Kategorie
motywacja

Polaryzacja Motywacji cz.1

Czy zdajesz już sobie sprawę, że składnik energetyczny każdej intencji ma polaryzację (biegunowość). Teraz zbadamy polaryzację, która jest kluczem do zrozumienia celowej energii.

Staraj się zachować otwarty umysł podczas czytania tego artykułu. Pojęcia są tutaj ważne, więc staraj się nie pomieszać konkretnych słów, których używam do ich opisu.

Co to jest polaryzacja?

Aby zdefiniować polaryzację, musimy najpierw zbudować trochę rusztowania, więc zanurzmy się i zbadajmy naturę myśli.

Jako świadoma istota masz zdolność tworzenia myśli. Jeśli zdecydujesz się pomyśleć o jabłku, możesz to oczywiście zrobić.

Każda myśl składa się z dwóch podstawowych elementów: (1) treści i  (2) energii. Najpierw zdefiniuję je, a potem przejdziemy do polaryzacji.

Treść myśli

Treść myśli jest zawartą w niej surową informacją. Jeśli myślisz o jabłku, jego treść jest twoją wewnętrzną reprezentacją tego jabłka. Jeśli masz intencje „mieć milion dolarów”, treść jest prośbą o milion dolarów.

Treść myśli nie zawiera emocji. Treść jest tym, co dostajesz, gdy sprowadzasz myśl do czegoś, co można zapisać w komputerowej bazie danych lub wpisać do wiadomość e-mail. Nawet jeśli oryginalna myśl jest bardzo emocjonalna, część treści myśli jest pozbawioną emocji reprezentacją tej myśli, na przykład zdanie „Jestem zły”, reprezentujące emocje gniewu z prawdziwego życia.

Ta definicja treści jest po prostu abstrakcją, która pomaga nam lepiej zrozumieć składnik energetyczny. Nie sugeruję, że twoje myśli dzielą się na osobne elementy. Sugeruję, że ten model jest pomocny w tworzeniu myśli, które mają więcej mocy do manifestowania tego, czego pragniesz.

Energia myśli

Teraz zdefiniujmy energię. Energia jest niezadowoloną częścią myśli. Pojęcie to jest bardzo trudne do wyjaśnienia słowami, ponieważ gdy tylko zredukujemy je do słów, otrzymujemy treść, a nie energię. Tak więc moje słowa nigdy nie oddają pojęcia sprawiedliwości, tak jak słowo „radość” nigdy nie oddaje rzeczywistego doświadczenia radości.

Intuicyjnie już znasz komponent energetyczny swoich myśli, więc myślę, że najlepszym sposobem na zdefiniowanie energii jest umożliwienie jej subiektywnego odczuwania właśnie teraz. Oto proste ćwiczenie, które możesz wykonać w ciągu około minuty, aby zademonstrować energię myśli:

Spróbuj teraz zachować w pamięci myśl „jestem szczęśliwy”. Utrzymaj tę myśl przez kilka sekund. Zauważ, jak się czujesz, kiedy trzymasz tę myśl.

Teraz trzymaj tę samą myśl (identyczna treść)… ale tym razem z większą energią. Rób wszystko, co uważasz za konieczne, aby myśl „Jestem szczęśliwy” stała się bardziej intensywna w twoim umyśle – uśmiechaj się, zmieniaj pozycję, oddychaj głębiej, wstań, wystawaj klatkę piersiową, patrz w górę, poruszaj się itd. Zatrzymaj myśl przy tym nowym poziomie energii przez kilka sekund. Zwróć uwagę na różnicę w odczuciu tej myśli w porównaniu do pierwszej. Czy potrafisz dostrzec zwiększoną energię, nawet gdy czysta treść myśli pozostaje niezmieniona?

Teraz zmniejsz intensywność i sprowadź energię myśli „Jestem szczęśliwy”. Pozbądź się myśli z całej jej energii i zredukuj ją w swoim umyśle do czystej treści. To tylko nudne zdanie. Potraktuj tę myśl jako czystą treść jeszcze przez kilka sekund. Zauważ, jak to się czuje w porównaniu do pierwszych dwóch myśli. Czy wyczuwasz różnicę energetyczną?

Mimo że treść jest taka sama we wszystkich trzech sytuacjach, twoje subiektywne odczucie tych myśli będzie zupełnie inne. Mówiąc obiektywnie, Twój oddech, fizjologia i ruch zmienią się, aby odzwierciedlić energię trzymanej myśli. Gdyby ktoś inny wykonywał to ćwiczenie przed tobą, dostrzegłbyś różnice. Nie jest trudno zmierzyć intensywność energii myślowej danej osoby, obserwując jej fizjologię. Jest to szczególnie łatwe w przypadku dzieci, które są mniej skłonne do ukrywania swojego stanu emocjonalnego.

Energia i emocje

Teraz możesz myśleć, że energia i emocje są tym samym. Są spokrewnieni, ale zdecydowanie nie są takie same. Emocje to energia, podobnie jak ciepło to ogień. Przepływ energii myśli wywołuje emocje, podobnie jak ogień wytwarza ciepło. Jeśli trzymasz myśl z silną energią, poczujesz silne emocje. Jeśli trzymasz myśl ze słabą energią, odczujesz niewiele emocji lub nie odczujesz ich wcale.

Energia nie jest czymś, co możesz stworzyć lub zniszczyć. Po prostu istnieje. Jest zawsze obecna i zawsze dostępna. To, co sprawia, że ​​czujesz silne emocje, to nie sama energia (która jest zawsze obecna), ale raczej przepływ energii przepływającej przez ciebie.

Niektórzy guru samopomocy sugerują, że możesz zwiększyć swoją zdolność do manifestowania swoich pragnień (lub osiągania swoich celów) poprzez wstrzykiwanie więcej emocji do twoich myśli. Ta rada jest błędna. To tak, jakby powiedzieć, że możesz rozpalić ogień, zwiększając ciepło w pomieszczeniu. Technicznie jest to prawda, ale jest to bardzo nieefektywna strategia, w efekcie inwestujesz więcej energii niż zyskujesz. Jeśli chcesz, aby Twój ogień (intencja) paliła się bardziej, powinieneś dodać więcej paliwa (energii), a naturalną konsekwencją będzie generowanie więcej ciepła (emocji).

Kiedy zrozumiesz energię i zaczniesz się nią bawić (zwłaszcza po tym, jak dowiesz się o polaryzacji), łatwiej będzie ci generować intensywne stany emocjonalne, po prostu wizualizując przepływ energii. Nie trzeba machać rękami jak głupek, aby wzbudzić w sobie emocjonalny szał. 🙂

W przeciwieństwie do powszechnego przekonania, intensywne emocje, takie jak pasja, nie napędzają ani nie motywują do działania. Pasja nie jest prawdziwym źródłem popędu i motywacji. Sama pasja jest produktem ubocznym wysokiej energii myślowej. Powodem, dla którego widzisz pasję i zmotywowane działanie, jest to, że oba są rezultatem przepływu energii myśli. Bez energii myśli nie ma pasji, aktywności ani manifestacji.

Tak więc proces generowania wyników działa w następujący sposób:

Intencja (Treść + Energia Myśli) -> Pasja + Akcja Bezpośrednia + Manifestowanie Pasywne -> Wyniki

W każdej sytuacji szczególna mieszanka pasji, działania i manifestacji będzie inna, ale ostateczną przyczyną całego łańcucha wydarzeń jest pierwotna intencja. Uważam bezpośrednie działanie i pasywne manifestowanie się za zasadniczo to samo, ponieważ gdy pasja jest wysoka, akcja staje się tak przyjemna i przychodzą naturalnie.

Pamiętaj, że mówimy tutaj o energii, a nie o treści. Możesz spędzać godziny na utrzymywaniu niskoenergetycznych myśli z wielką treścią (na przykład recytując codzienne afirmacje), bez okazywania pasji, żadnej aktywności i żadnych rezultatów. Podobnie możesz trzymać myśli z naprawdę kiepską treścią, ale z dużą energią, i poczujesz przypływ motywacji, aby z pasją je realizować i generować wyniki. Jestem pewien, że miałeś doświadczenia z obiema tymi skrajnościami.

To, co naprawdę mnie fascynuje, to to, że kiedy tworzę potężną intencję, którą naładowałem energią myśli, inni ludzie (szczególnie ci wrażliwi energetycznie) mogą zacząć ją przyjmować na długo przed fizyczną manifestacją tej intencji.

Energia jako praktyczne narzędzie

W zależności od konkretnego systemu przekonań, innymi terminami, których możesz użyć zamiast energii są chi, qi, Duch Święty, prana, mana, siła życiowa, Tao, pola morfogeniczne, energia psychiczna itp. Nie ma znaczenia, jaki termin używasz. Najważniejsza jest koncepcja.

Nie twierdzę tutaj o duchowej filozofii. Po prostu przedstawiam narzędzie, którego możesz użyć. Uważam pojęcie energii myślowej za konstrukcję matematyczną. Rozważmy na przykład matematyczne pojęcie liczb urojonych, oparte na pierwiastku kwadratowym z -1. Wyimaginowana przestrzeń liczbowa nie istnieje w prawdziwym sensie fizycznym, ale koncepcja ta może być nadal używana do rozwiązywania interesujących problemów i generowania wyników o niezwykle praktycznych zastosowaniach.

Przepływ energii i umiejętności

Jako świadoma istota masz zdolność kierowania przepływem energii uniwersalnej. W rzeczywistości zdolność do tego jest jedną z najbardziej podstawowych umiejętności świadomości. Mówię, że to umiejętność, ponieważ istnieją różne stopnie kompetencji. Jak każda inna umiejętność, będziesz mieć pewien poziom wrodzonej zdolności w tym obszarze, ale możesz ją również poprawić dzięki ćwiczeniom. Jednak oczekiwanie opanowania tej umiejętności przez noc jest niezwykle naiwne. Jeśli masz magiczne fantazje, że wszystkie twoje problemy znikną natychmiast, gdy spróbujesz tego po raz pierwszy, sugeruję, aby nastawili się na bieg długo dystansowy jak maraton. To nie jest sprint. 

Zdobycie umiejętności kierowania przepływem energii wymaga poświęcenia, praktyki i wytrwałości. Jeśli chcesz użyć prawa przyciągania (ang. Law of Attraction) jako sposobu na uzyskanie czegoś za nic, najpierw musisz trochę dorosnąć.

Twoja zdolność do skutecznego zastosowania prawa przyciągania zależy od twojej zdolności do generowania przepływu energii. Jeśli nie możesz osiągnąć silnego przepływu (o czym świadczy twoje bezpośrednie doświadczenie intensywnych stanów emocjonalnych), zawiedziesz i nie odniesiesz żadnych rezultatów. To nie koniec świata, ale oznacza to, że poświęcisz znacznie więcej czasu na realizując intencję innych ludzi, zamiast cieszyć się realizacją własnych.

Wzorzec, który wielokrotnie będziesz widział wśród nowicjuszy prawa przyciągania, jest taki, że tworzą intencje, które są pełne treści i nie zawierają energii. Często ulepszają zawartość, błędnie myśląc, że lepsza treść jest odpowiedzią, ale nigdy nie udaje im się zbudować wystarczającej intensywności po stronie energii. Gdy ci ludzie mówią o swoich intencjach, to jak słuchanie kogoś bardzo nudnego. Za ich słowami nie ma pasji, ognia, energii. Gdyby rzeczywiście wstrzyknęli energię w swoje intencje, mówiliby jak aktor w castingu do swojej wymarzonej roli.

Wiele osób, które osiągają słabe wyniki, próbując zastosować prawo przyciągania, po prostu nie ma umiejętności tworzenia i utrzymywania przepływu energii. Spróbuj stwierdzić, że ​​prawo przyciągania nie działa. To tak, jakbyś był artystą z programu Idol i stwierdził, że nie przeszedłeś przesłuchania bo fale dźwiękowe nie działają. Problemem może być po prostu to, że jesteś do kitu. Ale bycie do kitu jest w porządku. Zapamiętaj tę linijkę z Matrixa: „Wszyscy spadają za pierwszym razem”. Musisz tylko zbudować swoje umiejętności na odpowiednim poziomie. Jeśli naprawdę nie możesz stłumić tego pragnienia aby być ofiarą, idź naprzód i rzuć się w furię lamentu na korytarzu, lub w drodze do wyjścia, ale to tylko sprawi, że będziesz wyglądać głupio w oczach tych, którzy wiedzą, co robią, i nie zbliży to twoich intencji do manifestacji. Z drugiej strony twoje pożegnalne zachowanie może być źródłem rozrywki dla innych, więc udawaj, że wszyscy się z tobą śmieją.

Z całą uczciwością wobec tych, którzy walczą z prawem przyciągania i popełniają błędy to nie jest tak naprawdę twoja wina. W ostatnich czasach wokół prawa przyciągania pojawia się ogromna ilość marketingowego szumu, który znacznie upraszcza jego prawdziwe złożoności i sprawia, że ​​ludzie myślą, że mogą oczekiwać natychmiastowych rezultatów z dnia na dzień. Tłum „coś za nic” będzie rozczarowany, jak zawsze, ale ci, którzy zaglądają pod tym co jest na wierzchu i badają głębię, znajdą coś cudownego. Po prostu staraj się zignorować marketingowy szum bez poczucia potrzeby atakowania go lub obrony.

Polaryzacja Motywacji

Teraz jesteśmy w końcu gotowi do zbadania pojęcia polaryzacji. Jest to bardzo kluczowa koncepcja dla zrozumienia, jak tworzyć intencje o wysokiej energii.

Myśli mają treść i energię, a polaryzacja jest właściwością komponentu energetycznego. Kiedy bierzemy pod uwagę energię myśli, naprawdę mówimy o przepływie energii. Ale aby mieć przepływ, potrzebujemy kierunku.

Jakie są możliwe kierunki przepływu energii? W odniesieniu do twojej świadomości, istnieją tylko dwa kierunki, które mają sens: do twojej świadomości lub z twojej świadomości. Energia może płynąć w twoją stronę lub może oddalać się od ciebie. To tak, jakbyś był odkurzaczem, który ma dwa ustawienia przepływu powietrza: ssanie i dmuchanie.

Może masz w głowie nieczyste myśli, ale na razie trzymajmy się koncepcji przepływu energii, dobrze?

Polaryzacja (biegunowość) przepływu energii jest po prostu jego kierunkiem. Napływająca energia ma jedną biegunowość, a wypływająca energia ma przeciwną biegunowość.

Oto dwa podstawowe sposoby, w jakie energia może przepływać przez twoją świadomość:

 1. Ty -> Wszechświat (kierujesz energię ze swojej świadomości do wszechświata)
 2. Wszechświat -> Ty (wciągasz energię ze wszechświata do swojej świadomości)

# 1 jest jak wydychanie, a # 2 jest jak wdychanie, tyle że mówimy o energii zamiast powietrza.

Nie twierdzę, że jest to jakakolwiek energia fizyczna przepływająca przez wasze ciało fizyczne. Najlepiej traktować to jako narzędzie koncepcyjne. Jeśli chcesz argumentować, że nie ma czegoś takiego jak ta forma energii, po prostu się z tobą zgadzam, tak jak zgadzam się, że nie ma czegoś takiego jak liczby urojone. Będę jednak nadal używać obu jako narzędzi.

Wybór polaryzacji

Biegunowość każdej myśli jest albo zewnętrzna, albo wewnętrzna, ale nigdy jedno i drugie. W rzeczywistości myśl może być również całkowicie neutralna, co oznaczałoby, że ma treść, ale nie ma energii, a ponieważ nie ma energii, nie można jej spolaryzować. Przykładem może być wyobrażenie sobie ołówka lub trzymanie w głowie jakiegoś innego pozbawionego emocji pojęcia, że ​​nie łączysz się z przepływem energii.

Teraz czas na sedno sprawy. Te dwie różne polaryzacje energii są do siebie przeciwne. Kiedy obie polaryzacje są obecne w tym samym czasie i tej samej wielkości, wzajemnie się anulują. Proces działa jak dodawanie wektora. Jeśli dodasz dwa przeciwne wektory o jednakowej wielkości, uzyskasz wektor zerowy. Jeśli jeden wektor jest nieco dłuższy od drugiego, pozostanie trochę energii, ale będzie to znacznie mniej niż całkowita zainwestowana energia. Wyobraź sobie dodanie 10 jednostek przypływającej energii z 8 jednostkami energii odpływającej. Zainwestowałeś w sumie 18 jednostek, ale otrzymasz tylko 2 jednostki netto przypływającej energii, ponieważ 8 jednostek energii z każdej strony po prostu się anuluje. W efekcie działasz przeciwko sobie.

Niezrozumienie polaryzacji jest źródłem ogromnej frustracji podczas stosowania prawa przyciągania, ponieważ całkowicie możliwe jest wstrzyknięcie dużej ilości energii do twoich intencji, ale uzyskanie niewielkich lub żadnych rezultatów, jeśli zmieszasz obie polaryzacje razem. Niestety domyślnie jest to bardzo łatwe. Jeśli chcesz wyrazić szczególne pragnienie, osiągniesz najlepsze wyniki, wybierając jedną polaryzację i konsekwentnie ją wykorzystując.

Polaryzacja twoich intencji

Opierając się na koncepcji polaryzacji, o intencjach możemy powiedzieć kilka rzeczy:

Intencja bez silnej polaryzacji jest bardzo słaba i ma niewielką moc do manifestowania się Intencja o silnej polaryzacji jest bardzo silna i ma znaczną moc do manifestowania się Aby spolaryzować intencję, musisz ją energetyzować energią kierunkową. Energia musi płynąć na zewnątrz lub do wewnątrz, ale nie jednocześnie.

Zrozum, że w odniesieniu do tego modelu wszystko jest energią, więc chociaż treść twoich intencji może wydawać się nie mieć nic wspólnego z energią, ostatecznie możesz myśleć o swoich intencjach w kategoriach pewnego rodzaju przepływu, i ten przepływ albo wchodzi w ciebie lub wychodzi z ciebie. Intencja, która nie jest zgodna z jednym z tych naturalnych przepływów, nie będzie miała praktycznie żadnej mocy do manifestacji.

Oto kilka przykładów intencji, które dobrze pasują do odpływu (od twojej świadomości do wszechświata):

 • Napisać książkę
 • Tworzyć biznes
 • Skomponować piosenkę
 • Narysować obrazek
 • Urządzić imprezę
 • Wygłosić przemówienie
 • Założyć blog

A oto kilka przykładów intencji, które dobrze pasują do napływu (z wszechświata do twojej świadomości):

 • Kupić nowy samochód
 • Przyciągnąć nową relacje
 • Otrzymać określoną sumę pieniędzy
 • Znaleźć nową pracę
 • Osiągnąć określoną reputację
 • Wygrać konkurs

Technicznie te listy nie mają energii (ani polaryzacji), ponieważ jako zwykły tekst redukują intencje do samej treści, ale myślę, że zobaczysz, że istnieje logiczny wybór kierunku przepływu energii dla każdego przykładu.

Energia płynąca na zewnątrz obejmuje tworzenie i dawanie. Energia płynąca do wewnątrz obejmuje nabywanie i odbieranie. Chociaż te dwie energie mogą wydawać się podobne, w rzeczywistości są bardzo odrębnymi stworzeniami.

Jest całkowicie możliwe, aby wziąć tę samą treść i zastosować do niej polaryzację energetyczną. Rozważmy na przykład ideę zjedzenia smacznego obiadu. Możesz nasycić tę intencję wypływającą energią, wyobrażając sobie, że jest to twórcze przedsięwzięcie, koncentrujące się na doświadczeniu przygotowywania ciekawego posiłku, wymyślania oryginalnej receptury, zrobienia stołu i być może dzielenia się jedzeniem z innymi. Dodajesz coś do wartości wszechświata. Z drugiej strony, możesz również wypełnić tę intencję napływającą energią, koncentrując się na zaspokojeniu apetytu, ciesząc się smakiem i konsystencją jedzenia, serwowanym posiłkiem i uczuciem sytości na koniec posiłku. W tym przypadku otrzymujesz z wszechświata. Twoja kolacja wyjdzie najlepiej, jeśli wybierzesz jedną lub drugą biegunowość i pozostaniesz przy niej. Jeśli nigdy nie próbowałeś tego robić świadomie, gorąco zachęcam do tego.

Aby stworzyć silną intencję, pomyśl o tej intencji jako o napływie lub odpływie energii. Czy przede wszystkim tworzysz czy nabywasz? Ważne jest, aby mieć jasność co do tego, której polaryzacji będziesz używać.

Jeśli nie potrafisz wyjaśnić swojej intencji pod względem dopływu lub odpływu energii, skończysz z bardzo słabą intencją, która prawdopodobnie się nie zamanifestuje. Kiedy tworzysz prawdziwą intencję, albo dajesz coś wszechświatowi, albo coś z niego czerpiesz. Chociaż w rzeczywistości możesz doświadczyć obu rezultatów, gdy przejawia się twoja intencja (dawanie zwiększa szansę na otrzymywanie i na odwrót), ważne jest tutaj, aby skoncentrować swoją energię celową na jednym lub drugim kierunku, ale nie na obu. Twoja uwaga musi być skoncentrowana albo na wysyłaniu energii, albo na pobieraniu energii.

Nie ma dobrego lub złego wyboru polaryzacji, z wyjątkiem tego, aby nie wybierać jednego. Jeśli nasycasz swoje intencje energią o mieszanej biegunowości, marnujesz tylko swoje wysiłki. Dwie energie po prostu się zneutralizują.

Spolaryzowany feedback emocjonalny

Pojęcia te mogą być łatwiejsze do zrozumienia, jeśli spojrzysz na nie z innej strony: emocjonalnej mocy spolaryzowanej energii. Jeśli zastosujesz silnie spolaryzowaną energię do swoich intencji, doświadczysz silnego przypływu emocji. Ale ten przypływ emocji będzie zupełnie inny w zależności od wyboru polaryzacji.

Jeśli użyjesz polaryzacji stworzenia i dawania (odpływ), doświadczysz przypływu powiązanych emocji, takich jak miłość, radość i inspiracja.

Jeśli użyjesz polaryzacji pozyskiwania i otrzymywania (napływu), doświadczysz przypływu powiązanych emocji, takich jak chciwość, pożądanie i moc.

Te spolaryzowane stany emocjonalne są ze sobą niekompatybilne, czego można się spodziewać w wyniku niezgodności leżących u ich podstaw energii. Jednak szczytowy stan emocjonalny po obu stronach można nazwać formą pasji. Po obu stronach doświadczycie intensywnych, wysoce motywujących stanów emocjonalnych. W ten sposób możesz ten motywować swoich współpracowników

Opierając się na Twoich stanach emocjonalnych, uwarunkowaniach społecznych i osobowości, możesz mieć skłonność do jednej lub drugiej biegunowości. Ale jeśli chodzi o wszechświat, te polarności są równie akceptowalne. Stwierdzenie, że jedno jest lepsze od drugiego, oznacza powiedzenie, że wdech jest lepszy niż wydech.

Jeśli nie doświadczasz fali emocji podczas skupiania się na swoich intencjach, wystarczy powiedzieć, że albo nie wkładasz w nie wystarczającej ilości energii, albo wstrzykujesz do nich energię o mieszanej biegunowości.

Jako przykład, pisząc ten artykuł, wykorzystuję biegunowość odpływu. Moja celowa energia koncentruje się na pisaniu jako na akcie miłości, połączenia, tworzenia, dawania i dzielenia się. Nie myślę o tym, co ten artykuł zrobi dla mnie osobiście, jaki rodzaj opinii wygeneruje, jak będzie się pozycjonował w wyszukiwarkach, ani ile zarabiam na kliknięciach reklam, ponieważ są to energetyczne oznaki biegunowości napływu. W związku z tym ten akt pisania jest dla mnie niezwykle przyjemnym doświadczeniem. Kreatywne pomysły płyną łatwo i bez wysiłku, a emocjonalnie czuję się szczęśliwy i bardzo spełniony.

Dokładne słowa, których używasz do wyrażenia intencji, nie są tak ważne, chyba że pomagają ci w polaryzacji w taki czy inny sposób. Nie musisz nawet wyrażać swoich intencji w słowach – możesz je traktować jako czyste myśli, obrazy lub dźwięki, jeśli wolisz. Wyobraź sobie, że piszesz do kogoś wiadomość e-mail. Dokładne słowa nie są tak ważne, tak długo jak przekażesz kluczowych punkt. Jedak wiadomość nigdzie się nie pojawi, dopóki nie klikniesz Wyślij.

Twoje doświadczenie życiowe prawdopodobnie pokazało ci, że kiedy masz intencje z silnymi emocjami, bardzo prawdopodobne jest, że się zamanifestuje. Po pierwsze, będziesz bardzo zmotywowany do działania, ale może się również wydawać, że wszechświat pochyla się w Twoją stronę, aby pomóc ci się tam dostać. W takich sytuacjach używaliście energii spolaryzowanej, intensywnie skupiając się na zewnętrznym przepływie twórczej ekspresji (dawanie) lub wewnętrznym przepływie otrzymywania (odbieranie). Zamiast mieszać te dwie polaryzacje razem, skupiłeś się przede wszystkim na jednej lub drugiej stronie. Było to albo „chcę dać”, albo „chcę dostać”. Czułeś intensywny wzrost emocji jako naturalną konsekwencję prawidłowego wykorzystania energii spolaryzowanej.

Mam dużo więcej do napisania na temat polaryzacji, więc bądźcie czujni. W międzyczasie chciałbym rzucić ci wyzwanie, byś po prostu obserwował polaryzacje energetyczne przepływające przez twoje codzienne życie. Jedynym sposobem, w jaki naprawdę zrozumiesz znaczenie polaryzacji, jest jej doświadczenie dla siebie samego. Za każdym razem, gdy obserwujesz siebie lub kogoś w stanie emocjonalnym, zatrzymaj się i zwróć uwagę na obecny przepływ energii. Jaka jest jego polaryzacja? Czy koncentrujesz się na przypływie lub odpływie?

Część druga artykułu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *