Kategorie
motywacja

Jak zrobić wszystko źle

Chociaż zwykle piszę dla osób, które są zainteresowane poprawą swojego życia, zdaję sobie sprawę, że wielu podąża przeciwną ścieżkę. Osoby te celowo odrzucają kroki, które doprowadziłyby ich do wymiernych ulepszeń i rezultatów. Wolą, aby wszystko poszło źle – tak długo, jak to możliwe.

Czasami im nie pójdzie i przypadkowo robią coś dobrze. Zazwyczaj są w stanie sabotować te niechciane sukcesy w krótkim czasie, ale najbardziej im się podoba, kiedy mogą zapobiec wystąpieniu tych pozytywnych doświadczeń.

Jeśli zaliczasz się do tej mniej nieznanej i niedocenianej grupy, oto kilka sugestii, w jaki sposób możesz lepiej powstrzymać sukces i zapewnić absolutną porażkę aż do śmierci.

Zła ścieżka 

Zwróć uwagę na ścieżki, którymi podążają szczęśliwi i odnoszący sukcesy, i omijaj te ścieżki. Korzystaj z popularnych ścieżek, ponieważ pomogą one w najlepszym razie osiągnąć średnie wyniki, a średnie wyniki powinny bezpiecznie zapobiegać niepożądanym odczuciom spełnienia. Najlepsze drogi to takie, które sprawiają, że czujesz się, jakbyś chodził w kółko, dopóki nie będziesz zbyt zmęczony, by chodzić i musisz przejść na emeryturę. Drogi, które są płaskie lub zjeżdżają z góry, są często dobrym wyborem i zazwyczaj spełniają również wymagania popularności. Unikaj ścieżek prowadzących przez wzgórza lub góry; wysokie widoki są niepokojące. Kieruj się w stronę terenu, który ci się nie podoba, ponieważ łatwiej nienawidzić swojego życia, gdy nienawidzisz otoczenia. Jeśli potrafisz się zgubić, to naprawdę wspaniale.

Złe nawyki 

Zapoznaj się z tymi nawykami, które dają najlepsze wyniki, i porzuć je. Zastąp je nawykami, które nie zapewniają postępu. Jeszcze lepsze są nawyki, które powodują otępienie. Oglądaj dużo telewizji. Jedz fast food. Unikaj ćwiczeń. Spraw, aby sesja na Facebook był najważniejszym wydarzeniem dnia.

Złe miejsce 

Ważne jest, aby mieszkać w miejscu, które emanuje depresyjną atmosferą bez perspektyw. Szukaj miejsc, które przyciągają ludzi o najniższych dochodach, i faworyzują brzydotę od piękna. Żyj z ludźmi, którzy zachęcą cię do pójścia ścieżkami, których wyraźnie nie chcesz. Szczególnie mieszkanie z rodzicami tak długo, jak to możliwe, może być bardzo pomocne.

Zły czas 

Nigdy nie podejmuj działań, tak długo jak możesz uzasadnić zwlekanie. Pozostań na uboczu jak najdłużej i unikaj pola działania tak długo, jak to możliwe. Nie bądź punktualny. W końcu szanse przeminą. Presja jest mniejsza, gdy się spóźniasz, ponieważ nikt nie będzie na Ciebie czekać zbyt długo. Jeśli działasz zbyt wcześnie, ryzykujesz sukcesem.

Zły powód 

Ludzie są bardzo wścibscy i prędzej czy później zapytają o twoje plany. Nieuczciwe jest założenie, że każdy powinien starać się poprawić swoje życie, więc musisz być dobry w odbijaniu zapytań za pomocą fałszywych odpowiedzi. Kiedy w końcu bliscy zauważą twój brak postępów, zrzuć winę na czynniki zewnętrzne, takie jak gospodarka, jak niesprawiedliwy szef, brak rozsądku ex itd. Jeśli powiesz ludziom prawdę, mogą spróbować Cię motywować i wprowadzić pewne zmiany, a na pewno tego nie chcesz.

Zły dzień 

Wstań późno, jeśli czujesz się najlepiej wcześnie, i wstań wcześnie, jeśli najlepiej się czujesz wstając później. Przez cały dzień staraj się robić coś przeciwnego do wszystkiego, co sprawia, że ​​czujesz się szczęśliwy i produktywny. Większość ludzi uważa, że ​​pomocna jest praca, której nie lubią. Daje im to gwarancje, że nawet jeśli uda im się spędzić miły poranek i / lub wieczór, godziny spędzone w pracy skutecznie ich zdemotywują. Najważniejsze w pracy to unikać jakichkolwiek technik motywacyjnych pracowników – zapewni to maksymalizację nieprzyjemnego wrażenia życia.

Zły tydzień 

Ciąg kilku niewłaściwych dni z rzędu może stworzyć bardzo słaby tydzień – być może nawet bardzo kiepski tydzień, jeśli nad tym popracujesz. Ważne jest, aby nie robić nic naprawdę regenerującego w weekend – maksymalnie wykorzystaj czas lenistwa, bezczynności i bezsensownej rozrywki. Chcesz zacząć poniedziałek rano, czując się pozbawiony mocy, już od samego początku tygodnia. Jeśli potrafisz utrzymać stres, depresję lub nudę przez cały tydzień, znalazłeś na to idealne rozwiązanie! Gdy już utkniesz w takim wzorcu zachowania, nie rób nic, aby go przypadkowo zmienić.

Zła metoda 

Ucz się na błędach innych ludzi i kopiuj je. Stosuj metody, które okazały się nieskuteczne w przeszłości, zapewniając i tobie podobnem, kiepskie wyniki. Spójrz również na swoją przeszłość. Zauważ, co nigdy dla ciebie nie działało i rób to dalej. Jeśli wtedy nie działało, będzie tak nadal.

Zła technika 

Nie bądź zbyt kreatywny ani nie próbuj wprowadzać innowacji. Skopiuj czyjąś technikę, jeśli możesz. Dopasowywanie się do tłumu jest bezpieczniejsze niż wyróżnianie się jako unikatowa jednostka. Łatwiej jest powstrzymać sukces, jeśli faworyzujesz popularne techniki używane przez masy – nie rób nic wymyślnego. Oryginalny styl jest zbyt bliski sukcesu.

Zła receptura 

Upewnij się, że kluczowe składniki, które wkładasz w swoje życie, nie łączą ze sobą. Znajdź pracę, która nie wystarczy, by pokryć wydatki, więc nie możesz związać końca z końcem. Znajdź partnera, który nie będzie w stanie dogadać się z twoimi znajomymi. Zaopatrz swoją kuchnię w produkty, które przez większość czasu sprawiają, że czujesz się trochę chory. Zachowaj brak balansu.

Złe geny 

Pozbądź się resztek energii, obwiniając swoje problemy o swoje DNA. Niech twoje geny będą ostatecznym ograniczeniem. Zignoruj ​​prawdę, że twoje myśli w większości decydują o tym, jak działają twoje geny.

Złe cele 

Trudno całkowicie uniknąć wyznaczania celów, ponieważ część mózgu będzie chciała wypełnić tę pustkę. Utrzymuj to miejsce wypełnione pseudo-celami, które wypełnią Twój umysł i skutecznie zablokują prawdziwe cele przed przypadkowym wpadnięciem na swoje miejsce. Udowodniono, że dobrze się sprawdzają cele takie jak: zarabiać więcej pieniędzy, znaleźć związek, znaleźć pracę itp. Brak specyficzności sprawia, że ​​zwlekanie staje się łatwiejsze.

Złe znaczenia 

Jeśli kiedykolwiek zostaniesz wciągnięty w pracę nad celem, wybierz najbardziej okrężną drogę, jaką możesz. Zamiast zakładać prawdziwy biznes, który zapewnia wartość i zarabia pieniądze, zajmuj się bezsensownymi zajęciami, takimi jak dopracowywania projektu logo i wizytówek. Często zmieniaj projekty, aby nic nigdy nie było dokończone. Stwórz iluzję postępu, nie tworząc przy tym niczego wymiernego.

Zły plan 

Twórz błędne plany, aby osiągnąć swoje cele, plany, które każda rozsądnie inteligentna osoba byłaby w stanie obalić. Upewnij się, że co najmniej jeden kluczowy krok wymaga horkruksa.

Złe umiejętności 

Unikaj bycia zbyt dobrym w czymkolwiek. Umiejętność jest receptą na sukces, więc bądź jak najbardziej niewykwalifikowany. Unikaj książek, programów audio, seminariów i osób wykształconych. Twoja edukacja skończyła się dawno temu; nie próbuj tego zmienić. Pozwól, aby Twoje kwalifikacje były coraz słabsze z każdym rokiem.

Złe perspektywy 

Patrz na świat z perspektywy, która cię osłabia. Wyklucz punkty widzenia, które sprawiłyby, że twoje problemy wyglądałyby zbyt łatwo do rozwiązania. Jeśli źle oceniasz wagę problemu, łatwiej jest utknąć tam na dłużej. Jeśli problem wydaje się zbyt łatwy do rozwiązania, możesz ulec pokusie, aby go naprawić, a to tylko przyspieszy Ci drogę do sukcesu – tego nie chcesz!

Złe motywy 

Wyznaczaj cele, które inni oczekują od Ciebie, nawet jeśli tak naprawdę cię one nie obchodzą. Na pewno wszyscy mają rację, a ty się mylisz, więc skorzystaj z ich planu i udawaj, że ci się podoba.

Złe pytania 

Zadawaj pytania, które nie są w stanie udzielić ci pomocnych odpowiedzi, takich jak Dlaczego nigdy nie mogę iść naprzód? Dlaczego nie mam motywacji? Dlaczego ludzie są dla mnie zawsze wredni? Dlaczego cały czas jestem taki nielubiany? Dlaczego jest gruby/a

Złe odpowiedzi 

Teraz weź te kiepskie pytania i i tak spróbuj na nie odpowiedzieć. Bądź tak bezbronny, jak tylko możesz. Nigdy nie mogę iść naprzód, bo jestem głupi/a. Ludzie są dla mnie wredni, ponieważ jestem frajerem. Jestem nielubiany ponieważ nie mam umiejętności społecznych, więc wiem, że się zawstydzę, jak tylko otworzę usta. Nie mam motywacji do odchudzania, bo mam grube kości i złe DNA.

Zły rytm 

Maszeruj w rytm kogoś innego, nigdy własnego. Najlepszą radą do naśladowania jest ta, która pochodzi od osób, które wydają się troszczyć o ciebie, ale które są zbyt niekompetentne, aby wiedzieć, o czym mówią. Szukaj porady zdrowotnej u palacza z nadwagą. Rozważ porady finansowe od osób, które ledwo mogą płacić własne rachunki. Krewni są często świetnym wyborem.

Źli ludzie 

Regularnie spotykaj się z przegranymi, podnosząc ich do statusu kumpla. A najlepiej, dołącz do ich grupy. Jeśli ktokolwiek okaże choć odrobinę ambicji lub błyskotliwości, oskarż ich o szaleństwo albo otęp ich wystarczającą ilością alkoholu i wyrzuć ich ze swojej bandy. Otwarcie witaj nowych członków, którzy demonstrują swoją biegłość w sarkazmie i którzy posiadają kolekcję gier wideo, które dorównują twojej.

Zła energia 

Utrzymuj swój “vibe” celowo zsynchronizowany z przeciwieństwem szczęścia, sukcesu i spełnienia. Wizualizuj porażkę, gdy tylko masz szansę. Kiedy czujesz się wkurzony, wzmocnij emocje do wściekłości. Kiedy czujesz smutek, wzmocnij go do odrętwienia, które możesz ciągnąć przez tygodnie. Pamiętaj aby się martwić. Uświadom, że świat się rozpada.

Złe znaki 

Spożyj wystarczającą liczbę venti latte, żeby twoje uśpione zdolności psychiczne w końcu się obudziły. Interpretuj każdą przychodzącą wiadomość tekstową jako znak, że podążasz właściwą drogą, nawet jeśli jedyni ludzie, którzy sprawiają wrażenie, że zależy im na Twoim istnieniu, są tak samo zagubieni jak ty. Interpretuj pozorny brak postępów we wszelkich obszarach życia jako wzrost duchowy. Wewnętrzny wzrost jest zawsze niewidoczny.

Zła intensywność 

Bądź nieszczęśliwym kanapowcem przez 28 na każde 30 dni, który uważa, że ​​wstawanie o 7 rano jest szczytem ambicji. Następnie wykonaj 48-godzinny maniakalny szał, w którym opowiesz wszystkim o zainspirowanym pomyśle, którego nigdy nie zamierzasz wdrożyć. Raz w miesiącu miej odbyj rozmowę z jakąś osobą; następnie wróć do przytulnego komfortu bezczynności.

Zła melodia 

Wiesz, że jesteś na dobrej drodze do nieszczęścia, gdy słuchasz ogólnej piosenki swojego życia, i wszystko, co możesz usłyszeć, to hałas, w którym wszystko brzmi, jakby do siebie nie pasowało. Jeśli coś zacznie działać, a ty zaczniesz słyszeć coś podobnego do muzyki, zauważ, co tworzy tą paskudną harmonię, i zakłuć ją.

Zła strona www

Jeśli już stosujesz większość powyższych zasad, nie powinieneś martwić się o sukces, szczęście i spełnienie, które mogą wpłynąć na twoją ponurą egzystencję. Możesz odpocząć i oczekiwać na trumnę. Tak trzymaj! Zdecydowanie też nie rejestruj się w aplikacji motywacyjnej MOTIFLOW, bo to by mogło pozytywnie torować Twój umysł i zbliżyć od sukcesu! Najlepiej jak najszybciej opuść tą stronę, bo każda sekunda tutaj może mieć pozytywny wpływ na Twoją podświadomość 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *