pewnej kontroli nad naszymi pierwotnymi wpływami – które mogą obejmować tylko kilka drobnych zmian, które można wprowadzić w ciągu minuty- możemy stworzyć gruntowną i trwałą poprawę w różnych aspektach naszego życia. 

Dając mózgowi nieco inny wkład na poziomie podświadomości, możesz cieszyć się naprawdę istotnymi korzyściami po stronie rezultatów… To jest łatwe. To działa. Istnieje wiele sposobów, aby zastosować to za darmo. 

Oto, jak celowo przygotowuję się każdego dnia. 

Budzę się i przytulam przed wstaniem. Efekt torowania: Sympatia. Poczucie bycia kochanym. Szczęście. Bycie szczęśliwym.

Jeśli robię jajecznicę to używam jajek z targu od kur ze wsi i smażę je na najlepszym maśle, z dużą zawartością tłuszczu mlecznego. Efekt torowania: Mam to, co najlepsze. Lepsze niż przeciętne.

Jeśli robię kawę, używam bardzo dobrej jakości, na przykład kawa typu bio, która ma świetny smak i zapach. Efekt torowania: jakość. Zasługuję na najlepsze. Nagroda.

Wchodzę do mojego domowego biura. Jest zadbany i schludny. Moje biurko do pracy na stojąco, które bardzo mi się podoba. Mój komputer jest najlepszym dostępnym komputerem MacBook Pro (z touchbar). Mój telefon komórkowy to nowoczesny iPhone X. Efekt torowania: Jakość. Wysoka technologia. Powodzenie. Wsparcie. Profesjonalizm. Obfitość. Szybkość. Wydajność. Wdzięk.

Całe oprogramowanie na moim komputerze jest kupione. Prawie wszystko jest najnowszą wersją (zawsze najnowszą dla często używanego oprogramowania). Efekt torowania: Aktualny. Szczery. Godny. Utrzymany. Honorowy. Obfity. Wydajny.

Na tablicy z markerami na ścianie w biurze mam kilka słów napisanych w jednym z rogów. Nie zwracam uwagi na te słowa w ciągu dnia, ale wiem, że samo trzymanie ich w polu widzenia podczas pracy będzie miało wpływ na mózg w ciągu dnia. Przez kilka ostatnich tygodni miałem tam napis Flow. W tym czasie mój przepływ pracy był niesamowicie dobry. Dzisiaj mam następujące słowa w prawym górnym rogu mojej tablicy: 

 • Flow
 • Skupić
 • Sukces
 • Balans 

Opublikowanie nowego posta na blogu jest jednym z kilku zadań w dzisiejszym programie. Jeśli czytasz ten artykuł, to zadanie zostało oczywiście ukończone. 

Przez cały dzień, gdy pracuję na komputerze, moja kora wzrokowa zawsze przetwarza te słowa. Przez większość czasu nie będę świadomy tego przetwarzania, ale takie słowa mogą pomóc w określeniu, które inne powiązane fragmenty neuronów aktywują się w moim mózg w ciągu dnia. 

Chcę, aby myśli, uczucia i zachowania były nadal aktywowane z tymi torowanymi słowami. Stanie się to automatycznie i nie będzie z mojej strony żadnego dodatkowego wysiłku. Ale jeśli to trochę poprawia moją wydajność, dlaczego tego nie zrobić? 

To podejście zadziałało dla mnie dobrze, więc zachęcam do wypróbowania go. Jeśli nie masz tablicy z markerami, po prostu weź papier lub karteczkę. Zanotuj kilka słów – zdjęcia też działają – i wstaw je do swojego środowiska wizualnego. 

A jeśli nie jest to całkowicie oczywiste, usuń wszelkie negatywne torowania z pola widzenia. Jeśli są słowa lub zdjęcia, które przedstawiają przemoc, niepowodzenie, niedobór lub cokolwiek, czego nie chcesz codziennie wypełniać mózgu, usuń te przedmioty z pola widzenia. Upewnij się, że twoja kora wzrokowa przetwarza głównie pozytywne sygnały. Co jeśli nie jesteś pewien? Jeśli nie masz pewności, wymień to. Zamiast tego umieść tam coś, czego jesteś pewien – w dobry/pozytywny/produktywny sposób. 

Jeśli nie masz obszaru roboczego, w którym możesz kontrolować wystarczająco dużo efektu torowania, poproś szefa o przeczytanie tego artykułu i poproś go, aby pomógł ci poprawić warunki pracy w celu zwiększenia wydajności. Żaden inteligentny lider nie będzie chciał zalewać swoich pracowników destrukcyjnymi lub nieproduktywnymi myślami. Takie motywowanie pracowników do pracy jest ciekawą alternatywą dla managerów. Jeśli pracujesz dla kogoś nieinteligentnego, idź do pracy gdzie indziej. Jeśli czujesz się uwięziony w danym miejscu, umieść słowo „zmień” na karteczce w swoim polu widzenia i sprawdź, jak długo możesz się oprzeć opuszczeniu. 

Pomyśl o poprawie, a nie doskonałości. 

Możesz oczywiście przesadzić z torowaniem, wypełniając każdy szczegół swojego otoczenia. Moją sugestią jest, abyś znalazł swój złoty środek. Najpierw zajmij się najczęstszymi, zawsze obecnymi torowaniami. 

Gdzie spędzasz większość czasu? Niech środowisko to będzie bastionem pozytywnego torowania. Umieszczaj słowa i zdjęcia, które wypełniają umysł skojarzeniami, których pragniesz. 

Wyczyść bałagan z pola widzenia. Jeśli nie możesz od razu wyczyścić bałaganu, pamiętaj, aby umieścić go za sobą i ukryć tak daleko, jak to możliwe, aby kora wzrokowa nie przetwarzała i nie przetwarzała go jako danych wejściowych przez cały dzień. 

Kiedy siedzę przy biurku, lubię być napędzany myślami związanymi z motywacją, produktywnością, skupieniem, stymulacją, kreatywnością, przepływem, usługą, wartością itp. Więc kultywuję środowisko, które czuje się dostosowane do takich myśli. W związku z tym bardzo łatwo mi się zmotywować i dobrze rozpocząć pracę, gdy siedzę przy biurku. Z łatwością i przyjemnością mogę tak pływać przez ponad 12 godzinny dzień pracy. Praca w moim domowym biurze jest relaksująca i przyjemna. 

Kiedy jestem w domu, ale nie pracuję, wolałbym przygotować się na różne przemyślenia: przytulność, luksus, bogactwo, obfitość, szczęście, przyjemność, satysfakcja, wzrost, przyjaźń, przytulanie, piękno, relacje itp. Moje mieszkanie jest dobrze są przygotowane w tym kierunku, szczególnie przytulne miejsce na kanapie lub przestronna kuchnia z piękną antyczną szafą. Zastanawiam się również nad sposobami ulepszenia innych części mieszkania, aby poprawić efekt torowania. Nawet małe poprawki mogą pomóc. Na przykład na mojej lodówce znajduje się zdjęcie mojego ulubionego triathlonisty Jamesa Lawrence, więc za każdym razem, gdy przechodzę przez kuchnię, mój mózg odbiera efekt torowania, który zachęca mnie do lepszych trenigów, diety, regeneracji. Możliwe, że subtelnie wpłynęło to na moje treningi i starty w tym roku. 

Nie martw się o doskonałość. Po prostu pochyl się w kierunku poprawy. Dokonaj dziś drobnych korekt. Chwyć karteczkę, napisz na niej słowo „skupienie” lub „motywacja” i umieść na ścianie w rogu pola widzenia. Potem dzialaj jak zwykle. 

Nie przyklejam niczego na monitorze komputera, ponieważ uważam, że byłyby to główne myśli związane z bałaganem, ale napisanie czegoś na moim flipcharcie nie wywołuje żadnego potencjalnego negatywnego wpływu, który mogę dostrzec. Twoje skojarzenia z karteczkami mogą być jednak inne. Zapraszam do eksperymentowania. 

Nie marnuj wartości torowania na przedmioty neutralne, gdy możesz zastąpić coś bardziej pozytywnym skojarzeniem. Nie kupuj przypadkowego dzieła sztuki, które jest dla ciebie bez znaczenia. Postaw na elementy, które Twoim zdaniem wywołają pozytywne skojarzenia. Nie potrzebujesz ich dużej ilości. 

Lubię, aby moje pole widzenia obszaru roboczego było dość proste. Przede mną nie ma w polu wiedzenia nic poza dość spartańskim obszarem roboczym, spodziewam się, że może to wzmocnić efekt torowania, tego czego już jest. Uwydatnia także efekt torowania, ponieważ kilka obiektów pomaga wyrównać skupienia w dość spójnym kierunku (profesjonalny, zorganizowany, schludny, zrelaksowany), w przeciwieństwie do widoku, który jest przytłoczony mnóstwem przedmiotów, które mogą wywoływać mieszane skojarzenia. 

Budżetowe Torowanie

Oto kilka sugestii, jak przygotować umysł na jakość, dostatek i sukces, jeśli budżet jest obecnie dość napięty: 

Zdobądź długopisy wysokiej jakości – nie przepadam za drogimi długopisami, ponieważ dla mnie zbyt drogi długopis byłby źródłem takich myśli, jak łatwowierność i głupota, ale lubię długopisy, które dobrze piszą i czują się jak wysokiej jakości narzędzia. Moim ulubionym jest Uni-Ball Vision Elite. Kupuję je w 12-paku. Upewnij się, że twoje długopisy i inne podstawowe narzędzia składają się z przedmiotów, które naprawdę lubisz. Wyrzuć wszelkie długopisy w swoim miejscu pracy za którymi nie przepadasz i wymień je. Lepiej mieć tylko 2-3 świetnie długopisy w pojemniku, których lubisz używać, w przeciwieństwie do 20-tych, które obejmują różnego rodzaju bezpłatne i beznadziejne, które wybrałeś losowo i które nawet dobrze nie piszą. Pakuję dobre długopisy do mojej torby podróżnej, więc nigdy nie muszę zadowolić się używaniem niskiej jakości długopisów hotelowych lub konferencyjnych. Chwytanie długopisu jest częstą i częstą czynnością dla wielu osób, a zapewniam, że za każdym razem, gdy to robisz, i jest to łatwe, automatycznie przygotowujesz swój mózg do aktywacji myśli takich jak pro, jakość, sukces itp. Jeśli chcesz się torować różne myśli, kiedy bierzesz długopis, takie jak kreatywność, a następnie zdobądź długopisy, które dobrze pasują do twoich pierwotnych zainteresowań. 

Zdobądź wysokiej jakości timer – jeśli lubisz pracować z wyczuciem czasu, wysokiej jakości minutnik może pobudzić myśli, takie jak wydajność, szybkość i profesjonalizm. Niedawno wymieniłem mój stary zegar. Podoba mi się, że ma numerowane przyciski, więc mogę po prostu wybić czas, jeśli korzystam z funkcji odliczania. Za pomocą mojego starego timera musiałem ustawiać odliczanie stopniowo, przytrzymując przycisk, aż wyświetlacz pokaże żądany czas, co było nieefektywne. Mój stary licznik mógł obsłużyć tylko 99 minut, podczas gdy nowe może mierzyć 10 godzin (w górę lub w dół). Ponieważ często używam tego urządzenia, warto wydać trochę więcej, aby uzyskać bardziej funkcjonalne i ładniejsze urządzenie, nie tylko ze względu na zalety użytkowania, ale także na efekty torowania. 

Wypróbuj świece zapachowe lub dyfuzor – często włączam dyfuzor podczas pracy. Moimi ulubionym zapachem są drzewo sandałowe i wanilia. Lubię odpoczywać przy świetle świec, co nadaje mojemu mieszkaniu odprężającą i łagodną atmosferę, a zapach ten rozjaśnia mnie także myślami o relaksie i luksusie. Trudno jest czuć się zbyt zestresowanym czując zapach wanilii. Nawet gdy zapach jest słaby, wiem, że mój podświadomość wciąż go wyczuwa. Uważaj tylko, jakich zapachów używasz, bo możesz skończyć z ochotą na ciasteczka lub lody. 

Kup dobry zegarek – jeden z moich przyjaciół próbował nakłonić mnie do zainwestowania w zegarek Omega za 5000 zł. Ma jeden i wydaje się, że mu się podoba. Dla niego to symbol luksusu i sukcesu. Dla mnie, całkiem szczerze, taki zegarek jest symbolem głupoty, nieefektywności i niskiego IQ. Zapytaj kogoś, kto ma zegarek analogowy, która jest godzina i zauważ, jak powolna i nieprecyzyjna jest jego odpowiedź; czasami nawet odczyt jest niepoprawny. Dzięki zegarkowi cyfrowemu czas jest łatwiejszy do odczytania, a dokładności jest maksymalna. Mój obecny zegarek to Garmin Fenix 5X. Mam go od paru miesięcy, ale wcześniej używałem podobnego modelu i jest to wyjątkowe narzędzie, które nie tylko pokazuje precyzyjnie czas, jest solidne i dobrze wygląda, ale również mierzy odległości biegowe i monitoruje moje serce. Efekt torowania: Solidność, precyzja, wyjątkowość, profesjonalizm.Chociaż nie mogę się zmusić do poczucia odrobiny szacunku dla zegarków analogowych o wartości 5000 zł (mój mózg automatycznie obniża IQ kogoś, gdy widzę, że je nosi), lubię zegarek wysokiej jakości – ale musi spełniać moją definicję jakości i zaawansowania technologicznego. 

Zainwestuj w wysokiej jakości kubek – jeśli lubisz popijać kawę, herbatę lub inne napoje podczas pracy, kup sobie wysokiej jakości kubek (dwa lub trzy). Bez zadrapań. Coś, co napełnia cię pozytywnymi myślami. W domu mam parę dobrych kubków. Mój ulubiony jest duży, przezroczysty oraz stabilny. (efekt torowania: transparentność, pojemność, trwałość, prostota). 

Kup wysokiej jakości szczoteczkę do zębów – Jeśli myjesz zęby każdego wieczoru, zainwestuj w wysokiej jakości szczoteczkę do zębów. Kupuję większe opakowanie w markecie, więc zawsze mam ich dużo (dla siebie i dla gości), a jakość jest bardzo dobra. Jaki jest efekt torowania starej, odrapanej szczoteczki do zębów, której używasz na co dzień? Może to być wypełnianie myśli, takich jak zużyte, zrujnowane, stare, itp. Czy nie byłoby lepiej, aby pierwotne myśli były czyste i nowe? 

Kupuj najlepsze jedzenie – jeśli nie możesz sobie pozwolić na kupowanie najlepszej jakości jedzenia, wybierz jeden przedmiot (lub klasę przedmiotów), w którym zawsze kupisz to, co najlepsze. Może zawsze kupujesz organiczne jabłka. Lub zawsze zdobądź herbatę najwyższej jakości. Zacznij wysyłać swojemu mózgowi wiadomość o tym na co zasługujesz, i otrzymuj to, co najlepsze. Podoba mi się również efekt torowania jedzeniem tylko wegańskich potraw… a zwłaszcza usunięcie efektu torowania codziennego oglądania martwego ciała innych gatunków. 

Wolałbym nie zaprzątać sobie głowy codziennymi skojarzeniami z rolnictwem przemysłowym, okrucieństwem, torturami, klatkami, zwłokami, chorobami, śmiercią, przemocą itp., Szczególnie we własnym domu. Lepiej torować takie myśli, jak czyste, organiczne, zdrowie, pokój, zrównoważony rozwój itp. Twoje skojarzenia mogą być inne niż moje. Używaj żywności, aby przygotować się na dowolne sposoby, które uważasz za najbardziej inteligentny i rozsądny. Jeśli spożywanie jedzenia często wywołuje negatywne skojarzenia, zalecam porzucenie go z diety. 

Zaopatrz się – nie kupuj minimalnej ilości produktów, o których wiesz, że i tak będziesz ich używać, takich jak pasta do zębów. Kup kilka z nich na raz. Następnie, gdy zobaczysz swoje zapasy, będziesz zasysał myśli, takie jak obfitość, przygotowane, dobrze zaopatrzone, obsługiwane itp. W wielu sklepach, możesz również uzyskać zniżkę na zakup gotowych produktów w większych ilościach. Lubię otwierać szafkę łazienkową i zobaczyć kilka dodatkowych tubek pasty do zębów, których nawet nie potrzebuję. Cokolwiek się wydarzy, wiem , wiem, że mam zapas past do zębów. 

Jestem pewien, że możesz wymyślić wiele prostszych zmian, które możesz wprowadzić w swoim otoczeniu, niezależnie od budżetu. 

Wiem, że wiele z tych zmian może wydawać się trywialnych. Czy naprawdę są warte zrobienia? Współczesna neuronauka ma na to jasną odpowiedź. Odpowiedź brzmi tak. Jeśli chcesz przeczytać kilkanaście książek lub przeprowadzić własne badania mózgu na ten temat, aby to potwierdzić, zrób to. Lub możesz poświęcić kilka minut, aby wypróbować niektóre z tych pomysłów i zobaczyć, co się stanie. Są to tak proste i łatwe zmiany, więc ich testowanie to bardzo niskie ryzyko. Myślę, że będziesz zadowolony – a nawet zaskoczony – wynikami. 

Jeśli chcesz ulepszyć coś większego, ale nie stać cię na wszystko, radzę umieścić wszystkie jajka w jednym koszyku. Jeśli więc nie możesz sobie pozwolić na uaktualnienie całej swojej technologii, po prostu uaktualnij jeden element, ale uaktualnij do absolutnie najlepszego dla Ciebie modelu. Na przykład zdobądź najlepszy telefon dla siebie, ale nadal używaj starego komputera. Nie potrzebujesz zaawansowanej sztucznej inteligencji, czasami wystarczy szybszy sprzęt.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​lepiej jest mieć jeden mały przedmiot świecący jako symbol pożądanego torowania na tle śmieci w porównaniu z efektem torowania całego pola nieznacznie ulepszonej przeciętności. Nawet jeśli wszystko, co zrobisz, to kupisz ładniejsze długopisy i zostaw wszystko inne bez zmian, to samo w sobie może sprawić, że sprawy popłyną w szerszym kierunku. 

Ubiór nastawiony na sukces

Niektórzy ludzie zalecają także noszenie naprawdę ładnych ubrań, aby zapewnić takie myśli, jak sukces, bogactwo i profesjonalizm. Podzielę się przemyśleniami na ten temat na podstawie mojego doświadczenia. 

Zauważam różnicę w efekcie torowania tego, co mam na sobie, gdy wchodzę w interakcje z innymi, na przykład kiedy prowadzę prezentację, rozmawiam z przyjaciółmi lub po prostu załatwiam sprawy. Myślę, że moje ubrania właściwie przygotowują innych, by reagowali na mnie w określony sposób, a to z kolei może wpłynąć na moje własne myślenie. Ogólnie rzecz biorąc, im ładniej się ubieram, tym lepsze wyniki. 

Nie zauważyłem jednak dużej różnicy w działaniu torowania moich ubrań, kiedy pracuję sam. Podejrzewam, że dzieje się tak, ponieważ przez większość czasu pracuję solo, naprawdę nie widzę moich ubrań. Moja kora wzrokowa nie przetwarza tam dużo danych wejściowych, z wyjątkiem sytuacji, gdy patrzę w dół lub widzę siebie w lustrze. 

Pracując samotnie, naprawdę chcę się bardziej komfortowo niż wyglądać pro. Lubię czuć się zrelaksowany i swobodny, więc tak się ubieram aby to odczuwać nawet jeśli jest to bardziej kinestetyczne niż wizualne. 

Piszę ten artykuł, mając na sobie krótki spodenki, koszulkę i japonki. Co możesz powiedzieć? Czy to sprawia, że ​​moje pisanie jest mniej profesjonalne? Wątpię. Podejrzewam, że noszenie garnituru może sprawić, że poczuję się bardziej formalny, mniej autentyczny i sztywniejszy, co może mieć negatywny wpływ na mój styl komunikacji. Wolę raczej swobodny, lekki i przyjazny styl pisania. 

Ponownie polecam eksperymentować. Wypróbuj różne style ubioru, aby zobaczyć, co Ci odpowiada. Mogę być bardzo produktywny, ubierając się bardzo swobodnie. Przebieranie się w domu najprawdopodobniej napełniłoby mnie myślami, takimi jak poczucie nieefektywności i niedorzeczności. Twoje odczucia mogą być inne. Jedynym sposobem, aby się upewnić, jest przetestowanie. 

Co z codziennymi afirmacjami?

Codzienne afirmacje to kolejny sposób na użycie torowania, ale uważam je za w dużej mierze nieskuteczne. Mogą trochę pomóc i wiem, że niektórzy ludzie zarzekają się w ich działanie, ale głównym problemów jest to, że ich wpływ jest bardzo krótkotrwały. Afirmacje są również bardzo powolne w działaniu. Być może będziesz musiał je robić przez kilka tygodni lub nawet miesięcy, zanim zauważysz dużą różnicę. 

Inne formy torowania działają znacznie szybciej, często ze znaczącymi wynikami w tym samym dniu, w którym zaczniesz je stosować. Codzienne afirmacje również tracą wpływ, gdy tylko przestaniesz je robić, podczas gdy inne metody torowania mogą być bardziej trwałe i pasywne. 

Nie polecam więc robienia codziennych afirmacji, ponieważ istnieją silniejsze i bardziej skuteczne sposoby wpływania na siebie, szczególnie biorąc pod uwagę to, co współczesna neurobiologia mówi nam o tym, jak działa mózg. Zdjęcie dobrze wyglądającej trenerki z wklejoną Twoją buzią, doda Ci więcej motywacji do odchudzania, niż powtarzanie sobie: “Uwielbiam odchudzanie”. 

Uświadomcie sobie, że wszystko, co przechodzi przez Twoje zmysły, jest afirmacją. Twój mózg przetwarza dane wejściowe przez cały dzień, a ten inny wkład jest nie mniej ważny niż twoje własne mówienie. Jeśli robisz ustne afirmacje przez kilka minut rano, jest to kropla w oceanie w porównaniu do wszystkich innych wpływów, które uderzają cię w ciągu dnia. To trochę jak mrówka próbująca ruszyć ciągnikiem. Tak, ta mrówka nadal wywiera mierzalną siłę na ciągnik, ale ciągnik pozostaje niewzruszony najlepszymi wysiłkami mrówki. 

Mówienie sobie „Przyciągam obfitość finansową” ma ograniczoną przydatność, jeśli zaraz po skończeniu swoich afirmacji zaczniesz ponownie przygotowywać swój mózg myślami o niedoborze, braku i lenistwie, używając swojej obrzydliwej szczoteczki do zębów która powinna była zostać wymieniony kilka miesięcy temu, sprawdzając zagraconą skrzynkę e-mail na frustrująco powolnym komputerze z pirackim oprogramowaniem i pijąc tanią kawę z brzydkiego kubka, który dali ci rodzice. 

Zamiast afirmacji czasowych zalecam wprowadzenie bardziej trwałych i pasywnych zmian. Zamiast czytać na głos swoje afirmacje każdego dnia, opublikuj w polu widzenia kilka słów kluczowych lub zdjęć, w których będziesz je często widzieć, najlepiej w miejscu, w którym kora wzroku będzie je przetwarzać nieprzerwanie przez wiele godzin każdego dnia. Uważaj tylko, aby nie stworzyć zbyt dużego chaosu wizualnego w sposób, który mógłby torować cię na takie myśli, jak bałagan i zamieszanie. 

Myślę, że najlepsze afirmacje są pasywne i automatyczne. Zamiast instalować codzienny zwyczaj recytowania ustnych afirmacji, poświęć minutę lub dwie, aby zainstalować pasywną, automatyczną i ciągłą afirmację. Myślę, że może się okazać, że tak dla mnie, po prostu słowo „flow” lub „motywacja” w polu widzenia przez cały dzień podczas pracy ma znacznie większy efekt niż czytanie dziesiątek afirmacji przez 30 dni z rzędu. Wypróbuj sam. 

Korzystaj z najlepszych narzędzi

Twój mózg jest niesamowicie potężny – i wysoce programowalny. Twój mózg jest ciągle programowany przez twoje otoczenia. W tym momencie możesz nie być w stanie okiełznać mózgu świadomym wysiłkiem, ale możesz zmienić jego stymulacje, poczynając od dzisiaj, aby poczuć więcej motywacji do pracy. Zacznij karmić swój umysł nowymi danymi, które są dostosowane do twoich pragnień. Uruchom go, aby nadal aktywował skojarzenia, które chcesz aktywować najczęściej. I usuń te wpływy, których nie chcesz już aktywować. Jeśli to oznacza, że ​​musisz wykopać z życia zbyt negatywną osobę, ponieważ często toruje cię do negatywnego myślenia, zrób to. 

Nie martw się tym, czego jeszcze nie możesz zrobić. Pomyśl o poprawie, a nie o doskonałości. Zawsze możesz coś zrobić. Więc zrób to teraz. Następnie dokonaj kolejnej poprawy. I kolejnej. Przez cały czas będziesz korzystać z wprowadzonych wcześniej ulepszeń nakładających się na siebie. Zbuduje to momentum w bardzo pozytywnym kierunku. 

Zauważyłem, że im więcej zainwestowałem w te świadome prace torowania, tym bardziej stworzyłem efekt silnika parowego w kierunku moich pragnień. Kiedy osiągniesz punkt, w którym twoje własne wysiłki związane z torowaniem staną się dla siebie nawykiem, o wiele łatwiej będzie pozostać w zgodzie z tym, czego chcesz. 

Przyzwyczajam się do używania najlepszych narzędzi, które można kupić za pieniądze, i naprawdę zauważam różnicę w mojej etyce pracy. Ale nie mogę wyjaśnić tego ulepszenia samą zmianą jakości narzędzi. Szczerze mówiąc, te narzędzia są trochę lepsze niż te, których wcześniej używałem. Różnica w wydajności wydaje się w dużej mierze wynikać z efektu torowania, który wynika ze świadomości, że używam narzędzi najlepszej jakości. Za każdym razem, gdy używam tych narzędzi, przygotowuję mózg do innych asocjacji (skojarzeń), które powodują, że czuję się bardziej zmotywowany, do podjęcia większej liczby działań, do pracy z większym skupieniem, a tym samym do cieszenia się lepszymi wynikami. Nie jestem też już w stanie regularnie nawiązywać do skojarzeń związanych ze starymi narzędziami, np. Brak aktualności, opóźnienie, mniej profesjonalizmu, trochę zazdrości itp. 

Przez większą część ubiegłego roku korzystałem z 4-letniego komputera, myśląc, że wciąż jest dobry i że tak naprawdę nie potrzebowałem nowego. Teraz używam najnowocześniejszego modelu, a odczucie, jakie mam podczas jego używania, jest zupełnie inne. Na pewno jest szybszy, lżejszy i ma ładniejszy ekran. Ale doświadczenie korzystania z niego wykracza poza to. W głębi duszy wiem, że używam tego, co najlepsze. Czuję się bardziej obecny i na topie. Czuję się bardziej zmotywowany do pracy. Lubię więcej pracować. Po dokonaniu tych aktualizacji wykonałem więcej niż wystarczająco dodatkowej pracy, aby inwestycja się zwróciła. Teraz zastanawiam się, jak dalece mogę rozwinąć ten sposób myślenia. Co jeszcze mogę zmienić, aby jeszcze bardziej poprawić ten efekt torowania? 

Co sądzisz o korzystaniu z najlepszych dostępnych narzędzi? Czy dajesz sobie to doświadczenie? A może odmawiasz sobie tego doświadczenia? Jakie skojarzenia wywołują twoje wybory, kiedy korzystasz z narzędzi? Czy czujesz zadowolenia używając ich? A może kojarzysz swoje narzędzia z myślami takimi jak frustracja, zazdrość, niegodność lub niesprawiedliwość? 

Które narzędzia oczekujesz, aby torowały Cię na najbardziej pozytywne skojarzenia, gdy ich użyjesz? Co jeśli uważasz, że nie możesz sobie na nie pozwolić? Czy istnieje sposób, aby nadal z nich korzystać? Pamiętaj, że nie musisz ich kupować. Możesz je wypożyczyć, jeśli chcesz. Może nawet zastosujesz koncepcję timeshare do niektórych swoich narzędzi, dzieląc koszty z innymi ludźmi, którzy również mogą z nich korzystać. To może nie działać z telefonem, ale może działać z tabletem, jeśli nie używasz go tak często. Zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś, daj sobie szansę na przeżycie choć odrobiny czasu przy użyciu najlepszych narzędzi w swojej dziedzinie. Zobacz, jakie to uczucie. Nie zdziw się, jeśli pomyślisz: „Fajnie! Naprawdę mógłbym się do tego przyzwyczaić! ” 

W końcu najlepsze narzędzia to tylko kwestia pieniędzy. Są tam na świecie, dostępne teraz, prawdopodobnie w dużych ilościach. Jeśli masz pieniądze, dzieli Cię tylko kilka kliknięć myszką. A same pieniądze to coś, co można zarobić dzięki swojej kreatywności. Więc jeśli uważasz, że najlepsze narzędzia są dla ciebie odległą fantazją, być może mądrze jest zalać swój mózg skojarzeniami z dostatkiem, kreatywnością, ciężką pracą, radością z pracy, godnością, profesjonalizmem, a zwłaszcza przepływem. 

Specjaliści mają przywilej korzystania z najlepszych narzędzi. Czy jesteś zawodowcem? Tytuł jest dowolny. Każdy może po to sięgnąć i nie wymaga specjalnego stopnia naukowego. Bycie pro to tylko postawa. Jeśli chcesz ten tytuł i wszelkie powiązane z nim korzyści, które według ciebie są z nim związane, zgłoś to. Umieść słowo „Pro” gdzieś w swoim środowisku pracy. 

Toruj/Primuj swój dzień

Na koniec pozwól, że zamknę ten artykuł, celowo przygotowując Cię do pozytywnych przemyśleń na Twój dzień: 

 • szczęśliwy
 • pozytywny
 • produktywny
 • zmotywowany
 • inteligentny
 • twórczy
 • kochany
 • zrelaksowany
 • powodzenie
 • osiągnięcie
 • ukończenie
 • stymulacja
 • obfitość
 • przepływ

Dodaj tę listę lub stwórz własną, aby przygotować się na dzień, który będzie zgodny z Twoimi pragnieniami. 

Twój mózg to genialny superkomputer. Aby zrozumieć jak się lepiej motywować, wykorzystaj potencjał torowania. Twoim wejściem sensorycznym jest programowanie. Twój świadomy umysł jest programistą. Nie możesz kontrolować wszystkiego w swoim życiu (ani w mózgu), ale zdecydowanie możesz zmienić niektóre z dominujących sygnałów zmysłowych, które falują w twojej podświadomości każdego dnia. 

Możesz mieć to, czego pragniesz. Skorzystaj z efektu torowania, aby Twoje neurony aktywowały wzorce i skojarzenia, które pasują do twoich pragnień. Wprowadź jedną z zalecanych powyżej zmian, na przykład napisz słowo „flow” lub „motywacja” (lub jedno i drugie) w miejscu, w którym zobaczysz je codziennie w polu widzenia. Będziesz zadowolony, że tak zrobiłeś! Jeśli lubisz technologię i jej wykorzystanie do codziennego torowania to aplikacja motywacyjna MOTIFLOW jest do tego praktycznie stworzona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *