Kategorie
cele

Jak rozciągnąć swój vibe, aby osiągnąć cele z wyższego poziomu

poprzednim poście wspomniałem, że przedstawię metodę osiągania celów, w przypadku których nie jesteś jeszcze komfortowy z celem. Na przykład, jak zostać milionerem, jeśli wasze wibracje pełne są myśli i poczucia niedostatku? Podzielę się teraz z Tobą tym procesem.

Jeśli jeszcze nie przeczytałeś poprzedniego postu, sugeruję przeczytanie go jako pierwszego, aby lepiej zrozumieć jego kontekst. Wiem, że to dużo czytania, ale będzie warto.

Cele rozciągające

Dla wygody skorzystajmy z terminu „rozciągnij cele”, aby odnieść się do rodzajów celów, do których nie pasujesz.

Takie cele są oczywiście związane z osobą, która je ustanawia. Kupno nowego samochodu nie byłoby łatwym celem dla kogoś, kto może sobie na to pozwolić, ale może być trudnym celem dla kogoś, kto walczy z bezrobociem. Pierwsza osoba może po prostu wejść do salonu, wybrać samochód, zapłacić za niego gotówką i odjechać. Druga osoba może napotkać na trudniejsze wyzwania do pokonania.

Jack Canfield lubi nazywać je przełomowymi celami, być może dlatego, że osiągając taki cel, osiągasz zupełnie nowy poziom bycia.

Wyrównanie wibracyjne

Ludzie nie doświadczają tego samego poziomu trudności w osiąganiu podobnych celów, ponieważ każda osoba ma inny stopień dopasowania wibracyjnego (lub braku dopasowania) w stosunku do celu.

Cel jest łatwy lub trudny względem twojego vibe’u. Niektóre wibracje to słabe dopasowania dla niektórych celów. Inne wibracje to mocne dopasowania. Im mocniej twoja wibracja pasuje do celu, tym łatwiej i szybciej możesz go osiągnąć.

Na przykład, jeśli chciałbym zarobić dodatkowe 2 000 zł w tym miesiącu, byłby to dla mnie dość łatwy cel. Prawdopodobnie mógłbym zrobić coś w ten weekend, co wygeneruje dodatkowe 2 000 zł do końca miesiąca. Moja wibracja już teraz dobrze pasuje do otrzymywania takich kwot. To jest dla mnie normalne. Ale ponieważ cel nie spowodowałby, żebym się rozciągnął, nie jest to również bardzo inspirujące. Jeśli chodzi o cele, to jest trochę nudne.

Dla kogoś innego zarobienie dodatkowych 2 000 zł w tym miesiącu może być pozornie niemożliwą fantazją. Ich myśli, uczucia i zachowania tworzą inną atmosferę. Podczas gdy widzę łatwość i prostotę, mogą widzieć walkę, przeszkody lub brak możliwości. Mogą być również zbyt podekscytowani pomysłem zarobienia dodatkowych 2 000 (co sugeruje, że nie jest to dla nich normalne), tym samym pozycjonując cel w królestwie fantazji zamiast możliwej rzeczywistości.

Dla jeszcze jednej osoby cel zdobycia dodatkowych 2 000 w tym miesiącu może być w samym środku – wystarczająco trudny, aby być interesującym i motywującym, ale nie tak trudnym, aby wydawać się niemożliwym. Dla tej osoby jest to trudny cel. Widzą, że to możliwe, ale nie są jeszcze pewni, jak to zrobić.

Twoja wibracja (lub możesz to nazywać również “vibem”, czytane “wajb” 🙂 ) w dużej mierze decyduje o tym, jakie cele chcesz sobie wyznaczyć. Jeśli twój vibe jest zbyt daleko od osiągnięcia określonego celu, nigdy nie zmusisz się do postawienia takiego celu. Byłoby to w najlepszym razie złudzenie samego siebie, jak osoba o ograniczonym podejściu, która stawia sobie za cel zostać miliarderem. Umysł nie uwierzy w cel, więc osoba nie podejmie działań niezbędnych do osiągnięcia tego celu.

Oto interfejs do wyznaczania celów w MOTIFLOW:

Aby go użyć: Zarejestruj się, jeśli nie masz konta. Zaloguj się, jeśli masz już konto.

Kiedy twój vibe jest bardzo zbliżony do celu, prawdopodobnie nawet nie będziesz go uważał za cel. Będzie to po prostu zadanie, takie jak zrobienie obiadu lub zabranie psa na spacer. Dla mnie pisanie nowego artykułu jest podstawowym zadaniem, które często wykonuję dla samej przyjemności pisania. Moglibyśmy więc powiedzieć, że mój osobista vibe bardzo pasuje do celu napisania artykułu.

Kiedy twój vibe jest gdzieś pośrodku, masz cel rozciągający. Twoja wibracja jest wystarczająca do osiągnięcia celu, abyś mógł ustawić cel i potraktować go poważnie, ale jeszcze nie wystarczająco, aby dopasować się do osiągnięcia celu.

Jednym z najlepszych powodów, dla których należy wyznaczać cele i pracować nad ich osiągnięciem, jest zmiana wibracji, którą należy przejść, aby osiągnąć nowe cele, a zwłaszcza cele rozciągające.

Dopasowywanie kontra niedopasowane wibracje

Istnieją dwa rodzaje wibracji, o których należy pomyśleć w odniesieniu do dowolnego celu:

 1. Wibracje pasujące do celu
 2. Wibracje, które nie pasują do celu

Kiedy twój vibe jest w pierwszej kategorii, osiągnięcie twojego celu jest stosunkowo łatwe. Nadal będziesz podejmować działania, ale twoje działania będą przebiegać łatwo, a Ty nie będziesz odczuwać ogromnego wysiłku. Podejmowanie działań często przypomina zabawę. Wybrane działania będą odpowiednimi działaniami, które przybliżą Cię do celu. Prawdopodobnie wystąpi również wiele synchroniczności. Nadejdą wielkie możliwości. Zobaczysz dowody, że dzieją się prawdziwy postęp. Inne osoby zauważą, że się zmieniłeś.

Kiedy twój vibe jest w drugiej kategorii, ścieżka do twojego celu wydaje się trudna i pełna przeszkód. Zauważysz przeszkody i prawdopodobnie odczujesz silne pragnienie zwlekania i często będziesz rozpraszać się. Zidentyfikujesz działania, które chcesz podjąć, ale nie będą to właściwe działania. Kiedy podejmujesz działania, często odczuwasz opór, zarówno z wnętrza siebie, jak i ze świata zewnętrznego. Osiągnięcie celu sprawi, że praca będzie czymś więcej niż zabawą. Możesz poświęcić dużo czasu i wysiłku na swój cel, ale prawdopodobnie go nie osiągniesz. Mijają miesiące lub lata i nie będziesz miał wiele do pokazania.

To są skrajności. W zależności od stopnia wyrównania pomiędzy twoim vibem a celem, prawdopodobnie wylądujesz gdzieś pośrodku. Niektóre aspekty będą wyglądały jak pierwszy przykład, podczas gdy inne będą przypominały drugą sytuację. Oznacza to, że twoja wibracja jest częściowym dopasowaniem do twojego celu. Niektóre części twojej wibracji są bardzo dobrze dopasowane do twojego celu, podczas gdy inne części są przeciwne twojemu celowi.

Przestań używać siły

Oto trudna część do zrozumienia, więc przeczytaj ją uważnie.

Kiedy twój vibe pasuje do twojego celu, naturalnie będziesz mieć poczucie właściwych działań do podjęcia, a synchronizacje pojawią się, by poprowadzić cię w razie potrzeby. Nie będziesz musiał się zastanawiać, co dalej robić. Przez większość czasu następna czynność będzie dość oczywista i będzie ci dobrze. To będzie akcja, którą chcesz podjąć. Nie musisz tego zmuszać.

Jednak gdy twój vibe nie pasuje do twojego celu, wymyślisz pewne działania, które należy podjąć, ale będą to działania niewłaściwe. Nie będziesz mieć silnego wewnętrznego poczucia jasności na ich temat. Będziesz miał wiele wątpliwości. Trudno będzie wybrać ścieżkę, a nawet jeśli wybierzesz, nie będziesz mieć pewności, że jest to właściwa ścieżka dla Ciebie. Kiedy podejmiesz działania, będziesz działał pod chmurą wątpliwości i niepewności. Będziesz także miał silną tendencję do zwlekania i opóźniania.

Częstą receptą dla osób w drugiej sytuacji jest użycie siły. Podejmij więcej działań. Walcz z kunktatorstwem. Dociskaj mocniej. Wyeliminuj rozproszenia. Skup się! Zrób to teraz! Zabierz się do pracy!

To nie działa dobrze. To jak próba zsunięcia dwóch przeciwstawnych magnesów. Nawet jeśli osiągniesz cel w ten sposób, trudno będzie go utrzymać, a upadek jest nieunikniony. Twój vibe i cel nieustannie się przeciwstawiają. Gdy tylko opuścisz czujność, odepchniecie się nawzajem.

Wyobraź sobie, że próbujesz wstać o 5 rano, kiedy nie masz ochoty wstać o poranku. Zamiast wstać z łóżka czujny i odświeżony, czujesz się zmęczony i senny i naciskasz przycisk drzemki. Kiedy jednak walczysz o taki cel, możesz łatwo wstać wcześnie. Cel wcale nie wymaga walki. To tylko normalny czas budzenia. Nie ma sprawy.

Można śmiało powiedzieć, że jeśli cel wydaje ci się bardzo ważny, oznacza to, że twój vibe nie jest jeszcze do niego dopasowany.

Kiedy zauważysz, że próbujesz wymusić cel, zatrzymaj się na chwilę i pomyśl o tym. Dlaczego to dla ciebie taka walka? Dlaczego walczysz z tym, co chcesz? Dlaczego sabotujesz siebie? Dlaczego ciągle zwlekasz?

Zadaj sobie pytanie, czy naprawdę chcę ten cel? Czy w tej chwili jest to dla mnie dobry cel? W porządku, jeśli jest to cel rozciągający. Tylko upewnij się, że jest to coś, czego naprawdę chcesz. Zupełnie w porządku jest pragnienie celu, który może wydawać się, że jest teraz poza tobą.

Jeśli zdasz sobie sprawę, że tak naprawdę nie zależy ci na tym celu, aby potraktować go poważnie, pozwól mu odejść. Jeśli nie chcesz robić tego, co trzeba, aby osiągnąć cel, nie ma sensu się tym niepokoić. Odpuść i zaakceptuj konsekwencje tej decyzji.

Często widzę ten wzorzec wśród ludzi, którzy chodzą na studia, ponieważ ich rodzice tego oczekują. Wybierają specjalizację, którą inni zaakceptują. Ale nie lubią zajęć i nawet nie chcą pracować w tej dziedzinie. To oczywisty przepis na odporność na wibracje. Następnie ci studenci zastanawiają się, dlaczego zwlekają z nauką i nie czują się zmotywowani. Jasne, że wybranie własnej drogi wymaga odwagi, ale nie jesteś tutaj, aby sprostać oczekiwaniom innych ludzi.

Teraz, jeśli nadal czujesz się dobrze z celem i nadal chcesz uzyskać wynik, to również jest w porządku. To, że nie pasujesz do celu, nie oznacza, że ​​powinieneś go rzucić. Niektóre z najlepszych celów będą wymagały zmiany vibe’u, aby je osiągnąć. Można powiedzieć, że przesunięcie wibracyjne jest jeszcze większym osiągnięciem niż cel zewnętrzny. Na przykład dostosowanie twojego vibe’u do obfitości może być większym osiągnięciem niż zarobienie określonej sumy pieniędzy. Po zintegrowaniu vibe’u obfitości całe twoje życie ulega przemianie, a nie tylko finanse.

Orbitowanie a osiągnięcie celu

Załóżmy na razie, że masz cel, który ci się podoba, ale nie jesteś jeszcze do niego wibracyjne dopasowany. Jaki jest następny krok?

Cóż, wiele osób powiedziałoby, że następnymi krokami są plany i rozpoczęcie działań, ale dla tego rodzaju celu takie podejście nie działa dobrze. Zazwyczaj powoduje to bieganie w kółko.

To jak próba zsunięcia dwóch przeciwstawnych magnesów. Możesz naciskać z wielką siłą, ale to nie jest mądry pomysł. Jeśli chcesz, aby magnesy się przyczepiły, łatwiej jest obrócić jeden z nich. Jeśli zrobisz to najpierw, możesz prawie puścić, a magnesy się przyciągną.

To jest bardzo prosta analogia, więc rozwiniemy ją trochę. Twój vibe jest znacznie bardziej złożony niż pojedynczy magnes. Twój vibe w odniesieniu do jednego celu jest jak 100 par magnesów. Niektóre magnesy mają ustawione bieguny, aby się przyciągać, ale niektóre się odpychają. Kiedy więc starasz się osiągnąć swój cel, podejmując bezpośrednie działanie, czasami jesteś w ruchu, a czasem nie ma go. Niektóre części twojego vibe’u zbliżają się do ciebie. Inne części twojego vibe’u odpychają cel.

Nie musisz być w idealnym 100% wyrównaniu, aby osiągnąć swój cel. Musisz tylko wykonać tyle zmian, aby przyciągająca siła była bardziej efektywna niż odpychająca. Musi być wystarczająco silna, aby pokonać bezwładność i wszelkie siły odpychające.

Jeśli istnieje zbyt duża siła odpychania lub bezwładności i niewystarczająca siła przyciągania, wpadniesz w pułapkę biegania w kółko, gdy spróbujesz podjąć działanie.

Ziemia i Księżyc przyciągają się grawitacyjnie. Ale nie zderzają się ze sobą. Księżyc po prostu krąży wokół Ziemi. Ale co, jeśli moglibyśmy w jakiś sposób spowolnić lub zatrzymać ruch Księżyca względem Ziemi? Wtedy Ziemia i Księżyc będą się przyciągać, dopóki się nie zderzą. Byłoby to złe dla ludzi na Ziemi, ale Ziemia i Księżyc stałyby się jednym. Podobnie, jeśli chcesz stać się jednym ze swoimi celami, musisz pracować z różnymi siłami i ruchami, które są obecne, aż kurs kolizyjny z twoimi celami stanie się nieunikniony. Jest to w gruncie rzeczy bycie dopasowanym wibracyjnie do celu. Jeśli nie jesteś dopasowany, skończysz na orbitowaniu wokół swojego celu, zamiast go osiągnąć, pomimo dużej grawitacji po twojej stronie.

Zrozumieć nowe wibracje

Oto kolejna trudna część, więc przeczytaj ją uważnie i zastanów się trochę.

# 1 powodem, dla którego ludzie starają się osiągnąć swoje cele, jest brak solidnego zrozumienia pasującego vibeu.

Ponieważ nie rozumieją, jak wygląda i jak czuje się nową wibrację, nie rozumieją właściwych działań do podjęcia. Podejmują więc niewłaściwe działania, walczą i osiągają wyniki, których nie chcą.

Najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby osiągnąć cel rozciągający, jest pogłębienie i wyjaśnienie swojego zrozumienia vibe’u. Jakie będą twoje myśli, uczucia i zachowania, gdy już osiągniesz cel? Jaką osobą będziesz, kiedy już tam będziesz?

Ktoś, kto zarabia milion zł rocznie, nie ma tego samego vibe’u, co ktoś, kto zarabia 50 tysięcy zł rocznie. Myśli, uczucia i zachowania każdej osoby są bardzo różne. Jeśli zarabiasz 50 000 zł rocznie i stawiasz sobie za cel rozciągnięcie do 1 milion zł rocznie, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przestudiować i zrozumieć vibe, który emitowałbyś, gdybyś osiągnął już 1 milion zł rocznie poziom. Będzie to bardzo różniło się od obecnego poziomu 50 000 zł. Energetycznie rzecz biorąc, nie będziesz tą samą osobą.

Największe ryzyko niepowodzenia wynika z problemu polegającego na rzutowaniu wibracji w wysokości 50 000 zł na cel w wysokości 1 mln zł. Nie możesz użyć vibe’u o wartości 50 000 zł, aby utworzyć listę działań, aby osiągnąć ten cel. Musisz użyć wibracji 1 mln zł, aby utworzyć listę akcji, i nie możesz tego zrobić, dopóki nie zrozumiesz wystarczająco wibracji 1 mln zł.

Większość ludzi nie robi tego, co trzeba, aby zrozumieć nową wibrację. Projektują swoje stare wibracje naprzód w czasie, ale to nie działa. To tylko utrzymuje ich na orbicie wokół tego samego celu, biegając w kółko przez lata.

Musisz dowiedzieć się, które ze 100 wewnętrznych magnesów są dopasowane z magnesami nowego celu, a które nie. Kiedy po prostu działasz, szanse na sukces są bardzo niskie. Przeciwległe magnesy po prostu się odpychają, a ty będziesz trzymany na orbicie w nieskończoność. Im bliżej celu, tym silniejsza będzie siła odpychająca. Może to wyglądać, jakbyś sabotował siebie za każdym razem, gdy zbliżasz się do celu. Wymuszanie tego nie zadziała. To tylko cię frustruje. Potem powiesz sobie: „Dlaczego to tak długo trwa? Do tej pory powinienem być znacznie dalej. ”Lub„ Dlaczego ciągle zwlekam?”

Jak nauczyć się nowego vibe’u

Zacznij od wyznaczenia celów w interfejsie MOTIFLOW. Oto przykład: 

Aby go użyć: Zarejestruj się, jeśli nie masz konta. Zaloguj się, jeśli masz już konto.

Istnieje wiele sposobów na pogłębienie zrozumienia nowej wibracji, która łączy się z Twoim celem. Oto parę sugestii.

Po pierwsze, bądź pokorny, wchodząc w ten proces. Przyznaj, że jeszcze nie rozumiesz nowego vibe’u. Jeśli rozumiesz to już bez wysiłku płynąłbyś do celu. Zaakceptuj, że jeśli walczysz, to dlatego, że nie rozumiesz wystarczająco nowego vibe’u. Być może trzymasz się pewnych fałszywych założeń na ten temat.

Spróbuj odłożyć na bok wszelkie uprzedzenia dotyczące nowego vibe’u. Zacznij od pustej tablicy. Otwórz swój umysł na nowe możliwości. Nie udawaj, że wiesz coś, czego jeszcze nie doświadczyłeś. Jeśli jeszcze tego nie czujesz, możesz śmiało powiedzieć, że jeszcze tego nie wiesz.

Pomyśl o celu, który już osiągnąłeś. Pamiętaj o swoim vibe’ie przed i po osiągnięciu celu. Pomyśl o celu nauki jazdy samochodem. Zauważ, jak różny był twój vibe, zanim się nauczyłeś. Prawdopodobnie wydawało się, że to wielka sprawa. Być może postawiłeś rezultat na piedestale. Być może czułeś się z tego powodu trochę zestresowany. Ale gdy zbliżyłeś się do osiągnięcia tego celu, twój vibe zmienił się do punktu, w którym jazda wydawała się niczym wielkim. Jeśli twój vibe się nie zmienił, nadal nie byłbyś w stanie prowadzić. Można powiedzieć, że praktyka pomogła zmienić twoją wibrację, ale możemy również powiedzieć, że zmieniłeś swój vibe, spędzając czas z ludźmi, którzy już mieli odpowiedni vibe (tj. Doświadczeni kierowcy), i wybrałeś odpowiedni vibe (nie tylko know-how) od nich. Po dopasowaniu się do atmosfery pewnego siebie kierowcy możesz jeździć pewnie.

To prowadzi nas do następnego kroku. Jeśli to możliwe, wskaż osoby, które osiągnęły już cel, który chcesz osiągnąć (lub coś podobnego). Kup ich książki i przeczytaj je na początek. Dołącz do klubów, w których ci ludzie są członkami. Rób wszystko, co możliwe, aby uzyskać czas na spotkanie z takimi ludźmi. Nie podziwiaj takich ludzi z daleka. Musisz się z nimi połączyć osobiście, najlepiej jeden na jednego. Oznacza to, że nie przez telefon i nie przez Internet. Osobiście oznacza osobiście. Jest to łatwiejsze niż się wydaje, jeśli uczynisz to priorytetem. Gdy spotkasz się z takimi osobami osobiście, dowiesz się wiele o nowym vibe’ie, którą chcesz stworzyć. Niektóre zmiany wewnętrzne nastąpią automatycznie. To jest bardzo ważne. Nie walcz z tym, chyba że wolisz krążyć wokół swoich celów, niż je doświadczać.

Więc jeśli chcesz być milionerem, udaj się do miejsc, w których milionerzy spędzają czas, i spędzaj czas na ich poznawaniu. Porozmawiaj z nimi o pieniądzach. Nie martw się o wskazówki. Zresztą i tak nie będziesz mógł ich zastosować. Zamiast tego poznaj myśli, uczucia i przekonania drugiej osoby na temat pieniędzy. Porównaj ich vibe z twoim. Czym różni się ich vibe? Dlaczego oni są tak dobrzy, że mają dużo pieniędzy, a ty nie? Różnice wibracyjne opowiadają historię.

Jeśli jesteś nieśmiały lub społecznie zakręcony, idź do parku lub kawiarni w bogatej dzielnicy. Usiądź, zamknij się i obserwuj. Słuchaj rozmów ludzi. Rób to wielokrotnie, aż zaczniesz odczuwać atmosferę takich ludzi. Porównaj ich vibe z twoim. Co się w nich różni? Czy chcesz przyjąć tę atmosferę?

Zauważ, że tacy ludzie zwykle nie mówią: „Kurcze! Nie mogę uwierzyć, że mam te wszystkie pieniądze! To takie nierealne! ”Dużo pieniędzy jest dla nich normalne i rutynowe. To nic wielkiego. To vibe, który chcesz zrozumieć. Jeśli uważasz, że posiadanie dużej ilości pieniędzy to wielka sprawa, dlatego go nie masz. Taki jest vibe pragnienia pieniędzy i ich nie posiadania. Vibe posiadania pieniędzy jest zupełnie inny.

Następnie poświęć czas na wyobrażenie sobie, że masz już vibe potrzebny do osiągnięcia celu. Dowiesz się o tym vibe’ie częściowo dzięki przebywaniu w otoczeniu ludzi, którzy osiągnęli już swój cel. Wizualizacja może pomóc spersonalizować vibe. Inni ludzie podadzą ci wskazówki odnośnie tego, gdzie musisz dokonywać zmian, ale twój vibe jest wyjątkowy. Na przykład twój vibe bogactwa nie będzie taki sam jak u kogoś innego. Nadal jednak będziesz mieć wiele wspólnego z innymi bogatymi ludźmi, kiedy będziesz pracować na zmiany, które będą dla Ciebie odpowiednie.

Zalecam spędzanie około 10 minut dziennie na wizualizacji, jak zmieni się Twoje życie po osiągnięciu celu. Jak naprawdę będziesz myśleć, czuć i zachowywać się po drugiej stronie tego celu? Postaraj się wprowadzić jak najmniej zmian w swoim obecnym vibe’ie, na tyle, aby realistycznie zobaczyć siebie w takiej sytuacji i poczuć się normalnie. To jest ważne. Uświadom sobie, że jeśli zamierzasz osiągnąć ten cel w rzeczywistości, to nadal jesteś po drugiej stronie, a wszystkie twoje dystrakcje zbliżają się do celu. To nie jest twoje wyższe ja lub twoje idealne ja. To tylko lekko dostosowana wersja twojego normalnego, codziennego ja.


Jak zaplanować życie

Agenda szkolenia

#2 Jak uzdrowić swój MÓZG aby optymalnie Cię kierował do celów po tym jak ZAPLANUJESZ ŻYCIE, bez teoretyzowania na temat jego budowy i bez zażywania drogich suplementów?

#1 W jaki sposób PLANOWAĆ ŻYCIE by osiągać cele i marzenia, bez spędzania lat ćwicząc żmudne techniki koncentracji i samodyscypliny?

#3 Jak maksymalnie doładować swoją pewność siebie, aby 3 x szybciej realizować swoje PLANY ŻYCIOWE, bez picia niezdrowych energetyków oraz przejmowania się zbędna krytyką?

Na szkolenie możesz się zapisać tutaj:  Jak zaplanować życie bez wydawania 5000 zł na coaching i szkolenia motywacyjne?


Po wyznaczeniu celu: Spróbuj zrobić to w ten sposób. Wyobraź sobie scenę, która reprezentuje twój cel. Teraz umieść swoje obecne ja w tej scenie. To jest osoba, którą jesteś teraz, twoje normalne ja. Wyobraź sobie, że przechodzisz przez tę scenę, jakby była ona całkowicie realna i dzieje się to teraz. Właśnie trochę Twoich kwantów wskoczył prosto w tą rzeczywistość. Staraj się wyobrazić sobie to nie jako sen lub fantazję, ale jako solidną rzeczywistość, jak prawdziwe wydarzenie, które dzieje się dzisiaj, może za kilka godzin.

Teraz pozwól swojej postaci na interakcję ze sceną. Jak realistycznie zareagowałbyś na to, co się dzieje? To, co chcesz zrozumieć, to wibracyjna interakcja twojej postaci z vibe’em sceny. Dzięki temu dowiesz się, gdzie niektóre z twoich magnesów wskazują niewłaściwe kierunki. Im bardziej realistyczna będzie ta scena, tym więcej się z niej nauczysz.

Marzenie to nie to samo, co wizualizacja. Możesz sobie wyobrazić, że jesteś w scenie seksualnej w celu rozrywkowym, ale to nie to samo, co wizualizacja sceny seksu, którą naprawdę chcesz przeżyć w rzeczywistości. Twój umysł dostrzega różnicę między wizualizacją fantasy a poważnym celem. W przeciwnym razie przejawiałbyś dużo seksualności, wyobrażając sobie to. Możesz sobie wyobrazić, co chcesz, ale nie stanie się to rzeczywistością, dopóki nie dopasujesz vibe’u tego doświadczenia, a ta część zajmie nieco więcej pracy.

Załóżmy na przykład, że jednym z twoich celów jest życie w rezydencji i posiadanie personelu. W większości twoich wizualizacji wyobrażasz sobie, jak będzie wspaniale, ale to nie przybliża cię do celu. Jednak kiedy poświęcisz trochę czasu, aby wyobrazić sobie tego jako w 100% rzeczywiste i zanurzysz swoje obecne ja w tej nowej rzeczywistości, zauważysz, że pojawiają się pewne problemy.

Może czujesz się zdenerwowany i niespokojny, mieszkając w tak dużym miejscu. Być może czujesz się nieswojo, mówiąc swoim służącym, co robić – może źle myślisz o tym, że inni ludzie sprzątają toalety i przygotowują posiłki. Być może odczuwasz również podekscytowanie związane z posiadaniem tak fajnego miejsca do życia, ale to także sugeruje niedopasowanie, ponieważ jeśli rzeczywiście tam mieszkałeś, prawdopodobnie czułbyś się normalnie. Możesz docenić swój dom, ale prawdopodobnie nie byłbyś podekscytowany życiem tam na co dzień.

Rób notatki o tych doświadczeniach. Zapisz takie rzeczy jak: Nie czuję się dobrze, płacąc 20-krotnie większe podatki. Nie lubię mówić innym, co mają robić. Byłbym zestresowany, gdybym musiał zarabiać co najmniej setki tysięcy dolarów rocznie tylko na pokrycie moich kosztów życia. Jakie masz myśli, przekonania i uczucia, które wskazują, że nadal jesteś niedopasowany do swojego celu?

Czasami bardziej konsekwencją celu, a nie samego celu, jest brak wyrównania. Na przykład, jeśli chcesz być znanym aktorem, co myślisz o byciu osobą publiczną? Czy potrafisz poradzić sobie z publiczną krytyką ludzi, którzy cię nie znają? Czy możesz zaakceptować to jako normalną część swojego życia, czy może wydaje się to czymś, czego chciałbyś uniknąć? Jeśli chcesz osiągnąć cel, musisz zaakceptować logiczne konsekwencje tego celu. Jeśli oprzesz się konsekwencjom, oprzesz się celowi.

Teraz poproś swój umysł, aby pokazał ci, jakie korekty wibracji musisz wprowadzić, aby być zgodnym z twoim celem. Powinno zadziałać, jeśli masz zdrowy mózg. Wyobraź sobie, że twoja postać pobiera nowy podprogram osobowości. Pozwól swojemu dostosowanemu ja na nowo współdziałać ze sceną. Pozwól, aby twój umysł ciągle poprawiał, dopóki twoja postać nie będzie wyglądać na wygodną i naturalną. Poznaj nowy vibe swojej postaci. Co Cię w tym różni? Co musiałoby zostać zmienione?

Ponownie zanotuj notatki, do których możesz się później odwoływać. Możesz zauważyć takie rzeczy: Moja nowa postać jest bardziej pewna siebie. Moja nowa postać żartuje z obsługą; docenia ich, ale zachowuje także autorytet. Moja nowa postać uważa, że ​​łatwo zarobić wystarczająco, aby pokryć wszystkie wydatki; to nie jest wielka sprawa.

Bardzo pomocnym ostatnim krokiem jest przekazanie swoich pragnień. Dziel się swoim celem otwarcie z ludźmi w swoim życiu i mów o nim poważnie, jakbyś miał zamiar sprawić, by był on jak najszybciej. Zauważ, jak ludzie w twoim życiu reagują na twoje ogłoszenie. To szybko ujawni, które relacje w twoim życiu pomagają ci osiągnąć cel, a które cię powstrzymują. Musisz porzucić lub przekształcić relacje, które w przeciwnym razie Cię powstrzymają. Nie daj się nabrać, bo to tylko powstrzymuje wszystkich i budzi urazy. Zaakceptuj, że jesteś tutaj, aby się rozwijać. W każdym razie będziesz mieć możliwość nawiązania kontaktu ze znacznie bardziej zgodnymi ludźmi, więc nie martw się, że utracisz pewne relacje.

Zamienianie odpychania w przyciąganie

Ten proces pomoże ci stworzyć listę rzeczy do zrobienia. Jest to nawet ważniejsze niż lista działań. Gdy podejmiesz kroki, aby dostosować swój vibe do harmonii z celem, kroki działania zaczną płynąć dość łatwo.

Co to jest wibracyjna lista rzeczy do zrobienia? Jest to lista osobistych prac rozwojowych, które musisz wykonać, aby dopasować się do swojego celu.

Docelowo obejmie trzy rodzaje doświadczeń wzrostu:

 • Zmienisz ograniczające przekonania i perspektywy, które pasują do starego vibe’u, zastępując je nowymi prawdami, które są zgodne z nowym vibe’em.
 • Zmienisz negatywne relacje, które nie pasują do twojego nowego vibe’u, i dodasz nowe pozytywne relacje, które są do niego dobrze dopasowane.
 • Przestaniesz karmić swoją moc usprawiedliwieniami i przeszkodami, i zaczniesz emitować mocniejszy vibe, który zbliża twój cel coraz bardziej.
 • Te osobiste doświadczenia związane z rozwojem są wewnętrznymi magnesami, które należy ponownie wyrównać. Rozważmy kolejno każdą kategorię.

Nowe prawdy

Załóżmy, że Twoim celem jest zarabianie 1 mln zł rocznie. To około 80 000 zł miesięcznie. Jeśli obecnie zarabiasz 50 000 zł rocznie, może to wydawać się bardzo dużą sumą. Ale jeśli pasowałeś do tego celu, 80 000 zł miesięcznie musi wyglądać jak normalna suma. To tylko twoja regularna wypłata. Nie ma w tym nic specjalnego. Jeśli zamierzasz zmienić to w wielką sprawę, to odsuwasz ten cel.

Więc twoją nową prawdą może być: „Zarabianie 80 000 zł miesięcznie jest normalne. Dla mnie jest to łatwe i naturalne ”.

Aby pomóc Ci osiągnąć ten cel, możesz udać się do swojego banku, wypłacić 1000 zł gotówki i codziennie nosić go w portfelu. Na początku może się to wydawać niewygodne, ale rób to dalej, aż będzie to dla ciebie normalne i naturalne. Jak to jest nosić w portfelu dwie godziny zapłaty? To nic wielkiego. Przyjmij swoją nową prawdę, a to pomoże ci stworzyć bardziej obfity vibe. Jeśli chcesz zarobić 20x więcej pieniędzy, musisz zmienić swoje relacje na pieniądze 20-krotnie. Suma 1000 zł w twoim nowym vibe’ie odpowiada 50 zł rachunku w starej wibracji.

Jeśli nie możesz wprowadzić takich drobnych zmian, aby zacząć, to nie myślisz jeszcze poważnie o swoim celu, prawda? Czy sprawisz, że stanie się to realne, czy nie? Jeśli chcesz to uczynić, lepiej przyzwyczaj się do radzenia sobie z większymi sumami pieniędzy, jakby to było dla ciebie zupełnie normalne doświadczenie. Zacznij więc budować ten komfort już teraz. W przeciwnym razie odrzucisz te większe sumy, bo oszalejesz, gdy zaczną się pojawiać.

Nowe połączenia

Załóżmy, że Twoim celem (po raz kolejny) jest przejście od zarabiania 50 000 zł na 1 mln zł rocznie. Kiedy wyobrażasz sobie, że już tam jesteś, staje się jasne, że niektórzy z twoich obecnych znajomych nie będą w stanie sobie z tym poradzić. Tak więc częścią twojej wewnętrznej pracy będzie albo (1) porzucenie tych ludzi z twojego życia, aby przestali cię blokować, lub (2) przeprowadzenie głębokich rozmów w celu przekształcenia tych związków, aby ci ludzie mogli dopasować się do tej nowej rzeczywistości.

Buduj też nowe relacje. Jakiego rodzaju ludzi miałbyś w swoim życiu, gdybyś już osiągnął swój cel? Zacznij budować te relacje już teraz. Pomogą ci się tam dostać. Nie rób rzeczy „nie jestem godzien”. Jeśli zamierzacie urzeczywistnić ten cel, musicie pokonać poczucie niegodności. Równie dobrze możesz zacząć teraz.

To samo dotyczy członków rodziny. We wczesnych latach dwudziestych, kiedy zdecydowałem się założyć własną firmę, zdystansowałem się od rodziców i rodzeństwa, ponieważ byli oni tak głęboko zanurzeni w sposobie myślenia pracowników. Musiałem przebywać wśród innych przedsiębiorców, aby zrozumieć atmosferę sukcesu na tej ścieżce.

Nie trzymaj się związków, które nie pasują do twojego celu. Jest to obszar, w którym naprawdę może być konieczne sprzątanie domu. Tak, zobaczysz wiele związków wchodzących i odchodzących. To część życia. Przyzwyczaisz się. Jeśli chcesz się równać z wieloma doświadczeniami związanymi ze wzrostem, lepiej przyjmij pomysł, jak bardzo zmieniają się Twoje osobiste relacje. W przeciwnym razie będziesz pasował do stagnacji. Tego rodzaju zmiany nie powinny się obawiać. Nawiązanie kontaktu z wieloma fajnymi ludźmi w twoim życiu może być bardzo ekscytujące. Przywiązanie do tego co jest nie jest wibracyjnym dopasowaniem do wzrostu.

Weź w objęcia swoją moc

Trzecim obszarem pracy nad rozwojem osobistym jest zauważenie, gdzie oddajesz swoją moc, i zacznij ją odzyskiwać. Czas przestać robić wymówki, przestać obwiniać innych i zaakceptuj pełne konsekwencje tego, co trzeba, aby osiągnąć swój cel.

Załóżmy, że chcesz znaleźć sponsora na podróż dookoła świata. Oczywiście na planecie jest mnóstwo ludzi, którzy chętnie się w to zaangażują, więc z pewnością możesz to zrealizować, jeśli jesteś gotów zrobić wszystko, co konieczne, aby stało się to rzeczywistością. Z pewnością nie jest to trudne pod względem działania. Zapytaj wystarczającą liczbę ludzi z odpowiednimi pieniędzmi i zaoferuj im coś w zamian, a dostaniesz w końcu odpowiedź na “tak”. Umów się na spotkania i negocjuj, aż znajdziesz konsensus.

A jednak pomimo prostoty tego celu możesz go znacznie skomplikować, jeśli oddasz swoją moc.

Załóżmy, że pytasz swojego obecnego partnera czy chce wszystko rzucić i jechać w taką podróż, a ona odmawia. Możesz winić ją za to, że cię ogranicza lub możesz spróbować ją przekonać (co będzie formą siły), ale prawdopodobnie pójdziesz tą drogą.

Możesz także zaakceptować zdanie partnera i nauczyć się żyć bez tej podróży. Ale jeśli jest to dla ciebie silne pragnienie, spowoduje to tylko niechęć. Osiedlenie się za mniej, niż pragniesz, z pewnością nie doprowadzi do większego szczęścia i spełnienia. W niektórych okolicznościach może się to wydawać bardziej odpowiednie, ale to tylko kolejny przykład karmienia swoją mocą czegoś, co Cię blokuje (złudzenie bycia społecznie akceptowanym przez innych w tym przypadku).

Głębszą pracą wewnętrzną jest pytanie: dlaczego jestem z partnerem, który naturalnie nie chce tych samych rzeczy, co ja? Dlaczego zadowalam się mniej niż tak naprawdę pragnę? Dlaczego jestem tak przywiązany do kogoś, kto chce innych doświadczeń niż ja?

Aby podróż dookoła świata stała się rzeczywistością (nie tylko fantazją), ta wewnętrzna praca musi zostać wykonana. Te pozorne konflikty należy rozwiązać. Musisz nauczyć się wykorzystywać swoją moc do zaspokajania swoich pragnień, a nie przeszkód.

Gdybyś dobrze walczył o sponsora do swojej podróży, mógłbyś zrobić to w tym miesiącu, a może nawet tygodniu. Podczas gdy większość ludzi blokuje takie doświadczenie, kieruje swoją moc do tworzenia doświadczeń, które chce mieć.

Mam nadzieję, że widzisz to logistycznie, to naprawdę nie jest taki trudny cel. Kroki akcji są dość proste, głównie wymagają pewnej komunikacji. Ale jeśli Twój vibe nie pasuje do takiego wydarzenia, może Ci się to wydawać praktycznie niemożliwe. Wygląda na to, że świat zewnętrzny sprzeciwi się tobie, ale wcale tak nie jest. Twoja wibracja jest przyczyną niedopasowania. Jeśli odpowiednio dostosujesz swój vibe, cel stanie się łatwy i bezpośredni. Może się to nawet zdarzyć samodzielnie, bez konieczności pytania.

Osiągnięcie celów rozciągających wymaga zamocowania magnesów, które nie są obrócone we właściwy sposób. Obejmuje to porzucanie ograniczających przekonań i fałszywych założeń, odrzucanie pozbawionych mocy relacji oraz porzucanie wymówek i obwiniania. Jeśli unikniesz tej wewnętrznej pracy związanej ze wzrostem i spróbujesz przeskoczyć do kroku przyczynowo-skutkowego, po prostu ominiesz ten cel.

Wykonuj pracę na rzecz osobistego wzrostu

Po określeniu pracy związanej z rozwojem, którą musisz przejść, aby dopasować się do swojego celu, a następnie zająć się nią. Jeśli jesteś tego świadomy, możesz skompresować lekcje, które w innym przypadku zajęłyby lata do kilku miesięcy lub tygodni, tworząc duże zmiany w krótkim czasie.

Istnieje mnóstwo metod, które można wykorzystać do wykonania tego wewnętrznego rozwoju. Ta strona jest ich pełna. Oto kilka przykładów:

 • Czasopisma, aby uzyskać nowe informacje (kontrast starej wibracji z nową).
 • Przeprowadź głębokie rozmowy z ludźmi inteligentnymi i świadomymi.
 • Medytuj na temat wdzięczności i uznania.
 • Wizualizuj siebie, jak już byś tam był; czuj to jakby było to prawdziwe.
 • Odłącz się od osób, które nie pasują do Twojego celu.
 • Dołącz do klubu, który pomoże Ci dostosować wibrację do celu.
 • Przenieś się do nowego miasta, które lepiej pasuje do Twojego celu.
 • Zamień książki na półce na książki, które pasują do nowego vibe’u.
 • Rozdaj rzeczy, które nie pasują do nowej wibracji.
 • Kiedy ktoś mówi „nie” twoim pragnieniom, powiedz „nie” temu aspektowi relacji z nim (lub całemu związkowi, jeśli to konieczne).
 • Twórz nowe stwierdzenia przekonujące, które zastąpią stare przekonania ograniczające.
 • Spotykaj się regularnie z ludźmi, którzy w naturalny sposób mogą pomóc ci osiągnąć cel (tj. Ludźmi, którzy inspirują cię w tym kierunku).
 • Zamierzaj i oczekuj osiągnięcia swojego celu.
 • Używaj słowa „kiedy” zamiast „jeśli”, mówiąc o swoim celu.
 • Bloguj o swoim celu lub rozmawiaj o nim publicznie (ujawni to niedopasowane relacje i pomoże przyciągnąć bardziej kompatybilnych ludzi).
 • Przeprowadzaj eksperymenty, takie jak 30-dniowe testy, aby zanurzyć się w nowej wibracji.
 • Zmień dietę, ubrania itp., Aby jeść, ubierać się i żyć tak, jakbyś już tam był.
 • Umieszczaj zdjęcia lub inne inspirujące wiadomości, które reprezentują twój vibe.
 • Czytaj książki napisane przez innych, którzy emitują vibe zgodny z Twoim celem.
 • Idź na wykłady, warsztaty, seminaria i szkolenia, które pomogą Ci zanurzyć się w nowej atmosferze.
 • Wybacz ludziom, którzy cię skrzywdzili, i uwolnij się od bólu i urazy.

Myślę, że masz pomysł. Dokładne procesy, których tu używasz, nie są tak ważne. W zeszłym roku poszedłem na rozmowę, w której Joe Vitale poprosił wszystkich w pokoju (pokój pełen profesjonalnych mówców i autorów), aby wykrzyczeli swoje ulubione procesy rozwoju osobistego. Dwie osoby zapisywały je na dużej białej tablicy. W ciągu 10 minut tablica była całkowicie zapełniona i nadal pisali o kolejnych elementach. Oznacza to, że istnieją niezliczone sposoby wykonywania pracy wewnętrznej.

Użyj swojego ulubionego trzyliterowego procesu. Idź na terapię. Szturchnij się kilka razy palcem. Idź do spowiedzi i skonsultuj się z kosmitami. Cokolwiek. Konkretny proces nie ma znaczenia. To, co działa najlepiej dla mnie, może w ogóle nie działać dla Ciebie i odwrotnie. Ważną rzeczą jest to, że stosowane procesy pomagają dopasować się do celu. Nie trzymaj się procesu, który nie daje wyników.

Wyniki w tym obszarze mogą wymagać wielu wewnętrznych procesów, ale nadal powinny przynosić wymierne efekty. Przez wiele lat chciałem dużo podróżować. Ale nie miałem odpowiedniego vibe’u na styl życia bogaty w podróże. Miałem ograniczające przekonania, jak trudno byłoby sprawić, by podróże stały się częścią mojego życia. Miałem relacje zorientowane na dom, które nie wspierały stylu życia bogatego w podróże. Oddałem swoją moc wymówkom, dlaczego nie mogłem podróżować tak często, jak chciałem. Wykonałem poważną pracę wewnętrzną, aby rozwiązać te problemy, i kiedy to zrobiłem, podróże zaczęły bardzo łatwo pojawiać się w moim życiu. Częste podróżowanie wydaje się normalne i naturalne. Parę tygodni temu byłem w Hiszpanii. W tym tygodniu spędziłem kilka dni w zupełnie innej części Polski. A za parę miesięcy będę w USA. Podróż stała się łatwą i naturalną częścią mojego życia. Integracja atmosfery osób często podróżujących wymagała wewnętrznej pracy, ale powiedziałbym, że teraz jest całkiem dobrze dostosowany.

Kiedy wystarczająco dobrze zintegrujesz nowy vibe (perfekcja nie jest konieczna), przekonasz się, że właściwe działania zaczynają płynąć z łatwością. Staniesz się naturalny i swobodny. Opór będzie niewielki lub żaden. Jeśli chcesz doświadczyć czegoś, co jest dostosowane do twojego vibe’u, po prostu to stwórz. Nie jest to trudniejsze niż zrobienie posiłku.

Teraz oto kruczek. Praca nad rozwojem wewnętrznym nie będzie łatwa. To może być bardzo trudne. Jest to jednak obszar, w którym zrobisz najszybsze postępy, dążąc do osiągnięcia celów, które nie są jeszcze dobrym osiągnięciem. Po rozwiązaniu problemów z dopasowanie, cel prawie sam się osiągnie. Nie musisz się tak bardzo przejmować problemami takimi jak prokrastynacja i sabotaż.

Jeśli chcesz szybciej przejść przez tę część, przejdź przez cały proces MOTIFLOW. Obejmuje 5 modułów i jak przyspieszyć ten proces, niezależnie od tego, jaki cel chcesz osiągnąć. Nawiązałem do 2 z 5 modułów zawartych w tym artykule. W przypadku pozostałych muszę odesłać cię do całej aplikacji, ponieważ zajęłoby to zbyt wiele czasu, aby poprawnie to wyjaśnić (a ten już dochodzi do 7000 słów).

Unikaj złudnych wzorów do naśladowania

Czuję się bardzo szczęśliwy, ponieważ mam uprzywilejowaną perspektywę, która nie jest dostępna dla większości ludzi. Obserwuję wielu ludzi dążących do różnych celów i widzę, kto odnosi sukces, a kto meandruje. A ponieważ jestem narażony na wszystkie te dane, jestem w stanie nauczyć się wzorców, których większość ludzi nie ma okazji nauczyć się w ciągu swojego życia.

Jedno, co stało się bardzo jasne, to to, że kiedy ludzie odnoszą sukcesy, mają tendencję do dotarcia tam, podejmując dla nich łatwe i naturalne działania. Siła nie działa dobrze. Siła może czasem doprowadzić cię do celu, ale forma celu będzie nieco odbiegać od tego, czego chciałeś, i trudno będzie Ci się tam utrzymać. Jednak po osiągnięciu celu rozciągającego Ciebie za pomocą tego procesu wyrównania wibracyjnego łatwiej jest później go zatrzymać i dalej na nim budować. I o wiele bardziej spodoba ci się proces zdobycia go.

Jest to jednak bardzo osobisty proces. Musisz ciągle wracać do tego, co działa dla ciebie. Musisz przestać wyświetlać fałszywe wyobrażenia innych osób, zwłaszcza osób, których nigdy nie spotkałeś. To złudne myślenie, które tylko odepchnie Cię od Twojego celu.

Na przykład, jeśli wyznaczysz sobie cel zostać milionerem, poszukaj w swoich myślach rodzajów obrazów, które się pojawią. Jakie skojarzenia masz już w swojej pamięci? Gdzie się ich nauczyłeś? Czy są dokładne? Czy dotyczą ciebie? Czy wybrałeś fikcyjne postacie z telewizji lub filmu do swoich wzorów do naśladowania w tym obszarze? Kiedy myślisz o milionerach, czy wyobrażasz sobie Ebenezera Scrooge czy Gordona Gecko? Czy wyobrażasz sobie milionerów, których widziałeś tylko w telewizji, ale których nigdy nie spotkałeś twarzą w twarz? Taki bałagan mentalny zniszczy twój vibe w tym obszarze.

Wróć do podstaw i ponownie naucz się od zera właściwej wibracji. Przyznaj, że tak naprawdę nie rozumiesz prawdziwej wibracij bycia prawdziwym milionerem w prawdziwym świecie. Mam wielu przyjaciół/klientów będących milionerami i żaden z nich nie przypomina tego, w jaki sposób widziałem bogatych ludzi przedstawianych w fikcyjnych książkach, programach telewizyjnych lub filmach. Ich prawdziwe wibracje są zupełnie inne niż wersje fikcyjne. Ich wibracje są również zupełnie inne niż się spodziewałem na podstawie wywiadów, które widziałem z innymi milionerami lub z tego, co przeczytałem w książkach napisanych przez milionerów.

Gdy doświadczasz niektórych osób tylko za pośrednictwem mediów pośrednich, nie udawaj, że znasz osobę, którą oglądałeś. Zbyt łatwo jest założyć fałszywe przekonania w stosunku do kogoś innego, gdy łączysz się tylko na odległość. Jeśli później wejdziesz w interakcję z takimi ludźmi w pojedynkę i twarzą w twarz, te interakcje często rzucą cię w pętlę. Vibe drugiej osoby nie będzie taki, jak się spodziewałeś.

Oczywiście na blogu podzieliłem się wieloma szczegółami na temat mojego życia, ale można śmiało powiedzieć, że ktoś, kto spędza 30 minut na rozmowach osobiście, zna mnie znacznie lepiej niż ktoś, kto czyta wszystkie moje artykuły, ale ma nigdy mnie osobiście nie spotkał. Druga osoba będzie miała o wiele więcej informacji o mnie, ale pierwsza osoba będzie miała znacznie lepsze zrozumienie mojego rzeczywistego vibe’u. To samo dotyczy innych. Jeśli cię nie spotkałem osobiście, nie twierdzę, że cię znam.

Nie mogę powiedzieć, ile razy spotkałem osobiście osobę, która jest wyraźnie nieśmiała i zamknięta w sobie, ale na podstawie postów na blogu można by pomyśleć, że to “społeczny motyl”. W większości przypadków celowo nie tworzyli fałszywego obrazu, aby oszukiwać ludzi. Po prostu ich prawdziwy vibe nie jest okazywany przez Internet. To prowadzi ludzi do rzutowania na nich wszelkiego rodzaju fałszywych założeń, co utrudnia wykorzystywanie takich ludzi jako dobrych wzorów do naśladowania.

Jednym z powodów, dla których tak ważne jest sprzyjanie komunikacji osobistej (szczególnie gdy chcesz zrozumieć nowy vibe), to fakt, że komórki skóry są pokryte drobnymi antenami, które wychwytują pola elektromagnetyczne emitowane przez inne osoby (takie jak ich fale serce i fale mózgowe). Każdy człowiek jest jak chodzący nadajnik i odbiornik. Ten aspekt naszej biologii jest jednak zasadniczo zjawiskiem lokalnym. Masa spada, jeśli jesteś od kogoś więcej niż metr lub dwa. Nawet oglądanie kogoś na scenie to za daleko. Naprawdę chcesz być nie dalej niż odległość jedzenie wspólnie posiłku. To wtedy dowiesz się najwięcej o czyjejś wibracji.

W związku z tym, jeśli nigdy nie spędzałeś ze mną czasu osobiście, nie jest dobrym pomysłem wykorzystanie mnie jako wzoru do naśladowania do celów, które mogłem osiągnąć, które również chcesz osiągnąć. Jeśli znasz mnie tylko z moich postów na blogu lub podcastów albo z oglądania, jak wygłaszam przemówienie, tak naprawdę nie wiesz, jak wygląda mój codzienny vibe. Lepiej jest znaleźć kogoś lokalnie, kto może służyć jako wzór do naśladowania, kogoś, z kim możesz spotkać się osobiście, choćby na krótko. Jeśli korzystasz głównie z internetowych modeli do naśladowania, prawdopodobnie będziesz spędzać dużo czasu biegając w kółko, zamiast osiągać swoje cele, ponieważ bardzo trudno będzie ci zachować właściwą wibrację. Będziesz tylko tworzył fałszywą projekcję, która niewiele przypomina prawdziwy vibe pasujący do celu.

Proces w przeglądzie

Oto jak wygląda nasz ogólny proces krok po kroku:

 1. Zdefiniuj swój cel.
 2. Rozwijaj głębsze zrozumienie nowego vibe’u, który pasuje do celu (spędź czas z ludźmi, którzy go osiągnęli, wizualizuj siebie jakbyś już tam był).
 3. Porównaj swój obecny vibe z nowym vibe’em, aby zobaczyć, gdzie nie jesteś dopasowany (użyj kontrastowych wizualizacji, przekaż swoje pragnienia).
 4. Zidentyfikuj wewnętrzną pracę związaną z rozwojem niezbędną do dostosowania twojego vibe’u (nowe przekonania, nowe relacje, mądrzejsze zastosowanie twojej osobistej mocy).
 5. Użyj swoich ulubionych procesów, aby wykonać wewnętrzną pracę rozwojową, dopóki nie osiągniesz wystarczającego dopasowania, aby doświadczyć przepływu inspirowanych działań.
 6. Zezwól na przepływ inspirowanej akcji (nie zmuszaj) do poprowadzenia cię do celu.
 7. Ciesz się harmonijną manifestacją swojego celu.

Zasadniczo jest to prosty proces i działa on niesamowicie dobrze.

Dzięki temu procesowi żaden cel nie jest nieosiągalny. Ale co, jeśli nie możesz znaleźć wzorów do naśladowania dla konkretnego celu?

Będziesz musiał polegać w większym stopniu na wizualizacji. Może to wymagać dalszych eksperymentów, aby znaleźć odpowiednią wibrację. Jest to jeden z powodów, dla których nowe cele, które nigdy wcześniej nie zostały osiągnięte, zwykle trwają dłużej. Znalezienie odpowiedniego vibe’u, który jest zgodny z celem, zajmuje trochę czasu. Na przykład ludzie zawsze budują szybsze komputery niż te, które istnieją obecnie, ponieważ vibe „budowania nieco szybszego komputera” jest już znany i rozumiany przez wystarczającą liczbę ludzi, aby to umożliwić. Jednak vibe „budowania świadomego robota” nie jest jeszcze zrozumiany i zintegrowany, więc nie mamy jeszcze samo-świadomej, głębokiej sztucznej inteligencji.

Niektóre obszary pracy nad wibracyjną „zabawą” obejmują eksplorację przestrzeni z celami, których nikt wcześniej nie osiągnął. Czy potrafisz wyczuć atmosferę zgodną z celem? Czy potrafisz wykonać wewnętrzny rozwój, aby dopasować się do tego vibe’u? A może trzymasz się wibracji, które reprezentują doświadczenie „byłem tam, zrobiłem to” dla kogoś innego?

Co z krokami akcji? Kiedy twój vibe pasuje do twojego celu, nie musisz nawet myśleć o krokach akcji. To tak, jakby powiedzieć ci, jak zrobić obiad. Istnieje niezliczona ilość zasobów, aby poinformować Cię o krokach, jakie należy podjąć. Kiedy twoja wibracja pasuje do twojego celu, te zasoby kroku działania będą bez trudu przepływały do ​​ciebie. Jeśli wydaje Ci się, że kroki akcji są nieznane lub nie możesz tego zrobić, musisz wykonać więcej pracy, aby dostosować swój vibe do celu.

Teraz gdybym tylko mógł wymyślić vibe pisania pierwszego artykułu bez literówek 🙂

Podobne artykuły o wyznaczania celów:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *