Wydarzenia & Blog

Polaryzacja motywacji, a odchudzanie

Jaką rolę odgrywa polaryzacja w intencjach prozdrowotnych, takich jak chęć odchudzania? Czy polaryzacja ma praktyczne zastosowanie w przypadku odchudzania i czy ma wpływ na motywację od odchudzania?

Polaryzacja Motywacji cz.1

Czy zdajesz już sobie sprawę, że składnik energetyczny każdej intencji ma polaryzację (biegunowość). Teraz zbadamy polaryzację, która jest kluczem do zrozumienia celowej energii.

Staraj się zachować otwarty umysł podczas czytania tego artykułu. Pojęcia są tutaj ważne, więc staraj się nie pomieszać konkretnych słów, których używam do ich opisu.

30 dni motywacji do sukcesu

Potężnym narzędziem rozwoju osobistego jest 30-dniowa próbna. Jest to koncepcja budowaia samodyscypliny zapożyczona z branży oprogramowania, w której możesz pobrać wersję próbną oprogramowania i wypróbować ją bez ryzyka przez 30 dni, zanim będziesz musiał kupić pełną wersję. To także świetny sposób na rozwijanie nowych nawyków, a co najważniejsze, jest niesamowicie prosty.

Motywacja skoncentrowana na sercu

W 2011 roku miałem doświadczenie, które wywarło na mnie głęboki i trwały wpływ. Doszedłem do wniosku, że zamiast narzekać na system edukacji, założę własną szkołę (nazwałem ją Real School) i nauczę ludzi kluczowych umiejętności miękkich, dzięki którym będą mogli lepiej się czuć. Wystawiłem więc na portalu Gruper moje szkolenia i sprzedałem ponad 400 wejść…

Motywacja Poziom 10

Czy czujesz, że powinieneś być dalej w realizacji swoich celów i projektów, biorąc pod uwagę, ile czasu spędzasz w swoim miejscu pracy?

Motywacja dla inteligentnych ludzi (bez bicia się w klatkę piersiową)

Czy kiedykolwiek czujesz, że jest w tobie większa istota, która po prostu chce się uwolnić, by się wydostać? Czasem możesz poczuć jej obecność, prawda? To głos, który zachęca cię do zrobienia czegoś w swoim życiu. Kiedy postępujesz zgodnie z tym głosem, to jakbyś był zupełnie nową osobą. Czujesz się jak stwórca w ludzkim ciele. Jesteś odważny. Jesteś silny. Jesteś nie do powstrzymania.

Osiągnięcie maksymalnej motywacji

Kilka osób zapytało mnie o genezę koncepcji polaryzacji, którą zacząłem badać w zeszłym roku. Skąd się to wzięło? Jak to się ma do rozwoju osobistego?

Jaki jest twój próg motywacji?

Przez ostatnie półtora roku widziałem, jak ważną rolę odgrywa posiadanie celu w rozwoju osobistym. Wierzę, że rozwój jest do pewnego stopnia wrodzoną potrzebą ludzką, najwyraźniej podobnie robi Tony Robbins, który przedstawia rozwój na swojej liście sześciu ludzkich potrzeb. Odkryłem jednak, że jeśli twoje jedyne zainteresowanie rozwojem osobistym wynika z poziomu potrzeb biologicznych, będziesz bardzo ograniczony pod względem rozwoju, jaki możesz osiągnąć. W końcu sam rozwój osobisty jest z pewnością motywujący, ale w przypadku niektórych celów po prostu nie jest wystarczająco motywujący.

Dwie ścieżki do sukcesu dla małych firm

Na mojej drodze jako przedsiębiorcy zdałem sobie sprawę, że istnieją zasadniczo dwie ścieżki, które doprowadzą mnie do pewnego poziomu sukcesu w biznesie.

Głębia

Pamiętam lata temu, kiedy rosło zainteresowanie projektowaniem stylu życia (ang. life style design). Wiele osób unikało pracy od 9 do 17, zostając cyfrowymi nomadami, podróżując, odkrywając nowe relacje, biorąc udział w dzikich przygodach i przekraczając granice tego, co mogliby zrobić ze swoim stylem życia.

Przywództwo

Kiedy jesteś na ścieżce rozwoju osobistego, dojrzewasz i zmieniasz się, nieuchronnie napotkasz pewien opór społeczny.

Załóżmy na przykład, że robisz duży postęp w poprawie diety. Może jesteś wegetarianinem, weganinem lub jesz tylko surowe warzywa i owoce. A może znajdziesz inną ścieżkę, która generuje dla Ciebie pozytywne wyniki. I załóżmy, że większość twojej rodziny i przyjaciół nadal je coś zbliżonego do standardowej diety, z dużą ilością produktów pochodzenia zwierzęcego i przetworzonej żywności. Twój sposób odżywiania się nie jest spójny z ich i oni to zauważają. Teraz jesteś w mniejszości - już do nich nie pasujesz.