Kategorie
cele

Świadomie postaw swoje cele przed sobą | 2020

Niektórzy odnoszący sukcesy ludzie zalecają zapisywanie swoich celów każdego dnia. Inni twierdzą, że wystarczy je czytać raz dziennie. Podstawową ideą jest ciągłe odświeżanie celów w myślach, aby często o nich myśleć.

Jeśli nie zastosujesz takiej praktyki, łatwo stracisz z oczu swoje cele. Dajesz się wciągnąć w codzienne czynności, a najważniejsze długoterminowe koncepcje odchodzą na dalszy plan. Zamiast tworzyć swoje życie, po prostu reagujesz na wszystko, co się pojawi.

Kiedy mi się to przytrafia, zaczynam odczuwać pustkę np minął tydzień i odnoszę wrażenie, że nie zrobiłem zbyt wiele, nawet jeśli byłem bardzo zajęty. Nieważne zadania pochłaniają mój czas i mnożą się, a moje prawdziwe cele się nie zbliżają. Czy kiedykolwiek tak się czułeś?

Z drugiej strony, kiedy jestem bardzo skoncentrowany na moich celach i aktywnie nad nimi pracuję, zazwyczaj czuję się świetnie. Mam więcej energii i motywacji, a tydzień kończę z dużym poczuciem spełnienia.

Niektórzy sądzą, że motywacja rodzi akcję, ale akcja także powoduje motywację. Motywacja to uczucie wynikające z budowania i utrzymywania tempa. Kiedy widzisz, jak twoje cele zbliżają się z dnia na dzień, jest to bardzo energetyzujące.

Istnieje wiele sposobów, aby utrzymać swoje cele przed sobą. Oto kilka innych pomysłów do rozważenia:

1. Użyj cyfrowej ramki na zdjęcia, aby wyświetlić zdjęcia swoich celów.

Już dawno temu widziałem ten gadget na aukcji internetowej, jednak nie chciałem stawiać więcej przedmiotów na biurku.

Jednak fajnym zastosowaniem tego urządzenia jest załadowanie ich pozytywnymi zdjęciami, które przypominają o twoich celach. Na przykład, jeśli chcesz wyjechać na wakacje, umieść zdjęcia miejsca, które chcesz odwiedzić.

Możesz także tworzyć własne obrazy, takie jak afirmacje (z obrazkami w tle lub bez).

Możesz nawet dodać kilka przypomnień o rzeczach, za które jesteś już wdzięczny. Nie musisz usuwać wszystkich zdjęć znajomych i rodziny. Po prostu dodaj do nich.

To świetny pomysł na pozytywne torowanie umysłu.

2. Dodaj zdjęcia celu w panelu głównym MOTIFLOW.

Dzięki przemyślanemu interfejsowi, każdy użytkownik może dodawać swoje własne zdjęcia do celów. Aby go użyć: Zarejestruj się.

3. Wybierz inspirujące tło pulpitu.

Możesz dodać listę swoich najważniejszych celów do obrazów tła pulpitu, aby były one zawsze widoczne na ekranie. Po prostu załaduj zdjęcia w edytorze obrazów, dodaj do nich tekst i zapisz je.

4. Napisz swoje cele na papierze i wszędzie je powieś.

Wydrukuj swoje cele dużą czcionką (np. 100-pt) i powieś je w domu i miejscu pracy (jeśli są to cele publiczne 😉 ), abyś często je widział.

Jeśli czułbyś się zawstydzony, gdyby ktoś Cię odwiedził i zobaczył Twoje cele wszędzie powieszone, opanuj się. Może potrzebujesz lepszych przyjaciół, którzy potrafią szanować ludzi z celami. Może wyświadczysz odwiedzającym dużą przysługę, przypominając im, aby częściej myśleli o celach.

Jeśli nie możesz w ogóle zdobyć się na odwagę, aby powiesić swoje cele, to jaką masz szansę na osiągnięcie swoich celów? Obstawiłbym, że nigdy ich nie osiągniesz.

Właśnie dlatego panel główny w MOTIFLOW składa się z celów, które możesz sobie codziennie przypominać.


Jak zaplanować życie

Agenda szkolenia

#2 Jak uzdrowić swój MÓZG aby optymalnie Cię kierował do celów po tym jak ZAPLANUJESZ ŻYCIE, bez teoretyzowania na temat jego budowy i bez zażywania drogich suplementów?

#1 W jaki sposób PLANOWAĆ ŻYCIE by osiągać cele i marzenia, bez spędzania lat ćwicząc żmudne techniki koncentracji i samodyscypliny?

#3 Jak maksymalnie doładować swoją pewność siebie, aby 3 x szybciej realizować swoje PLANY ŻYCIOWE, bez picia niezdrowych energetyków oraz przejmowania się zbędna krytyką?

Na szkolenie możesz się zapisać tutaj:  Jak zaplanować życie bez wydawania 5000 zł na coaching i szkolenia motywacyjne?


5. Powiedz innym o swoich celach.

Istnieje wiele szkół myślenia na ten temat. Oto mój punkt widzenia:

Myślę, że możesz otwarcie udostępniać swoje cele innym osobom. Kiedy to zrobisz, niektórzy ludzie będą cię wspierać, inni nie będą się tym przejmować, a inni będą cię krytykować, mówiąc: „Tak, racja. Nigdy tego nie osiągniesz”.

Mówienie o swoich celach to świetny sposób na odfiltrowanie znajomych i rodziny, ponieważ natychmiast pokazuje, kto jest po twojej stronie, a kto tylko Cię powstrzyma. To dobra informacja. Daje to wcześniejsze ostrzeżenie o osobach, które będą Ci przeszkadzać, gdy zbliżasz się do celu.

Na przykład, jeśli powiesz ludziom, że Twoim obecnym celem finansowym jest zarabianie 10 000 zł miesięcznie, mimo że w tej chwili zarabiasz tylko 3 000 zł, niektórzy ludzie mogą stać się hiperkrytyczni tylko dlatego, że sam sobie wyznaczyłeś ten cel. Widzą cię jako zagrożenie dla ich samozadowolenia i lenistwa. Będą się z ciebie wyśmiewać, atakować itp. Jeśli zaczniesz pracować nad swoim celem i go nie osiągniesz, będą to pierwsi ludzie, którzy Ci to wypomną.

W końcu musisz wyeliminować tych ludzi, a im wcześniej, tym lepiej. Jeśli już teraz nie mogą teraz poradzić sobie z twoimi ambicjami, wyobraź sobie, jak to będzie, gdy faktycznie osiągniesz 10 000 zł miesięcznie. Nie będą w stanie sobie z tym poradzić. Po prostu będą Cię krytykować po drodze i spowodują u ciebie psychiczny opór, który może przyczynić do tego, że upadniesz.

Widziałem, co się dzieje z niektórymi naszymi starymi przyjaciółmi i to nie jest ładne. Im dłużej próbujesz utrzymać takie relacje, tym gorzej i powstaje większy opór.

Z drugiej strony otwarcie mówienie o swoich celach pomaga również określić, kto stoji po Twojej stronie. Pokazuje, którzy znajomi akceptują twoje ambicje i nawet się nimi insiprują. Niektórzy ludzie są podnieceni ambicjami i osiągnięciami swoich przyjaciół. Ja i moja dziewczyna Natalia tacy jestśmy, kiedy nasi przyjaciele mówią o swoich celach. Osiągnięcia nas inspirują. Chcemy, aby inni odnieśli sukces. 

Niektórzy ludzie nie ani są narzekającymi, ani „cheerleaderkami”. Są po prostu neutralni. Nie denerwują się, ani nie ekscytują, gdy mówisz o swoich celach. Ci ludzie nadal mogą stać się dla Ciebie dobrym wsparciem, więc nie musisz ich usuwać z życia tylko dlatego, że nie są zbyt entuzjastyczni dla tego, że chcesz coś osiągnąć. Mogą nawet być przyszłymi klientami, jeśli pewnego dnia otworzysz firmę.

Oprócz filtrowania znajomych i rodziny, kolejnym powodem, aby mówić o swoich celach, jest to, że stwarza pozytywną odpowiedzialność. Dobrze jest rozmawiać o swoich celach i postępach z prawdziwymi przyjaciółmi, którzy chcą zobaczyć, jak Ci się udaje. Osoby te od czasu do czasu będą Cię sprawdzać i będą cię rozliczać za postęp. 

Nie komplikuj

Kluczem jest uproszczenie. Niektóre osoby decydują się na tworzenie tych skomplikowanych środków wiążących wizję i tak dalej, ale zajmuje to zbyt wiele czasu i wysiłku, więc nie utrzymują nawyku.

Prosta praktyka wykonywana regularnie przewyższa złożoną praktykę wykonywaną nieregularnie – lub wcale. Jeśli nie możesz dostać czegoś przed sobą w mniej niż 5 minut, nadmiernie komplikujesz ten proces. To naprawdę nie jest takie trudne.

Zaletą utrzymywania swoich celów przed sobą jest to, że stale odświeżasz swój zorientowany na cel sposób myślenia. Trudno o nich zapomnieć. Od czasu do czasu możesz tracić klarowność, ale Twoje cele w MOTIFLOW wytworzą pozytywną presję, która mówi: „Jestem tutaj i przypominam Ci o sobie. Wprowadź zmiany jak najszybciej i wrócić na właściwe tory ”. Przy tak wielu rzeczach na świecie, które mogą cię rozpraszać w dzisiejszych czasach, szczególnie w Internecie, jest to ważna praktyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *