Kategorie
ćwiczenie

Pranayama – technika oddechowa

Technika oddechowa pomaga natychmiastowo się odprężyć, pozytywnie wpływa na koncentrację oraz samoświadomość. Poznaj genialną technikę oddechową Pranayama.

W ćwiczeniach oddechowych Pranayama stale działa Prawo Dawania i Brania. Świadome oddychanie oznacza ukierunkowanie uwagi na ciągłą wymianę, która zachodzi pomiędzy twoim osobistym ciałem a poszerzonym ciałem środowiska. Każdy oddech oznacza wymianę miliardów atomów. Atomy, które codziennie wdychasz do płuc, wędrują po żywych istotach z całego świata. W tej chwili masz w sobie atomy węgla, które kiedyś znajdowały się w afrykańskim gepardzie, delfinie z południowego Pacyfiku, tahitańskim drzewie palmowym i australijskim aborygenie. Ponadto każda cząsteczka twojego ciała byłą kiedyś gwiezdnym pyłem stworzonym u zarania dziejów wszechświata. Oddychanie jest żywym świadectwem Prawa Dawania i Brania.” 

~ Deepak Chopra, Joga, Warszawa 2006, 2009, Studio Emka.

Technika oddechowa – zrób to teraz!

Świadomy oddech jest najprostszą, fundamentalną i najbardziej szlachetną formą medytacji, która jest dostępna dla każdego człowieka. Oddech to pierwsza i ostatnia rzecz, którą posiadamy na tym świecie.

Ale mówiąc również bardzo przyziemnie i praktycznie, oddech po prostu odstresowuje, alkalizuje krew, oczyszcza z toksyn, daje poczucie głębi i teraźniejszości.

Techniki oddechowe – panaceum?

Nie bez powodu w świecie ciągłej dystrakcji oraz stresu, powracają do “mody” techniki oddechowe.

Zaprezentowana na filmie technika Pranayamy jest zaawansowaną techniką oddechową wywodzącą się z jogi i serdecznie ją polecam zmęczonym rodzicom, zestresowanym biznesmenom, czy też szukających głębi artystom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *